annemden nefret ediyorum

 • 17 Ağustos 2014
 • 3202 Okunma
 • 18 Cevap

 1. Oncelikle selamun aleyküm. Annemi aslında çok severim ama bu son zamanlar adeta nefret kusturdu bana. Gelelim bugün olanlara ; dolapta kahve ariyordum. Sag raftaysi kahve. Üstünde çikolatalar vardi. Cikolatalari aldim bir kenariya koydum. Daha sonra assagida agzi tam acik çörek otu varmis. Onu farketmedim. Tam kahveyi alacakken sen dus yere etrafa yayil. Topluyordum. Annem olacak kadın geldi başladı bagirmaya. B*k ic , s*ctigim bogazi bor durmuyor falan dedi. Zoruma gitti. Gittim kurani aldim anne dedim bak acikti agzi. Yok efendim o koyarken kapaliymis. Kurana azindan kacarak kufur etti normalde namaz falan kilar. Gittim tuvalete kilitledim kapıyı basladim aglamaya. Geldi kapiya bağırdı ac kapıyı. Actim agzimi yumdum gözümü ben senden çıktım kendi oz doğurdugun evladina dediklerine bak dedim. Actim kapıyı gittim odama yemek getirdi. Yemeden çıktım dışariya. Yeter biktim. Milletin annesinden babasından imreniyorum. Nasil seviyorlar çocuklarını ama sıra benim anneme babama gelince... sirtimda eklem bölgemde boşluk var. Bundan dolayi geceleri yatagimi islatiyorum. Arkadaşlarımin yaninda bağırarak senin isedigin yataklari temizledim dedi. Acayip Zoruma gitti. Anne diyesim gelmiyor. Babamda ayni hep ablama. Laptopu bozuldu sabah aldi aksaminda yaptırarak getirdi. Ama benim kasa 7 gündür sözde tamirde. Bi anakart takılacak hala gelmek bilmedi. Kolumda 2 tane jilet izi var sirf bu aile yüzünden. Dertlesicek kimsem yokk aile değil bildiğin çocuk bunaltan yurdu. Intiharada kalkistim korktum yapamadim. Evdenmi kacsam diyorum ? Babamda anndm olacak kadinda hiç fikrimizi sormuyor. Yeter :( yardımlarınızı bekliyorum.
   


  Yazan: norwaq
  Mobil cihaz ile gönderdi
 2. Gunah kardesim soylenseler bile seni bu yasa kadar getirmisler.yas kac?
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 3. bu toplumsal bir sorun türk aile yapısında sorun var[DOUBLEPOST=1408292197,1408291982][/DOUBLEPOST]
  cennetin kapısı annelerin ayaklarının altından geçer der ama
  şunuda bilmemiz lazım bir iş (bunu en basite ingirdediğimizde bu bir iş görevdir)
  sevilerek yapılır. mesela söylenerek oruç tutulmaz gibi
  yani anne babanında sevgi göstermesi lazım
  saygılar...
   
 4. İntihar, kişinin kendini öldürmesidir. Allah Teâlâ bunu kesin olarak yasaklamış, “kendi kendinizi öldürmeyiniz.”(Nisa 4/29) buyurmuştur.

  Problemler karşısında bunalan, ümidini kaybeden ve bir çıkış yolu göremeyen insanlar intihara yönelebilirler. Bir müslümanın bu duruma düşmesi mümkün değildir. Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:

  “Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü Allah’ın rahmetinden ümit kesenler yalnız onu tanımayanlar takımıdır.” (Yusuf 12/87)

  Hicr Suresinde Hz. İbrahim’in ağzından şu ifadeler dökülmektedir:
  “Rabbimin rahmetinden ümidini sapıklardan başka kim keser?” (Hicr 15/56)

  Bir ayette de şöyle buyuruluyor:
  “İnsan iyilik istemekten hiç usanmaz. Ama başına bir sıkıntı geldi mi bezginleşir, umutsuzlaşır.” (Fussilet 41/49)

  Ebu Hureyre (r.a.) Resulullah sallallahü aleyhi ve sellemin şöyle dediğini rivayet etmiştir:
  “Kim kendini bir dağdan atar da intihar ederse o Cehennem ateşinde kendini hep ateşe atıp durur. Sonsuza dek böyle devam eder. Kim zehir içerek intihar ederse Cehennem ateşi içinde zehiri elinde onu içer durur. Sonsuza dek böyle devam eder. Kim bir demir parçasıyla intihar ederse demir parçası elinde Cehennem ateşi içinde onu ha bire kendine vurup durur. Sonsuza dek böyle devam eder.” (Buharî, Edeb 44, 73, Tıp 56; Müslim, İman 175, 177; Tirmizi, İman 16, Tıp 7)

  Ebu Hureyre (r.a.) Resulullah sallallahü aleyhi ve sellemden şunu rivayet etmiştir:
  “Kendini boğarak intihar eden Cehennemde de boğar. Kendine bir şey batırarak intihar eden Cehennem ateşi içinde de onu batırır. Kendini yüksekten atan Cehennemde de yüksekten atar.” (Buhârî, Cenâiz, 83)
   
  typersin25, Ayrt0n Senna ve ŞenolTÜRK bunu beğendi.
 5. Hacim bende suan cok zor zamnlar geckriyorum.babam almanyada annem burdA
  Babamin yanina gitmek istemiyor
  Anneannem olaczk kari ayirmak istiyor arada ben kLiyorum
  Beklicez sadece
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 6. SHS

  SHS
  Sabretcen okuluna dersine bakacan koçum, kafana takmaya değmez
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 7. öğrenciysen ve başarılıysan derslere odaklanmaktan başka şansın yok sonra rahat edersin bu günleri de unut gitsin hayatını yaşa
   
 8. Erkek adam azar yiyince ağlamaz. Anneler çok hassastir ve mesela Afedersin bi halt yediğin zaman annene soyleme sakin gizli tut sakla, yoksa sözlü şiddet yapar seninde yaşadigin gibi yada git işyerine felan arkadaşlarin neyin yokmu cik dolas evde durma fazla
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 9. Usta annem bana bagirinca kizinca tesekkur ediyorum kizisma buyumuyor oyle birde tartirma sirasinda daima sus sakin bagima ona zamanla o da hareketlerini degistirecek kizmayacak dene bi ama karsilik vermeyip dik dik bakma da kafani One eg.:)
   
  iPad ile gönderdi
 10. Peki sen kendinde hiç hata aradın mı güzel insan . Biraz sineye çek fark yap. Değişiklik yap . Etrafa özenme sabret . Ara sıra sarıl onlara . Baba anne bir isteğiniz var mı de. Ağlarsan seni hiç bir zaman büyük bir çocuk gözü ile bakmazlar. Hep küçük olursun 30 yaşına Bile gelsen. Tv cep net et. Hepsine ara ver sahillere çık gerçek hayatı gör . Bazen haber izle Gazete oku . Islami ortam edin . Hadisler oku . Namazı zamanında kıl . Sonra bir kaç ay sonra buraya yine gel sonucu yaz . Emin ol değişim olur . Yeter ki Allahtan kalpten iste yaş ne olursa olsun insan Allahı kavradı ise herşey başlamıştır.
  Allah'a emanet ol...
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  typersin25, Ayrt0n Senna ve Alo_Azrail bunu beğendi.
 11. annemden nefret ediyorum ne demek annem banada küfür ediyor 10dk sonra gelip öpüyor beni bence ergenlikten benim 16yaşında kız kardeşim var selam desek böğürüyor biraz büyü gecer
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 12. valla su laflarina yorum.yapmak hata bence Allah a havalesin kardes annemden nefret ediyorum ne demk cok sinirine gdiosa bazi seyler susacksin cekilceksin bi.kenra anneye babaya nefret asla güdlmez ha yasini.bilmiyorum.ama ergenlik cagindysan bole seyler olur ama nefret nedir yha
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 13. 15-16 yaşlarındadır o yaştakiler alıngan olur söylediğim gibi benim o yaşlarda kardeşim var ordan biliriyorum
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 14. konuya baktım ve konu sahibi ortada yok, pek inandırıcı gelmedi
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 15. bence doğru ama arkadaş fazla alıngan bence biraz alınganlık yapmış olabilir
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 16. Iki yiyen var bende aynısı . Sanki dünya alem onlara düşman . Bir öğüt bir ay küs eder onları . Zamanla sabırla geçer .
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 17. Her ailenin içinde mutlaka bir sorun vardır sadece senin ailene özel zannetme. Annenin huyuna gitmeye bak emin o zaman düzelmeye başlayacaktır. ;) ;)
   
  HTC ile gönderdi
 18. Dostum yasini soylersen daha iyi yardim edebiliriz sana
   
  Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/12/2018 - 00:00