Haber Android Lollipop’a Bellek Sorunu İçin Güncelleme Gelebilir

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Android Lollipop’a Bellek Sorunu İçin Güncelleme Gelebilir
Ekim ayı itibariyle yayınlanan Lollipop sürümündeki Bellek sorunu çözümleniyor.

Android Lollipop sürümü ile bellek kullanımına çözüm sunmadığı kısa zamanda anlaşılmıştı.

Bir çok kullanıcının ülkemizde henüz güncelleme almadığı Lollipop sürümü ile ilgili bellek sorunları kısa bir süre önce gündeme gelmişti. Kullanıcıların cihazlarında yaklaşık 24 saatin sonrasında kalan bellek miktarının giderek azaldığının farkına varılması ile anlaşılmıştı
anlaşılmıştı.

Bu sorun kullanıcılar açısından oldukça can sıkıcı bir hal almışa benziyor. Google’ın çözüm merkezi olan geliştiriciler alanında üst sıralara kadar çıkan problemin çözüme kavuşturulacağı konuşuluyor. Yaklaşık bir ay kadar süre gelen değerlendirmede konunun daha da detaylandırılması gündemde. Konu ile ilgili bir çok şikayetin ve isteğin yer aldığı karşılıklı değerlendirmelerde farklı yorumlara ve istekler görülmekte. Konu ile ilgili geliştiriciler sorunun ancak 5.0.3 sürümü ile düzelebileceği yönünde henüz doğrulanmamış bir fikre sahipler. İlerleyen günlerde konuya açıklık getirlmesi bekleniyor.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Henüz 5.0 almadığı için cihazım :( tşk haber için

PriZm

PriZm

Üye
Klasik bir memory leak sorunu. CyanogenMod bunu kendi yaptığı buildlerde düzelttiğini açıklamıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Klasik bir memory leak sorunu. CyanogenMod bunu kendi yaptığı buildlerde düzelttiğini açıklamıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Evet Alican aynen ancak konu şu an tracker'da en üst sıralarda genelde Nexus cihazlar da göründüğü yazmış bir kaç kişi ne kadar doğru bilinmez henüz bizde daha almadık. Sony aslında ilk dağıtımı yapacaklar arasındaydı ancak Z ailesi bu sefer mahsun kaldı :ah

• Beğen
Tepkiler: lazye
98farom98

98farom98

Üye
:tşk: abi konu için

• Beğen
Tepkiler: Nextman
0MG90

0MG90

Üye
Resimde küfürlü yazı var.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye

Küfür var resimde

0MG90

0MG90

Üye
Bildirmek istedim abi yanlış mı yaptım? O arkadaş beni ilgilendirmez.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
The Shadow

The Shadow

Üye
:hmmm Bizim lollipop romlarında kullanılabilir max. ram miktarının neden 778 MB olduğunu açıklar gibi bu. Halbuki kitkat romlarında 830 MB falandı. Zaten unofficial buildler çoğu, geliştiriciler bu sorundan kurtulmak amacıyla böyle bir yönteme başvurmuş olabilirler :hmmm

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bildirmek istedim abi yanlış mı yaptım? O arkadaş beni ilgilendirmez.
Yok değerli arkadaşım hepimiz düşündüğümüz konuda yorum yapabiliriz ancak polemik ve kırıcı olmayan şekilde.

Hoşgörü dinimizin temel öğütlerindendir :)

• Beğen
Tepkiler: ŞenolTÜRK ve 98farom98
PriZm

PriZm

Üye
:hmmm Bizim lollipop romlarında kullanılabilir max. ram miktarının neden 778 MB olduğunu açıklar gibi bu. Halbuki kitkat romlarında 830 MB falandı. Zaten unofficial buildler çoğu, geliştiriciler bu sorundan kurtulmak amacıyla böyle bir yönteme başvurmuş olabilirler :hmmm
Kullanılabilir ramin ram sızıntısı ile yakından uzaktan alakası yok yalnız.

MR.ROOKİE

MR.ROOKİE

Üye
çoğu nexus kullanicisinda bu şikayeti gördüm fakat benim cihazimda sorun yok

PriZm

PriZm

Üye
Bendede bu sorun cm12 kurduğumda yoktu gerçi. Demekki sorun Nexus a yayınlanan firmwarelerde yada tamamen saf Aosp romlarda.

Üst Alt