Android'e geçsem uygulama, oyun ve web konusunda sıkıntı çeker miyim?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Android'e geçsem uygulama, oyun ve web konusunda sıkıntı çeker miyim?
Halihazırda bir Apple iPhone 4 kullanıcısıyım. Apple iPhone 4S'e terfi etmeyi düşünüyordum ama dedim ki çık artık şu monotonluktan, farklı sistemleri de dene. Android düşünüyorum, Samsung Galaxy S2 almayı veya Samsung Galaxy S3'ü beklemeyi düşünüyorum.

Beni asıl düşündüren sorunlar şunlar:

(öncelikle lütfen google fanlığı ve apple düşmanlığı, ya da tam tersini yapmadan objektif yazın)

1) Uygulama konusunda sıkıntı çeker miyim? Malum artık neredeyse herşeyin bir iPhone uygulaması var. Android'de bunun eksikliğini çeker miyim?

2) Oyun konusunda sıkıntı yaratır mı? Tamam çok oyun var ama daha bir Temple Run bile 2-3 aydır geldi gelecek gelemedi gelir vs. halleri. :hmmm Bir de YouTube'dan gördüm S2 ve Note, GTA 3 oyununda ara ara takılmalar yaşıyordu.

3) Çoğu site iPhone için özel tasarım ve bölümler sunuyor. Android'de bu dert olmuyor mu? Safari kadar kullanışlı mı web tarayıcıları?

4) iOS 5 güncellemesi ile olmayan şarj ömrünü de kısalttılar. Örneğin Samsung Galaxy S2 veya S3'te şarj ömürleri nasıldır?

5) Google Play, AppStore kadar iyi mi?

Buraya kadar okuduysanız yüreğinize sağlık, bi cevap yazarsınız artık. :) iyi forumlar...

kinger1905

kinger1905

Üye
Dostum öncelikle sunu soliyeyim su anda android markette ücretli hicbir oyun yok. Devletle vergi konusunda hala anlasamadıklarından ucretli oyunlar turkıyede henuz yok. bu buyuk bı sıkıntı ama nasılkı iphone da programla oyunları bedava ındırıosan androidde de aynısını ve daha kolay bı sekılde yapabılıosun o zaman bu sıkıntıyı aşmış oluosun. onun dısında ekran ve goruntu bakımından ve hatta dayanıklılık bakımından s 2 daha ıyı bı telefon sarj omru oyle normal telefonlar gıbı 3-4 gun olmasada ıphone dan daha uzun omurlu en azından ben oyun ınternet muzık vs kullanarak 2 gun kullanabılıorum telefonu. ınternet konusunda bence safarıden daha ıyı ama ben opera mını kullanıorum bence en ıyısı bu.:D:D: ayrıca telefonun genel ozellıklerıne bakarsan s 2 nın daha ıyı bı telefon oldugunu goreceksın bence ne olursa olsun s 2 alınmalı

klongs

klongs

Üye
s2 nin tarayicisi cok iyi oyun sikintisi yeni surume gecmezsen cekmezsin parali uygulamalari turkiyeden alamiyorsun ama ucretsiz yukleme yolu var kisisellestirilmesi cok iyidir

ismail0147

ismail0147

Üye
Arkadaşım öncelikle merhaba. Benim iPhone 4S de Galaxy s2 de kullanan arkadaşlarım var şahsen benim de kullanmışlığım var. Öncelikle Şunu belirteyim iPhone 4s kullanan arkadaşın eline Android sistemi yüklü bi telefon verene kadar iPhone'u en iyi olarak biliyodu taa ki veripde özelliklerini sayana kadar verdiğimiz telde namlı şanlı bir tel değildi galaxy gio idi. neyse sen sıralı sormuşsun ben sıralı cevap vereyim.

1.Uygulama konusuna iphoneda ne varsa geliştiriciler android içinde gelişştirme yolundalar ve de geliştiriyorlar. ha diyelim onlar geliştirmedi bu bir şeyi değiştirmez çünkü geliştiren milyonlarca insan var bence iphone uygulama ve sistem konusunda biraz sert yani sert kuralları var. android bana göre geleceğin işletim sistemidir ve ücretli bi uygulamayı çoooooook kolay bi şekilde forumlarda veya ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebilen sitelerden bulabilirsin.

2.oyun konusuna gelelim S2 için konuşuyorum büyük ve süper amoled bi ekran ve güçlü bir sistem ki şayet şimdilerde çoğu okulların labaratuar makinelerinde bile 512 mb ram var ki galaxy s2 nin 1gb rami var. tegra 3'ün gelmesiyle ile beraber çok çok iyi oyunlar çıkacaktır. galaxy s2 oyun konusunda çok çok rahat bi telefon ve android için çıkan her oyuna uyumlu diye düşünüyorum (öyle biliyorum)

3.Çoğu site android içinde özel bi tasarım sunuyo ha diyelim sunmadı sen telefonunu iPhone gibi göstererek sitelerin iphone'a özel tasarımlarına ulaşabilirsin çokta zor değil iki tıklama ;) hatta ipad ve desktop seçimleride var. internette safari ve robotu(android web tarayıcısı) karşılaştıran videolar var

4.yine S2 için konuşuyorum şarj olayı kesinlikle senin kullanımına bağlı şöyleki normal telefon gibi kullanırsan 2-3 gün gider akıllı telefon diyip oyun ve internete çok yüklenirsen 1gün gider

5.Google play app storedan kat kat daha iyi ayrıca android için google playden farklı bir çok alternatif markette var.

Son olarak bir çok bilmiş olarak diyorumki :D ben senin yerinde olsam bi iphone 4 kullanıcısı olarak galaxy s3ün çıkmasını beklerdim çünkü s3 çok çok iyi bir telefon olucak ve s3 çıkınca s2 fiyatlarıda geriliycek

sadet olarak millet yıllarca iphone sırf aa.. ayfon lan namı yüzünden aldı ama sende android alınca eminimki diğer iphone alanları vaz geçirmeye çalışacaksın

hotlock

hotlock

Üye
Sana tek kelime diyeceğim Sarj konusu dışında(bazı android telefonlarda çok sıkıntı oluşturuyor) Android İOS u ezer geçer inanılmaz kalitede oyunlar var ve yapamayacağın hiç bişy yok telefonumun ekranını mause olarak bile kullanabiliyorum yada teamwier sayesinde bilgisayara uzaktan da erişim yapabiliyorum .autocad ı bile kullanıyorm daha ne olsun.. Apple ı jb yapmazsan tadı olmuyor cihazın yapsanda kaçak bir multimedya kullanmış gibi oluyorsun ve telefonun garanti dışı kalıyor. Şuanda 2000 tl 4s e vermek çok saçma geliyor bana en azından o kadr para veriyoruz bi flash desteği koyun cihaza.. Hangi cihazı almalıyım konusuna gelince gs2 önermem şu an fiatı 1300 civarında ama yarın nolur bilmem pat diye 900 e de düşebilir samsung bu nolcağı hiç belli olmuyor. Onun için htc sensation xl yada xe almanı önerebilirm acelem yok diyorsanda xperia s i bekle derim.

Aege

Aege

Üye
Xperia S'i bekleyin derim.Benchmarklara ve telefon sitelerine göre SII'den daha iyi bir telefon.Bir-iki haftaya kadar Türkiye'ye gelir

61semih

61semih

Üye
İnternet deneyimi daha iyi android in oyun konusunda ios daha iyi fakat arada cok fark yok ha 3,5 inc ekranda oyun oynamakla 4,3 inc ile oynamak arasnda cok fark var
Gs3u bekle derim ben

mancukya

Üye
Fazla detayina girmeden
Oyunlar Androide cikar ama Ios öncelik veriyorlar ama neticede 2 ila 3 ay arasinda cikmis oluyor oda bütün oyunlar icin gecerli degil sadece bazilari icin bunu beklersin. Bana kalirsa S2 alma bu noktada mali durumun varsa yeni cikacak telleri beklemen daha iyi olur.
Web olayini karsilastirma bile yapmam Firefox, Opera, chrome vs vs pcdeki gibi web tadinda gezersin hoslanmazsan seceneklerin daha cok yazmadigim tarayicilar var üstelikte flash avantaji var.
Muzik ve vidyo olayi cabasi cevirme derdin bilmem ne derdin yok at sd kartina seyret.
Iosun tek avantaji Jailbreak sonrasi cydia olayi ve tek tip Cpu ve gpu oldugu icin uyum olayi androidde sadece oyun konusunda hangisinin senin teline uyumlu oldugunu bulman gerekiyor ama apklerde zaten yaziyorlar.
Samimi söylüyorum ben elimdeki Galaxy mini ve s1 iphone 4s ile degismezdim istedigim herseyi yapabiliyor neticede.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Yok artık arkadaşlar, Galaxy Mini ile Apple iPhone 4S değişilmez mi? Yazıda size ne demiştim? Lütfen google fanlığı yapmayın demiştim. :)

mancukya

Üye
Yok artık arkadaşlar, Galaxy Mini ile Apple iPhone 4S değişilmez mi? Yazıda size ne demiştim? Lütfen google fanlığı yapmayın demiştim. :)

Ekonemik durumum Allaha sükür orta düzey ben S1 aldigimda ayni abonment ile iphone 4 alabiliyordum ayni kontrat ayni para almadim cünkü arkadasin telini Jailbreak yapmak icin 10 güne yakin bende kalmisti ve biliyordum.
Benim kendi acimdam beklentilerim farkli 1 hava atmak icin kullanmiyorum yapmak istedigim seyler arada dizi bakarim, flim bakarim convert yapicam diye ugrasmam, müzikmi indiricem tiklar indiririm, webde bir sey lazimsa sorunsuz acar bakarim hatta mac bile seyrederim arada. Ara yüz degistirmek yada baska degisik olaylar var daha yazmaya gerek yok simdi hepsini.
Fanboylukla alakasi yok gerci istedigin gibi düsünebilirsin Symbian kendini gelistirmis olsa yada Windows mobile devam etseydi ayni seyleri yazardim olay android olayi degil kullanim sekli sadece.

ilimli

Üye
Bende vf 858 var. En düşük sistemli android telefonlardan. 528mhz işlemci 256mb ram var. iphone 4s hiç kullanmadım. Fakat iphone 3g denilen aleti arkadasımdan alıp kullanma şansım oldu. Aynı arkadaş elindeki iphone 3g yi satip vf 858 aldı. iphone 4'ü hiç kullanmadığım için bilemiyorum. Elimde suan nokia e63, nokia e71, samsung star wifi var ve bir zamanlar c6 vardı. Bugün bir telefon alacak olsam yine android işletim sistemli telefon alırım. Android fanlıgı yapanlara bende çok kızıyodum fakat android kullandıktan sonra onlara hak vermeye başladım. Telefonlar 2 çeşittir androidliler ve diğerleri. Şahsi görüşüm bu konudadır.

PriZm

PriZm

Üye
Halihazırda bir Apple iPhone 4 kullanıcısıyım. Apple iPhone 4S'e terfi etmeyi düşünüyordum ama dedim ki çık artık şu monotonluktan, farklı sistemleri de dene. Android düşünüyorum, Samsung Galaxy S2 almayı veya Samsung Galaxy S3'ü beklemeyi düşünüyorum.

Beni asıl düşündüren sorunlar şunlar:

(öncelikle lütfen google fanlığı ve apple düşmanlığı, ya da tam tersini yapmadan objektif yazın)

1) Uygulama konusunda sıkıntı çeker miyim? Malum artık neredeyse herşeyin bir iPhone uygulaması var. Android'de bunun eksikliğini çeker miyim?

2) Oyun konusunda sıkıntı yaratır mı? Tamam çok oyun var ama daha bir Temple Run bile 2-3 aydır geldi gelecek gelemedi gelir vs. halleri. :hmmm Bir de YouTube'dan gördüm S2 ve Note, GTA 3 oyununda ara ara takılmalar yaşıyordu.

3) Çoğu site iPhone için özel tasarım ve bölümler sunuyor. Android'de bu dert olmuyor mu? Safari kadar kullanışlı mı web tarayıcıları?

4) iOS 5 güncellemesi ile olmayan şarj ömrünü de kısalttılar. Örneğin Samsung Galaxy S2 veya S3'te şarj ömürleri nasıldır?

5) Google Play, AppStore kadar iyi mi?

Buraya kadar okuduysanız yüreğinize sağlık, bi cevap yazarsınız artık. :) iyi forumlar...

1)Iphone kullanıyormuşsun.ilk başta alışman gerekebilir.
2)Gta 3 ün optimizasyon sorunu var.o oyun her android telefonda kasıyor illaki.
3)Dolphin browser ile User bölümünü Iphone olarak ayarlarsan telefonun internette Iphone olarak görünür ;)
4)S2 kullanmadığım için bilmiyorum.ama en az 1 gün gidiyordur herhalde
5)Google Playde daha çok ücretsiz içerik var.ama appstoredeki kadar kaliteli oyunlar yok.

bu arada S2 yerine Nexus 'ta alabilirsin.

Türe

Türe

Üye
s2 değil de s3 ü bekle derim . uygulama ve oyun yönünden sıkıntı olmaz korkma . tarayıcı flaş içerikleri açarken hafif yavaşlıyor fakat bunu isteğe bağlı hale getirdiğin takdir de gayet hızlı oluyor . ios la android arasında tercih yapmak zor çünkü 2 si de kullanıcıyı yeterince tatmin ediyor :oke: zevk ve tercih senin :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Hava atma derdi. Yoksa androidli bı cihaz al kardes. Her türlü ihtiyacını karşılar.

ibrother

ibrother

Üye
android alıp'ta sıkıntı çekeni pek tanımıyorum(istekler ve cihaza bağlı.)genelde iyidir. Iphone dersen tutku işidir. O farklı güzel bir cihaz ama madem sen ben biraz değişiklik iyidir diyorsun bi bak hoşuna gitmediyse tekrar geçersin sanki zorla mı tutacaklar. :)

blacktalon

blacktalon

Üye
Bence para sıkıntı değilse iphone dan vazgeçme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt