Anelka:"Zenginliği de fakirliği de çok iyi bilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Anelka:"Zenginliği de fakirliği de çok iyi bilirim
"Zenginliği de fakirliği de çok iyi bilirim"

Geçen sene çok tenkit edildi. 'Fenerbahçe'de oynamaz... İstanbul'u sevmedi, alışamadı.. Aklı Avrupa'da olduğu için sorun olacak' dendi. Hatta, Newcastle Kulübü isteyince de, 'Kaçacak, zorla takımda tutmanın faydası yok, zararı var... Yol yakından yönetim satsın. Yoksa Fenerbahçe'de ikilik çıkar' bile dendi. Ama bunların hiçbirisi olmadı. İşte o günlerde, Başkan Aziz Yıldırım ile Anelka arasında yapılan gizli, tarihi görüşme oldu. Bir yandan Souness'ın bir yandan Newcastle Kulübü'nün Anelka'yı almak için rakam artırdığı günlerde, Başkan Aziz Yıldırım, Fransız futbolcuyu yanına çağırarak, bu konu hakkında ne düşündüğünü sorar.

Öyle ya, futbolcu isterse, kimsenin zorla tutmasına imkan yok. Daum'un futbolcu ile sorunu yok, Allah'ı var takım arkadaşlarının da Anelka ile aralarında en ufak bir yan gözle bakma, çekememe durumu da ortada yok. Yani Ortega olayına benzeyen bir hava yok. Ama yine de futbolcu ne düşünüyor? Bu arada yeri gelmişken bir gözlemi de anlatayım: Anelka adam gibi adam. Biraz içine kapanık, yalnızlığı seven bir yapıya sahip ama kaprisi, nazı hiç yok. Söyleyeceği sözü de kimseden esirgemeyen bir yapıya sahip...

Neyse biz gelelim konumuza... Altı ay önce aldığı rakamın iki mislini teklif eden Souness'ın kulübüne ve Anelka'nın o gün Fenerbahçe başkanına verdiği cevaba... Yıldırım'ın konuşmasını sessizce ama hafif gülümseme ile izleyen Fransız futbolcu, menajerinin yanında şöyle der: 'Başkan ben sokaktan geldim. Zenginliği de, fakirliği de çok iyi bilirim. Size güvenerek geldiğim Fenerbahçe'nin ekmeğini yiyorum. Kimse ile de hiçbir sorunum yok. Eğer Fenerbahçe beni satıp para kazanacaksa, yani kulübümün bu işten karı olacak. Olaya bu gözle bakıyorsanız, beni sattığınız için üzülmem. Kimseye de kırılmam, darılmam...'

Fener daha büyük

'Ama amacınız para kazanmak değil, benim Fenerbahçe'de oynamam ise seve seve kalırım. Kafamda da gitmedim diye en ufak bir şüphe kalmaz. Fenerbahçe Newcastle'dan da, Avrupa'daki birçok kulüpten de daha büyük. Bu muhteşem seyircinin önünde bana oynama fırsatı verdiğiniz için de size teşekkür bile ederim. Onun için, beni değil, siz kendinizi, Fenerbahçe'yi düşünün. Vereceğiniz her türlü karara saygı duyarım. Gönderirseniz üzülmem, kalırsam sevinirim...'

Günü gelince gideceksin

Bu konuşmadan sonra Yıldırım masasından kalkar, Anelka'nın yanağını okşar ve şöyle der: 'Ben sana güveniyorum. Çok yakında Fenerbahçe seyircisi Alex gibi seni de sevecek. Burada çok büyük işler yapacaksın. Ve günü gelince de Avrupa'nın çok büyük kulüplerine gideceksin. O zaman da ben sana kolaylık yapacağım'. İşte Anelka'nın delikanlı tavrı. İnandı, güvendi, sabretti, yalnız Fenerbahçeliler'in sevgilisi değil, bütün takım taraftarlarına 'Ah, niye bizde böyle futbolcu yok' dedirtircesine, kıskanılan bir futbolcu oldu.

Yeniden zirveye çıktı

Bugün tribünler Anelka için 'Anelka... Anelka... Nicolas Anelka...' diye besteler yapıyorlar. Futbolu seven, Fenerbahçeli olmayanlar bile Anelka'yı izlemek için Fenerbahçe'nin maçlarına gidiyorlar. Yani Fransız futbolcunun tribünlerde özel seyircisi var. En önemlisi ise 'F.Bahçe'de yeniden doğan, zirveye çıkan' Anelka, başkan ile yaptığı bu yürekli konuşmadan sonra, sözünde durup, futbolunu büyüterek bu büyük kulüp sayesinde Fransa Milli Takımı'na kadar yükseldi.

Kaynak: Akşam
Yorum:Yıldız futbolcu böyle olmalı(Arjantinli yıldız olmaz olsun)

useless84

Üye
anelka bu takımın herseyi umarım nazar degmez

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İnşallah.. :iyi:

DefectoR

Originally posted by useless84@Nov 9 2005, 01:33 AM
anelka bu takımın herseyi umarım nazar degmez
[post=206877]Quoted post[/post]​
Anelka çok iyi bi futbolcu tamam ama bu takımın herşeyi değil'!!! Fenerbahçe spor klübünün bir futbolcusu sadece Unutmayın sahaya 11 kişi ile çıkılıyor ;)

miguel_alvarez

Üye
anelka iyi adam ama takımın oynadığı taktik ona göre değil...

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
bir gs li olarak anelka çok hoşuma gidiyor göze estetik gelen bit futbol oynuyor ;)

muraoyak

Üye
bencede taktik hiç uymuyo

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
daum gitse deschamp gelse manyak bişi olur şu an boşta

MagNum

MagNum

Üye
Bencede adam 11 kişi içinde farklılık yaratıyor çünkü tatktik uyumsuzluğu var..

levelman92

Üye
anelka çok iyi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt