Haber Android Lollipop kullanım oranı artmaya devam ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Android Lollipop kullanım oranı artmaya devam ediyor
Daha fazla artmaz ama ( güncelleme olarak ) çünkü gözle görünen huawei kaldı herhalde vermeyen o da veriyor yavaş yavaş

Android’in Lollipop mobil işletim sürümü Ekim ayında da yükselişte…

Google tarafından açık kaynak kodlu olarak geliştirilen, bu nedenle üreticiler tarafından tercih edilen Android ayrıca Google Play Store üzerinden sunulan binlerce uygulama ve oyun desteği ile de kullanıcılar tarafından da ilgi görmesine neden oluyor.

Her sene yeni bir işletim sistemi sürümü ile pazarda yer alan firma, geçtiğimiz sene Kasım ayında Android 5.0 Lollipop’u sunarken, bu sene ise Android 6.0 Marshmallow ile karşımıza geldi. Bu işletim sistemi üzerinde çalışan ilk modeller Nexus 5X ve Nexus 6P olarak duyurulurken, ayrıca Ekim ayı ile birlikte de Nexus ve Android modeller için güncelleme sunulmaya başlandı.

Android 6.0 Marshmallow ilerleyen dönemde hem bazı modeller için güncelleme olarak gelecek, hem de yeni cihazlar bu Android sürümü ile satışa çıkacak.

Diğer taraftan Android Lollipop ise yükselişini sürdürüyor. Her ay Android iletim sistemlerinin kullanım oranları hakkında bilgi Google’dan gelirken, Ekim ayı başı için de oranlar geldi.

Buna göre Android 5.x Lollipop işletim sistemi %23.5 oranına ulaşmış durumda. Android KitKat ise geçtiğimiz ay %39.2seviyesinde ike bu sene daha düşük olarak %38.9 seviyesinde yer alıyor. Android Jelly Bean ise %31.8’den %30.2’ye gerilemiş durumda. Android Ice Cream Sandwich de düşüşten kurtulamıyor ve %3.7’den %3.4’e düşüyor.

Bakalım gelecek ay Android 6.0 Marshmallow hangi oran ile listeye giriş yapabilecek….

Android Lollipop kullanım oranı artmaya devam ediyor - MaxiCep

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Kitkatta eskiyor artık.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831

MaxipmaN

Üye
Kitlat ulann!
kitkat efsane bence

• Beğen
BRKTNL

BRKTNL

Üye
JB de artık size ömür :kac: Hoş pastada iyi yer tutmuş ama erir gider o 1 seneye

0MG90

0MG90

Üye
Kitkat efsane :pro2:

thecentilmen

thecentilmen

Üye
Boşverin diğer güncellemeleri ..... KitKat kullanın .... İnanın diğeri hep sorunlu en stabili 4.4

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Kesinlikle

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
ben en son sürüm her şeyin en yenisini kullanmayı tercih eden biri olduğum için birde z3 aldığımda direkt 5.1.1 ile geldi hiç kk kurmadım o yüzden kk de ki pil performansı bilmiyorum :ehe

0MG90

0MG90

Üye
ben en son sürüm her şeyin en yenisini kullanmayı tercih eden biri olduğum için birde z3 aldığımda direkt 5.1.1 ile geldi hiç kk kurmadım o yüzden kk de ki pil performansı bilmiyorum :ehe
Efsaneydi. Asıl arayüzde Kitkat'taydı. :)

• Beğen

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Bende senin gibiyim [emoji2] mesela yakında 6.0 güncellemeleri gelir bazı cihazlar alır kendimi geride kalmış hissederim CM13 çıkana kadar [emoji2]

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Efsaneydi. Asıl arayüzde Kitkat'taydı. :)
yeni konsept arayüz de pek fark yok gibi keşke yeni arayüz yapsalar baştan adam gibi ama ben saf seven birisi olduğum için memnunum arayüzden :ehe

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
Invoke

Invoke

Üye

Yeni gördüm, hayırlı olsun.
Kitkat efsane, diğerleri gazoz. :artistyuz::artistyuz::artistyuz:

• Beğen
Tepkiler: 0MG90

Üst Alt