(ANLATIM) 1 gb ram ve Vga Ekran Kartı ile Bluestacks Çalıştırma

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
(ANLATIM) 1 gb ram ve Vga Ekran Kartı ile Bluestacks Çalıştırma
Bugün internette rastladığım bir yazıyı Türkçe ile sizinle paylaşmak istedim. Bu anlatım, Bluestacks adı verilen Android sistem emülatörünü Windows'ta 1 gb ram ve eski ekran kartları ile çalıştırmayı basitçe açıklıyor.

- Bilgisayarınızda Net.Framework 2.0 yoksa, öncelikle indirin ve kurun. Eğer Net.Framework v4.0 kurulması isteniyorsa onu da indirebilirsiniz. Ancak bilgisayarnızda 3.0, 3.5 gibi sürümler kurulu olsa dahi 2.0 kurulumu yoksa, sizden istenecektir.

- Bilgisayar donanımı ne kadar eski veya yetersizse, kurmaya çalıştığınız Blue Stacks sürümünün de o kadar eski olması gerekiyor. En azından teorik mantık böyle. Anlatımda kurulması söylenen (beta) sürüm 0.7.0721. Eğer ram 1 gb'nin üzerindeyse, dosyayı indirebilirsiniz ve kuruluma geçebilirsiniz. Yok eğer 1 gb ram varsa, konunun sonuna doğru 1 gb ram ile ilgili kısmı anlattım, oradaki işlemi yapıp buraya tekrar dönebilirsiniz.

- Kurulumu yaparken ekran kartınızın desteklenmediğine dair bir uyarı gelirse "ok" butonuna basın. Bunu yaptıktan sonra kurulum devam edip tamamlanırsa sıkıntı yok. Eğer devam etmezse o zaman ekran kartınızın en son sürücüsüne sahip olduğunuza emin olun; sahipseniz, daha önceki sürümleri deneyin.

- Blue Stacks programının resmi sürümlerini aşağıda bulabilirsiniz. Rootlu olanları eklemedim; fakat internette bulabilirsiniz son sürümü. En güncel sürümü denemek isteyenler google'den bakabilirler. Kalın olarak işaretlediklerim, linki var olanlar. Diğerlerini de sürüm bilgisini öğrenmek isteyebilirsiniz diye konuya ekledim. Belki nette o sürümlerin linkini bulabilirsiniz.

Bendeki dizüstü bilgisayarda 2,5 gb ram var. Bu yüzden 1 gb olayı hakkında net konuşamam; ama daha önce aynı bilgisayarda Winxp kuruluyken 1 yıl önce son sürümü denediğimde kurulmamıştı. Bu arada ekran kartım nvidia geforce 6400 go, yani oldukça eski bir kart. Windows xp kuruluyken bu paylaşımı görmemiştim. Bu yüzden Windows 10'da deneme şansım oldu ve sorunsuz şekilde çalıştığını söyleyebilirim. Kuruldu, açıldı, sıkıntı yok; lakin oyunları denemedim. Neyse. Bu yüzden ben de daha sonra çıkmış sürümleri kurmayı deniyorum.

BlueStacks sürümleri şu şekilde:

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Normalde 1 gb ram ile çalışmayacak olan BlueStacks sürümünde kurulum sırasında ram hatası veriliyor. Bunu önlemek için adımları sırasıyla takip edebilirsiniz:

1: Orca adlı verilen ve .exe dosyalarını düzenlemeye yarayan editörü indiriyoruz.

2: Bluestacks Offline Installer (Çevrimdışı Kurulum Dosyası) nı indiriyoruz. Hangi sürümü indireceğine karar verip onu indirebilirsiniz.

3: Orca adlı yazılımı kurduktan sonra BlueStakcs kurulum dosyasına sağ tıklayın ve "Edit with Orca" seçeneğini seçin. Eğer sağ tıkta "Edit with Orca" seçeneğini görmüyorsanız, düzenlemeye çalıştığınız sürüm uygun değil demektir. Bu adımda sorun yaşamamak için, indirdiğinin dosyanın "BlueStacks_HD_AppPlayerICS_setup_0.8.0.2997_REL" şekline benzer bir isminin olması gerekiyor. İsmi siz değiştirin demiyorum; dosyanın isminin buna benziyor olması gerekiyor. Aksi halde "ThinInstaller_native" tarzında bir ismi varsa, o dosyayı düzenleyemezsiniz; çünkü böyle bir dosya, kurulumu internete bağlı olarak yapan dosyadır. İşinize yaramaz yani.

4: Açılan pencerede sol taraftaki panelde "LaunchCondition" yazan seçeneğe tıklıyoruz. Daha sonra ekrandaki "Installed OR PhysicalMemory>= 1024" yazan kısmın üzerine tıklayıp seçili hale getiriyoruz ve "delete" tuşuna basıyoruz. Böylece o kısmı silmiş oluyoruz.

5: Yine sol panelde "InstallExecuteSequence" kısmını bulup üzerine tıklıyoruz. Bu kez "CheckMsiSignature" yazan yere tıklayıp siliyoruz.

6: Son olarak "File" menüsünden "Save" seçeneği ile dosyayı kaydedelim.

Deneyen arkadaşlar yorum bırakırsa yararlı olabilir. Faydalı olması dileğiyle...

Son düzenleme:

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sürüm isimlerini "spolier" içine koyarsanız konu daha kısa olur

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994

MaxipmaN

Üye
benim laptop fanı durma sorunu yaşadı bu saçma program yüzünden, saçma gelecek ama durum böyleydi, sildim düzeldi pc

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
benim laptop fanı durma sorunu yaşadı bu saçma program yüzünden, saçma gelecek ama durum böyleydi, sildim düzeldi pc
Çok iyi anlıyorum bu durumu. Hiç de saçma gelmiyor. Öte yandan bluestacks'in pc2yi çok kasmasına önlem olarak bes adı verilen cpu sınırlandırıcıyı kullanan ve bundan memnun olan da varmış. İnternette öyle görünüyor. Buraya ek bilgi olarak atayayım istedim.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
cihanata_1

cihanata_1

Üye
:tşk: işime yarayabilir:)

• Beğen

MaxipmaN

Üye
Çok iyi anlıyorum bu durumu. Hiç de saçma gelmiyor. Öte yandan bluestacks'in pc2yi çok kasmasına önlem olarak bes adı verilen cpu sınırlandırıcıyı kullanan ve bundan memnun olan da varmış. İnternette öyle görünüyor. Buraya ek bilgi olarak atayayım istedim.
modlu gibi bir sürüm indirdim onda bi süre gitti sonra baktım fan gene dönmüyor, fandan ses gelmemesi ve boşta 87 derece olmasından anlamıştım

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sökmüş atmış fanı desene. Geçmiş olsun. Bu uygulamanın alternatifi de çıkmadı gitti. Bir zaman önce youtube'de arkadaşlardan biri apk geliştiricilerin uygulama testi için kullanabilecekleri sanal bir emülatörün anlatımını yapmıştı. O emülatör bluestacks'a göre çok daha hızlı ve etkindi; fakat bluestacks gibi sanal işletim sistemi olarak kullanılıyor muydu orasına çok bakamadım. Araştırmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Sökmüş atmış fanı desene. Geçmiş olsun. Bu uygulamanın alternatifi de çıkmadı gitti. Bir zaman önce youtube'de arkadaşlardan biri apk geliştiricilerin uygulama testi için kullanabilecekleri sanal bir emülatörün anlatımını yapmıştı. O emülatör bluestacks'a göre çok daha hızlı ve etkindi; fakat bluestacks gibi sanal işletim sistemi olarak kullanılıyor muydu orasına çok bakamadım. Araştırmak lazım.
youwawe emulatörü önerebilirim:)

• Beğen

ProGRo

Üye
tamamda save ye tıkladıktan sonra ne yapcaz setupu mu yuklicez ?

m5c4

m5c4

Üye
Bluestacks yerine Android Tabanlı işletim sistemi olan Remix Os 2.0'da kurulabilir.Hem Flash Bellek Üzerinden Çalışıyor,hemde fazla bi sistem ozelligi istemiyor

• Beğen

atraksiyon_show

Üye
Bluestacks yerine Android Tabanlı işletim sistemi olan Remix Os 2.0'da kurulabilir.Hem Flash Bellek Üzerinden Çalışıyor,hemde fazla bi sistem ozelligi istemiyor

Peki!
3.0.207 versiyonu ile ilgili fikrin nedir?

SatDiskavriAl

SatDiskavriAl

Üye
Aynen dediğin gibi yaptım olmadı gene hata verdi çeviri yaptığın yerde eksik olabilir ben de baktım şu işlem de var PROPERTY Menüsünden GLMODE " TRUE " değerini çift tıklayın . FALSE ile değiştirin. Kurulum başaralı oldu.

• Beğen

Üst Alt