Haber Android N İle 3D Touch Özelliği Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Android N İle 3D Touch Özelliği Geliyor

Bastırma şiddetine göre tepki veren teknolojiyi ilk olarak Apple Watch veMacBook'ta görmüştük. Force Touch olarak isimlendirilen bu teknoloji evrilerek 3D Touch ismini almış ve iPhone 6s/6s Plus modellerinde kullanılmıştı.
iPhone 6s'teki 3D Touch sayesinde uygulama simgelerine şiddetli bastırarak kısayollara kolayca ulaşılıyor. Donanımsal bir özellik olan 3D Touch'ın, yazılım ile de tam verimli olmasa da yapılabileceği Jailbreak sayesinde gün yüzüne çıkmıştı.
Google, Android N güncellemesi ile 3D Touch'a benzer bir özelliği tüm Android cihazlarına taşımaya hazırlanıyor. Donanıma gereksinim duymadan Android N ile uygulama simgelerine kısayol atabileceksiniz.
Android N güncellemesini alacak cihazlarda kullanılacak olan bu özellik, 3D Touch benzeri donanımsal parçaların yer alacağı yeni Android cihazlara yol gösteri olacak.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu

Luck Star

Luck Star

Üye
Android N bununla geliyor da cihazlar geliyor mu ki ? :D

Luck Star

Luck Star

Üye
"Donanıma gereksinim duymadan Android N ile uygulama simgelerine kısayol atabileceksiniz."
3D touch yazıyor iPhone da bu dokunarak yapılıyor aynı terim kullanıldığına göre donanım ihtiyacı var o zaman konu ismi yanlış hmm.

Galaxy S7 Edge ile MaxiCep uygulamasından gönderildi.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
3D touch yazıyor iPhone da bu dokunarak yapılıyor aynı terim kullanıldığına göre donanım ihtiyacı var o zaman konu ismi yanlış hmm.

Galaxy S7 Edge ile MaxiCep uygulamasından gönderildi.
Ben iPhone 6+'a jailbreak ile eklemiştim biraz daha optimize olsaydı normal 3D Touch'ı fazla aratmıyordu. Benim tecrübelerimce donanıma fazla ihtiyaç yok gibi..

Luck Star

Luck Star

Üye
O zaman Apple dolandırıcılık yapıyor :D 3D touch için ekranı kalınlaştırdı, pili kıstı ve telefonu kalınlaştırdı :kotu:

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
O zaman Apple dolandırıcılık yapıyor :D 3D touch için ekranı kalınlaştırdı, pili kıstı ve telefonu kalınlaştırdı :kotu:
Oyunları bile var :D Fazla detayını bilmem apple'ın vibratör kaldırdık bunu koyduk vs detayları hakkında fikrim yok.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
Oyunları bile var :D Fazla detayını bilmem apple'ın vibratör kaldırdık bunu koyduk vs detayları hakkında fikrim yok.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vibratör :kro2:
Ben bayadır takip etmiyorum baya şeyler çıkmış demek. Zaten ilk başta demiştim basma süresiyle alakalı yapılır ama zor olur diye :) Apple yine gösteriş hilesini başarılı bir şekilde uygulamış.

mta122003

mta122003

Üye
Arkadaşlar ben şunu söleyim en iyi site maxicep ve xda . Maxicep= aradıgın şeylerin cevapları tak geliyor.
Xda=aradıgın zor şeyleri bulabiliyorsun ama cevaplar erken gelmiyor ve ingilizce

hikmet366

hikmet366

Üye
Burda pek bastirmatik benzemio nedenmiş uygulamanin üstünde parmağını aşağı doğru çekiyor

haqanguven

haqanguven

Üye
Ben bunu miui5 ile yıllar önce kullanmıştım. Müzik çalar simgesine hafif basıp aşağıya doğru kaydırdığımız zaman müzik widgeti. Notlar simgesine hafif bastırıp aşağıya doğru kaydırdığımızdada hızlı not yazma simgesi geliyordu. Zaten miui5'i kullanan bilir.

hikmet366

hikmet366

Üye
Benim en çok merak ettiğim samsung bunu geliştirir mi :)

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt