Android Jelly Bean liderliği aldı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Android Jelly Bean liderliği aldı
Mobil platformda işletim sistemleri arasında mücadele tüm hızı ile devam ediyor. Özellikle iki büyük işletim sistemi olan Apple iOS ve Google Android pazarın büyük bir kısmına hakimken, Microsoft Windows Phone, Blackberry OS işletim sistemleri de gelişimlerini sürdürüyorlar. Ayrıca ilerleyen dönemlerde Tizen, Ubuntu, Mozilla Firefox OS, Jolla Sailfish gibi başka işletim sistemlerinin de mücadelesine tanık olacağız.

Google tarafından açık kaynak kodlu olarak geliştirilen Android işletim sistemi, bir çok tablet ve akıllı telefon üreticisi tarafından tercih edilmekte. Google şimdiye kadar bir çok Android sürümünü sundu. Bu versiyonların pazar payına bakacak olursak eğer:

Son Android sürümü olan Jelly Bean, %37.9 ile en çok kullanılan Android sürümü oldu. Android 4.1, 4.2.x Jelly Bean‘in Nisan ayında ki pazar payı ise %28.4 civarındaydı.

İkinci sırada ise Android 2.3.x GingerBread yer alıyor. Uzun süre lider durumda olan Android versiyonu, şu anda %34.1 seviyesinde.

Üçüncü en büyük pazar payına sahip versiyon Jelly Bean‘den önce ki sürüm olan Android 4.0.x Ice Cream Sandwich oldu, pazar payı oranı %23.3. ICS‘nin Nisan ayı oranı %29.3 olmuştu.

Daha sonra ise Froyo, Eclair, Donut ve Honeycomb geliyor.

tapatalk

tapatalk

Üye
jb den önceki sürümler yaramaz valla

SHS

SHS

Üye
çok telefon-tablet üretiminden ve satışından dolayı

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ben gorsel olsun diye pac kullaniyorum hizli ama bazen animasyonlar titremeli oluyo sinirimi bozuyor

tapatalk

tapatalk

Üye
Aosp denedim ama su an stock 4.1.2 deyim.

Çok fark yok açıkçası akicilikta.
nasıl yok sen yanlış rom kullanmışsın heralde örnek olarak s3 diyelim telefon evrim geçiriyo resmen

Lenneth

Üye
nasıl yok sen yanlış rom kullanmışsın heralde örnek olarak s3 diyelim telefon evrim geçiriyo resmen

S3 kullaniyorum zaten Paranoidandroid ve temaseki denedim. Nova launcher + Stock Samsung üzerine pek fark koymuyor

tapatalk

tapatalk

Üye
mertekin34

mertekin34

Üye

bence cyanogen mod sayesinde gibi:zuhaha:

Konuya direk bunu yazmaya girdim, yerime yazmışsın :)

Telefon veya tablet satışları ile alakası yok. Eğer Cyanogen mod olmasaydı Jelly Bean hala düşük seviyedeydi, bir önceki rapora bakın, herkes birden mi yeni telefon aldı sanki :D Bana kalırsa Google devrim yapıp Android'deki stabilite sorununu çözmeden yani İOS gibi çok seri yapmadan telefon almam.

• Beğen
Tepkiler: ozakin70

Üst Alt