Android, Mobil Internet Kullanımında %51 Ile Lider, Ancak Ios Hızla Yükseliyor.

 • 16 Ekim 2013
 • 370 Okunma
 • 9 Cevap

 1. İnternet reklamları konusunda önde gelen firmalardan biri olan Millenial Media, mobil internet kullanımıyla ilgili son verileri kamuoyu ile paylaştı.

  Millenial Media’nın yayınladığı verilere Android, 2.çeyrekte mobil internet kullanımının %51’sini oluştururken; 2.büyük iOS, %42’lik bir kullanım oranına sahip oldu. Ancak geçtiğimiz yılın aynı çeyreğiyle kıyaslandığında ise iOS, %24’lük büyüme gösterirken, bu değer Android’de ancak %11’de kaldı.

  Diğer taraftan Android ve iOS ikilisini %7 ile BlackBerry OS takip etti. Geçen senenin aynı döneminde %4’lük paya sahip olan Windows Phone ise ilk üç platformun kullanım oranları itibariyle listeye 2Ç2013’de listeye giremedi.

  Üretici bazında ise Apple, %39 ile liderliği alırken; Samsung %26’lık pay ile ikinci sırada yer aldı. Bu ikiliyi sırayla BlackBerry, LG ve HTC takip ederken; kısa bir süre önce Microsoft tarafından satın alınan Nokia ise %1,44’lük pay ile listede kendisine 8.sırada yer bulabildi.

  Mobil internet kullanımında sadece tabletler göz önüne alındığında ise iOS’in %55 ile açık ara önderliğinin sürdüğünü görüyoruz. Pastadan %44’lük pay alan Android’in bu kullanım oranını ise %37 ile Galaxy Tab, %28 ile Amazon Kindle Fire, %7 ile Google Nexus 7, %3 ile Transformers ve %25 diğer tabletler oluşturmuş.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: CiaCelebrity
 2. Ama şöyle bir şey varki ios'u sadece apple destekliyor. Android'i ise birden fazla marka kullanıyor. Yanlışsam düzeltin :)
   
 3. Adam iOS'u kendi yapıyor. Başkasına vermek zorunda mı? Kendi yaparsa zümreleştirme hakkına sahip. Şuan Google'ın "Android'i bundan sonra firmamızdan başkası kullanamaz." deme hakkı vardır mesela.
   
 4. Eğer apple iosu başkasının kullandığına izin verseydi bunlar olmazdı. Yani şuan android diye bir şey kalmazdı.
   
 5. O zamanda iphone satılamıycaktı.
  ---
  Apple iphone lazım.İos değil.
   
 6. İos lazım değilse o zaman androide geçsinler.
   
 7. Androide geçseler o zaman apple diye bir şey kalmıycak
   
 8. Şimdikinden daha çok satılacağına eminim.
   
 9. iOS yeniden yükselir.
   
 10. bizde android hem çeşit hem de fiyat olarak ios cihazlarına göre uygun olduğu için sonuç değişmez
   
Yüklüyor...
19/11/2018 - 20:25