annemden nefret ediyorum

Sponsorlu Bağlantılar

norwaq

Üye
    Konu Sahibi
annemden nefret ediyorum
Oncelikle selamun aleyküm. Annemi aslında çok severim ama bu son zamanlar adeta nefret kusturdu bana. Gelelim bugün olanlara ; dolapta kahve ariyordum. Sag raftaysi kahve. Üstünde çikolatalar vardi. Cikolatalari aldim bir kenariya koydum. Daha sonra assagida agzi tam acik çörek otu varmis. Onu farketmedim. Tam kahveyi alacakken sen dus yere etrafa yayil. Topluyordum. Annem olacak kadın geldi başladı bagirmaya. B*k ic , s*ctigim bogazi bor durmuyor falan dedi. Zoruma gitti. Gittim kurani aldim anne dedim bak acikti agzi. Yok efendim o koyarken kapaliymis. Kurana azindan kacarak kufur etti normalde namaz falan kilar. Gittim tuvalete kilitledim kapıyı basladim aglamaya. Geldi kapiya bağırdı ac kapıyı. Actim agzimi yumdum gözümü ben senden çıktım kendi oz doğurdugun evladina dediklerine bak dedim. Actim kapıyı gittim odama yemek getirdi. Yemeden çıktım dışariya. Yeter biktim. Milletin annesinden babasından imreniyorum. Nasil seviyorlar çocuklarını ama sıra benim anneme babama gelince... sirtimda eklem bölgemde boşluk var. Bundan dolayi geceleri yatagimi islatiyorum. Arkadaşlarımin yaninda bağırarak senin isedigin yataklari temizledim dedi. Acayip Zoruma gitti. Anne diyesim gelmiyor. Babamda ayni hep ablama. Laptopu bozuldu sabah aldi aksaminda yaptırarak getirdi. Ama benim kasa 7 gündür sözde tamirde. Bi anakart takılacak hala gelmek bilmedi. Kolumda 2 tane jilet izi var sirf bu aile yüzünden. Dertlesicek kimsem yokk aile değil bildiğin çocuk bunaltan yurdu. Intiharada kalkistim korktum yapamadim. Evdenmi kacsam diyorum ? Babamda anndm olacak kadinda hiç fikrimizi sormuyor. Yeter :( yardımlarınızı bekliyorum.

eren2934

eren2934

Üye
Gunah kardesim soylenseler bile seni bu yasa kadar getirmisler.yas kac?

-Heisenberg-

-Heisenberg-

Üye
bu toplumsal bir sorun türk aile yapısında sorun var
Gunah kardesim soylenseler bile seni bu yasa kadar getirmisler.yas kac?
cennetin kapısı annelerin ayaklarının altından geçer der ama
şunuda bilmemiz lazım bir iş (bunu en basite ingirdediğimizde bu bir iş görevdir)
sevilerek yapılır. mesela söylenerek oruç tutulmaz gibi
yani anne babanında sevgi göstermesi lazım
saygılar...

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
İntihar, kişinin kendini öldürmesidir. Allah Teâlâ bunu kesin olarak yasaklamış, “kendi kendinizi öldürmeyiniz.”(Nisa 4/29) buyurmuştur.

Problemler karşısında bunalan, ümidini kaybeden ve bir çıkış yolu göremeyen insanlar intihara yönelebilirler. Bir müslümanın bu duruma düşmesi mümkün değildir. Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:

“Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü Allah’ın rahmetinden ümit kesenler yalnız onu tanımayanlar takımıdır.” (Yusuf 12/87)

Hicr Suresinde Hz. İbrahim’in ağzından şu ifadeler dökülmektedir:
“Rabbimin rahmetinden ümidini sapıklardan başka kim keser?” (Hicr 15/56)

Bir ayette de şöyle buyuruluyor:
“İnsan iyilik istemekten hiç usanmaz. Ama başına bir sıkıntı geldi mi bezginleşir, umutsuzlaşır.” (Fussilet 41/49)

Ebu Hureyre (r.a.) Resulullah sallallahü aleyhi ve sellemin şöyle dediğini rivayet etmiştir:
“Kim kendini bir dağdan atar da intihar ederse o Cehennem ateşinde kendini hep ateşe atıp durur. Sonsuza dek böyle devam eder. Kim zehir içerek intihar ederse Cehennem ateşi içinde zehiri elinde onu içer durur. Sonsuza dek böyle devam eder. Kim bir demir parçasıyla intihar ederse demir parçası elinde Cehennem ateşi içinde onu ha bire kendine vurup durur. Sonsuza dek böyle devam eder.” (Buharî, Edeb 44, 73, Tıp 56; Müslim, İman 175, 177; Tirmizi, İman 16, Tıp 7)

Ebu Hureyre (r.a.) Resulullah sallallahü aleyhi ve sellemden şunu rivayet etmiştir:
“Kendini boğarak intihar eden Cehennemde de boğar. Kendine bir şey batırarak intihar eden Cehennem ateşi içinde de onu batırır. Kendini yüksekten atan Cehennemde de yüksekten atar.” (Buhârî, Cenâiz, 83)

• Beğen
Tepkiler: typersin25, Ayrt0n Senna ve ŞenolTÜRK
-Heisenberg-

-Heisenberg-

Üye
evet @İhtiyar007 hocam haklısınız

Never Back Down

Never Back Down

Üye
Oncelikle selamun aleyküm. Annemi aslında çok severim ama bu son zamanlar adeta nefret kusturdu bana. Gelelim bugün olanlara ; dolapta kahve ariyordum. Sag raftaysi kahve. Üstünde çikolatalar vardi. Cikolatalari aldim bir kenariya koydum. Daha sonra assagida agzi tam acik çörek otu varmis. Onu farketmedim. Tam kahveyi alacakken sen dus yere etrafa yayil. Topluyordum. Annem olacak kadın geldi başladı bagirmaya. B*k ic , s*ctigim bogazi bor durmuyor falan dedi. Zoruma gitti. Gittim kurani aldim anne dedim bak acikti agzi. Yok efendim o koyarken kapaliymis. Kurana azindan kacarak kufur etti normalde namaz falan kilar. Gittim tuvalete kilitledim kapıyı basladim aglamaya. Geldi kapiya bağırdı ac kapıyı. Actim agzimi yumdum gözümü ben senden çıktım kendi oz doğurdugun evladina dediklerine bak dedim. Actim kapıyı gittim odama yemek getirdi. Yemeden çıktım dışariya. Yeter biktim. Milletin annesinden babasından imreniyorum. Nasil seviyorlar çocuklarını ama sıra benim anneme babama gelince... sirtimda eklem bölgemde boşluk var. Bundan dolayi geceleri yatagimi islatiyorum. Arkadaşlarımin yaninda bağırarak senin isedigin yataklari temizledim dedi. Acayip Zoruma gitti. Anne diyesim gelmiyor. Babamda ayni hep ablama. Laptopu bozuldu sabah aldi aksaminda yaptırarak getirdi. Ama benim kasa 7 gündür sözde tamirde. Bi anakart takılacak hala gelmek bilmedi. Kolumda 2 tane jilet izi var sirf bu aile yüzünden. Dertlesicek kimsem yokk aile değil bildiğin çocuk bunaltan yurdu. Intiharada kalkistim korktum yapamadim. Evdenmi kacsam diyorum ? Babamda anndm olacak kadinda hiç fikrimizi sormuyor. Yeter :( yardımlarınızı bekliyorum.
Hacim bende suan cok zor zamnlar geckriyorum.babam almanyada annem burdA
Babamin yanina gitmek istemiyor
Anneannem olaczk kari ayirmak istiyor arada ben kLiyorum
Beklicez sadece

SHS

SHS

Üye
Sabretcen okuluna dersine bakacan koçum, kafana takmaya değmez

MaxipmaN

Üye
öğrenciysen ve başarılıysan derslere odaklanmaktan başka şansın yok sonra rahat edersin bu günleri de unut gitsin hayatını yaşa

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
Erkek adam azar yiyince ağlamaz. Anneler çok hassastir ve mesela Afedersin bi halt yediğin zaman annene soyleme sakin gizli tut sakla, yoksa sözlü şiddet yapar seninde yaşadigin gibi yada git işyerine felan arkadaşlarin neyin yokmu cik dolas evde durma fazla

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Usta annem bana bagirinca kizinca tesekkur ediyorum kizisma buyumuyor oyle birde tartirma sirasinda daima sus sakin bagima ona zamanla o da hareketlerini degistirecek kizmayacak dene bi ama karsilik vermeyip dik dik bakma da kafani One eg.:)

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Peki sen kendinde hiç hata aradın mı güzel insan . Biraz sineye çek fark yap. Değişiklik yap . Etrafa özenme sabret . Ara sıra sarıl onlara . Baba anne bir isteğiniz var mı de. Ağlarsan seni hiç bir zaman büyük bir çocuk gözü ile bakmazlar. Hep küçük olursun 30 yaşına Bile gelsen. Tv cep net et. Hepsine ara ver sahillere çık gerçek hayatı gör . Bazen haber izle Gazete oku . Islami ortam edin . Hadisler oku . Namazı zamanında kıl . Sonra bir kaç ay sonra buraya yine gel sonucu yaz . Emin ol değişim olur . Yeter ki Allahtan kalpten iste yaş ne olursa olsun insan Allahı kavradı ise herşey başlamıştır.
Allah'a emanet ol...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: typersin25, Ayrt0n Senna ve Alo_Azrail
zombaka

zombaka

Üye
annemden nefret ediyorum ne demek annem banada küfür ediyor 10dk sonra gelip öpüyor beni bence ergenlikten benim 16yaşında kız kardeşim var selam desek böğürüyor biraz büyü gecer

The SLayeR

The SLayeR

Üye
valla su laflarina yorum.yapmak hata bence Allah a havalesin kardes annemden nefret ediyorum ne demk cok sinirine gdiosa bazi seyler susacksin cekilceksin bi.kenra anneye babaya nefret asla güdlmez ha yasini.bilmiyorum.ama ergenlik cagindysan bole seyler olur ama nefret nedir yha

zombaka

zombaka

Üye
valla su laflarina yorum.yapmak hata bence Allah a havalesin kardes annemden nefret ediyorum ne demk cok sinirine gdiosa bazi seyler susacksin cekilceksin bi.kenra anneye babaya nefret asla güdlmez ha yasini.bilmiyorum.ama ergenlik cagindysan bole seyler olur ama nefret nedir yha
15-16 yaşlarındadır o yaştakiler alıngan olur söylediğim gibi benim o yaşlarda kardeşim var ordan biliriyorum

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
konuya baktım ve konu sahibi ortada yok, pek inandırıcı gelmedi

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Iki yiyen var bende aynısı . Sanki dünya alem onlara düşman . Bir öğüt bir ay küs eder onları . Zamanla sabırla geçer .

mrzstyl

mrzstyl

Üye
Her ailenin içinde mutlaka bir sorun vardır sadece senin ailene özel zannetme. Annenin huyuna gitmeye bak emin o zaman düzelmeye başlayacaktır. ;) ;)

DDorlion

DDorlion

Üye
Dostum yasini soylersen daha iyi yardim edebiliriz sana