Android Lollipop sürümü yükselişini sürdürüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Android Lollipop sürümü yükselişini sürdürüyor
Android işletim sistemi sürümlerinin Eylül ayında kullanım oranları ile ilgili bilgiler geldi…

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi kısa sürede oldukça büyük yol almış ve hem akıllı telefon hem de tablet pazarında en çok kullanılan işletim sistemi olmuştu. Google her sene yeni özellikler ekleyerek, farklı bir Android sürümü ile karşımıza gelirken, son olarak geçtiğimiz sene Kasım ayında Android 5.0 Lollipop’u sunmuştu.

Bu sene ise firma Android Marshmallow’u sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni işletim sistemi firmanın yeni nesil Nexus akıllı telefon modelleri ile gelecek ay başında sunulabilir.

Diğer taraftan, Android Lollipop yükselişini de sürdürüyor ve hem yeni cihazlar bu işletim sistemi ile sunuluyor, hem de firmalar daha önce sundukları cihazlar için güncellemelerini yayınlıyor.

Google, her ay Android sürümlerinin pazar paylarını kamuoyuna duyururken, Eylül ayı ile ilgili olarak da oranları paylaştı. Buna göre Eylül ayında Android Lollipop kullanım oranı %21 seviyesine ulaşmış durumda. Lollipop’un ilk kez %20 seviyesini geçtiğini söyleyebiliriz.

Android KitKat ise hala oldukça güçlü ve %39.2 kullanım oranı ile karşımıza geliyor. Android Jelly Bean ise %31.8 seviyesinde yer alıyor. Android GingerBread %4.1, Android Ice Cream Sandwich %3.7 ve Android Froyo ise %0.2 ile pastada yer almakta.

Bakalım çok yakında Android Marshmallow’un oyuna dahil olması ile dengeler nasıl değişecek…

http://www.maxicep.com/cep-telefonl...op-surumu-yukselisini-surduruyor-h205375.html

0MG90

0MG90

Üye
Froyo :ehe

MaxipmaN

Üye
kitkat efsanedir

• Beğen
Tepkiler: ghstr
kralberk13

kralberk13

Üye
ben memnunum kitkattan lollipopu bilemiyorum

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
Mayk29

Mayk29

Üye
tatlı ismi bitince ne çıkaracaklar
şerbetli tatlılara mı gececekler
android9.1 revani.

Rygebin

Rygebin

Üye
ilk android telefonumda 1.5 sene froyo kullandım ben (2.2.2)
ilk olarak ise 1.5 Cup Cake :ehe
Benimde Gingerbread'di. 2.3.4 ile geliyordu galaxy mini 2 yidi. Güncelleme gelecek dediler sonra bir baktık şirket iptal dedi . Sattım hemen telefonu :ehe:ehe:ehe C5-03le devam ettim :ehe:ehe:ehe

Marco Laren

Marco Laren

Üye
en iyisi ve en duzgunu jelly beandi bence

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Android M ile pil ve ram yönünde iyileştirme yapıldı zaten ağırlıklı olarak

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
bence yalan söylüyorlar
Lollipop çıktığında ART ye geçiyoruz daha az ram kullanımı ve pil tüketimini sağlayacağız demişlerdi.
Görüyoruz pil sürelerini :ehe

Rygebin

Rygebin

Üye
Pil gerçekten çok sıkıntı. Düzelmesi iyi olabilir. 4 saat pil gittiğini gördüm 2500 mAh bataryada.

Üst Alt