Anlamlı Sözler 4

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Anlamlı Sözler 4
Anlamlı Sözler 4

Bir gün diyorum.. Bir gün gelecek ve uy?nınc? ilk ?klım? gelen sen olm?y?c?ksın..

Defolu bi ‘mal’ olduğunu farkettim sonunda. Defolu’p gitmeseydin eğer, varamazdım farkına.

Üzülmeye değmez” diyor Dünya. “Bırakıp gidenin de, gidip gelmeyenin de canı cehenneme!

Sadece aptalların ciddiye alındığı bir dünyada yaşıyoruz. O halde ‘beni anlamıyorlar’ diye üzülmek niye ?

Kork?r olduk artık ‘seviyorum’ demeye. Kimi s?hiden değiyor sevmeye, kimi ise pişm?n ediyor sevdiğine !

Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın; Bense hep arkandan ağladım..

Birine yardım etmek istiyorsan sakın bir büyüklük yapıp akıl verme, Keza geriye kalan sana yetmeyebilir..

İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri ? Yoksa insan, büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri ?

Nasıl bittiyse bundan öncekiler, bu da biter.. Bite bite sonunda bende biterim.. Olur biter !!

‘İlk görüşte aşka inanırım’.. Bunu yaşayan bilir. Çünkü aşkta ikinci görüş, hiç olmayabilir..

Hayatın en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanın buna değmediğini gördüğün andır. Ve en büyük kaybın ona harcadığın zamandır.

Bir insanın sana neler verebileceği değil, Senin için nelereden vazgeçeceği önemlidir..

Üzülmüyorum.. Bir gün diner elbet gönlümdeki derin sızı. Hep hayırsız değil ya bu insanlar; bir gün beni de bulur hayırlısı..

Beni affet. Kaybetmek için erken, sevmek için çok geç…

Git yada kal benim için farketmez. Çünkü zamanla anladım ki; ‘Varlığı birşey kazandırmayanın yokluğu birşey kaybettirmez’..

Hepimizin kıymetlisi vardır,kimimizinki yanında,kimimizinki sadece hayal dünyasında…

Aşkın en acımasız yanı; Ağzından çıkmaya cesareti olmayan sözlerin, yürekte fırtınalar koparmasıdır.

Ne kadar seversen sev, asla belli etme sevgini. Çünkü sevdiğin kişi, sevildiği kadar üzecektir seni’ ..

Çok defa terkedildim, ama üzülmüyorum çünkü bu kaderimdendir. Ama asla terkeden olmadım bu da benim karakterimdendir…

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği erkeğin boş çıkmasıdır.

Ne kötüdür insanın aklıyla yüreği arasında çaresiz kalması. Ne kötüdür ona an kadar yakın, bir asır kadar uzak olması !

İlk aşk ve son aşk arasındaki fark; İnsanın, ilk aşkını sonuncusu zannetmesi ve sonuncu aşkını ilk’ gözüyle görmesidir.

Bazen öyle yorar ki aşk insanı, bıktırır hayattan.. Ve kapayınca gözlerini birdaha açmak istemez insan..

Hiç kimseye değerinden fazla değer verme. Çünkü, ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin..

Asla bir salakla tartışmayın. Çünkü dışarıdan bakanlar, hanginizin olduğunu anlayamayabilir.

Herkesin anlayış derecesi farklıdır. Anlattığın herşeyi anlamalarını bekleme, Çünkü bu karşıdakinin kapasitesine bağlıdır

Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canıma okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim..

Hiç kimse bir gülümsemeyi satın alabilecek kadar zengin değildir; ama çoğu kimse gözden yaş akıtabilecek kadar ‘ucuzdur.

Unutmamalıyız : Çağından Sorumludur Her insan.

Taşı Delen Suyun Gücü Değil, Damlaların Sürekliliğidir.

Her Disiplinli Çabanın; Birden Çok ürünü Vardır.

Yanaşacağı Limanı Bilmeyene Hiçbir Rüzgardan Hayır Gelmez.

Hayattaki Planın 1 Yıl içinse pirinç Ekin, 10 Yıl içinse Ağaç Dikin, Yüzyıl içinse insanları Eğitin.

Uzağı Düşünmeyen üzüntüye Yakındır

Yarın bambaşka Bir insan Olacağım Diyorsun, Niye Bugünden Neden başlamıyorsun!

• Beğen
Tepkiler: MeLih_061 ve Nextman

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim

BYFECI

BYFECI

Üye
Teşekkürler

eren366

Üye
Teşekkürler.

Heroata

Heroata

Üye
:tşk:

schindler2013

Üye
teşekkürler

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

MeLih_061

MeLih_061

Üye
Güzel sözler.. Teşekkürler :oke:

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim

gonyalı

gonyalı

Üye
Bir insan iyi olduğu kadar akıllı olursa elmas kadar değerli olur, ama sadece iyi olursa kömür gibi yanmaya mahkum olur.
Alıntıdır tg.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
la galibe illallah

Üst Alt