Android Telefon Ve Tabletlerde Tuş Kilidi Unutulursa Nasıl Açılır?

Sponsorlu Bağlantılar

lutfum2013

Üye
    Konu Sahibi
Android Telefon Ve Tabletlerde Tuş Kilidi Unutulursa Nasıl Açılır?
Bir çok kişinin başına gelen hatta bu yüzden android işletim sistemli telefonu ve tabletini kullanamayan arkadaşlar için anlatacam.

Telefon veya tabletinizin şifresin unutursanız hemen panik yapmayın aşğadaki adımları izleyerek çok rahatlıkla yapabilirsinin.Bizzat ben kendim denedim sorunsuzdur.

-Telefonunuzu veya tabletinizi kapatın.
-Telefon kullanıcıları sım kart ve hafıza kartını çıkarsın(belki resetliyebilir.)
-Telefon veya tabletiniz kapalı durumdayken ses+ ve power tuşuna basarak açın(5-15 sn basılı tutun)
-Ekranda karşınıza bir çok menü gelecek bu menülerde dokunmatik ekran çalışmaz.
-Aşagıya veya yukarıya çıkmak için ses tuşları,bir şeyi seçmek için power tuşuna basılır
-Sonra ekranda wipe data reset/facrorty reset gibi bir menü var oraya ses tuşlarıyla gelin ve bir kere power tuşuna basın.
-Karşımıza gelen ekranda yes menüsüne gelerek bir kere power tuşuna basın.
-sonra karşımıza gelen ekranda reboot your mobile menüsüne gelin ve power tuşuna basın.
-işlem bitmiştir

• Beğen
Tepkiler: yakamoz1319

yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
Faydalı , teşekkürler...

-Emre

-Emre

Üye
Bu her cihazda power tuşu ile seçim yapmaz ve aynı tuşlarla giriş yapılmaz. Cihazda recovery modu kullanmak için kullanılan kombinasyonları bilmek gerekir. Ayrıca Wipe data cihaza tam format atar hersey gider bi nevi fabrika ayarı IMEI girilmiş cihazlarda IMEI gidebilir. Ama konu faydali Teşekkürler.

Üst Alt