Püf Noktası Android VPN ayarı nasıl yapılır? Android VPN ayarlama

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Android VPN ayarı nasıl yapılır? Android VPN ayarlama
Android işletim sistemli akıllı cep telefonlarınız da VPN ayarını nasıl gerçekleştirebileceğinizi merak ediyorsanız detayları en kolay şekilde makalemizden öğrenebilirsiniz.

Android telefonunuza veya tabletinize VPN kurmak için çeşitli uygulamalar mevcut fakat çoğu uygulamada belli bir kotayı aşmanız durumunda istemeyeceğiniz reklamlarla karşılaşmak durumunda kalırsınız.

Ben size herhangi bir uygulama kullanmadan telefonunuza nasıl VPN kurabileceğinizi anlatacağım. Böylece ücretsiz, uygulamasız, kotasız, reklamsız bir şekilde VPN ağını kullanabileceksiniz.

Yapmanız gerekenleri görselleriyle birlikte adım adım belirttim.

1. Telefonunuzun "ayarlar" ekranından "Diğer Ağlar" menüsünü seçiniz.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

2. Sonra "VPN"e dokunun

3. Telefonunuzu şimdiye kadar hiç şifreyle güvenceye almadıysanız bu ekran açıldığında sizden "kimlik bilgisi depolama şifresi" istenecektir. Bu problemden kurtulmak için ekran kilidinizi şifre ile açacak şekilde değiştirmeniz lazım. Ayrıntılı bilgi için ilgili soruya bakınız.

Eğer böyle bir problemle karşılaşmadıysanız. Sağ üst köşedeki "+" simgesine tıklayın
4. Gelen "VPN Ekle" ekranında
isim alanına "VPN bağlantım" gibi bir etiket yazın.

Tür alanında "PPTP"yi seçin.

Sunucu adresi olarak size birkaç seçenek sunacağım. sitesinde sol tarafta birkaç server seçeneği sunulmuş.

euro195.vpnbook.com
euro213.vpnbook.com
uk180.vpnbook.com (UK VPN - optimized for fast web surfing; no p2p downloading)
us1.vpnbook.com (US VPN - optimized for fast web surfing; no p2p downloading)
İlk ikisi avrupa, üçüncüsü ingiltere sonuncusu amerikadaki sunucu. Bunlardan birini buraya yazın.

PPP şifrelemesi seçili olarak kalsın.

Kaydedin

5. İsim verdiğiniz VPN bağlantınıza dokunun

6. Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifresi bilgisi gelecek. Buraya yine sunucu bilgilerinin altında belirtilen kullanıcı adı ve şifresi (username, password) bilgilerini buraya yazın. Buraya siteden alıp kopyalamadım çünkü şifre belli aralıklarla değişiyor. Hesap bilgilerini kaydet seçeneğine tıklayın ve "Bağlan" a dokunun

Adını verdiğiniz VPN bağlantınızın altında "Bağlanıyor" yazısı gelecek. Bir süre sonra "Bağlantı Kuruldu" yazısını bekliyoruz. Bu yazı gelince telefonunuzun sol üst köşesinde anahtar simgesi gelecektir.

Eğer "Bağlatı Kuruldu" mesajı yerine "Bağlatı kesildi" yada "Başarısız" gibi mesajlar alırsanız size verdiğim 4 sunucudan diğerlerini deneyin. Zaten kullanıcı adı ve şifre bilgileri aynı. Mesela ben az önce amerikadaki sunucuya bağlanmayı denedim bağlanamadı, sonra 2. avrupa sunucusuna bağlanmayı denedim bağlandı. Bunun için isim veridiğiniz bağlantınızın üzerine basın ve basılı tutun gelen ekranda "ağı düzenle"yi seçin 4. adımdaki ekran gelecektir.

7. Ekranı kilitleyip tekrar açmak istediğinizde belirlediğiniz ekran kilidi şifresini giriniz. Vpn bağlantısını kesmek isterseniz ismini verdiğiniz bağlantınıza dokunup "bağlatıyı kes" i seçebilirsiniz. Bunu yaparsanız telefonunuzun sol üstündeki anahtar simgesi kaybolacaktır

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: bveo1990

Misafir - 580888

Olmuyor kullanıcı adı ve şifre sıkıntılı
Kullanici adi ve şifre ne
Maxicebe üye olduktan sonra oradaki kullanıcı adı ve şifre mi bir cevap verin ?
Üye olduktan sonra ki kullanıcı adı ve şifresi mi

Üst Alt