Android İşletim Sistemini Bilgisayarınızda Çalıştırın!! Tak Çalıştır

Sponsorlu Bağlantılar

-Pablo Escobar

-Pablo Escobar

Üye
    Konu Sahibi
Android İşletim Sistemini Bilgisayarınızda Çalıştırın!! Tak Çalıştır
Merhaba,

Google'ın özellikle akıllı telefonları hedefleyerek hazırladığı Android işletim sistemini masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızda çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve android-x86-1.6-r2.iso dosyasını indirin.

2. Bağlantıdan UNetbootin isimli programı indirin.

3. UNetbootin uygulamasını açın. Diskimage bölümünden indirdiğiniz Android işletim sisteminin ISO kalıbını seçin. ISO kalıbını hafıza kartı ya da parmak belleğinize aktarabilirsiniz, kullanmak istediğiniz depolama birimini sisteme bağlayın ve alt kısımdan aygıt tipi ve sürücüyü seçin.

4. UNetbootin dosyaları parmak belleğe kopyalıyor, bu aşamanın süresi USB belleğinizin ulaşabildiği veri aktarım hızına bağlı olarak değişebilir.

5. İşlem tamamlandı, Reboot Now ile sistemi yeniden başlatabilir ya da Exit ile uygulamayı kapatabilirsiniz.

6. Android'i CD/DVD sürücüsüne sahip olan bilgisayarınızda denemek istiyorsanız ISO kalıbını boş bir diske kaydetmeniz yeterli olacaktır.

7. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılışı her sistemde değişiklik gösterebilen Boot menüsünü görüntüleyin. (F2, F10, DEL ya da başka herhangi bir tuş olabilir.) Daha sonra ISO kalıbını aktardığınız USB bellek ya da optik disk ile sistemi başlatın.

8. Live CD – Run Android-x86 seçeneği ile devam edin. En alttaki Installation seçeneği ile Android işletim sistemini sabit diske yükleyebilirsiniz ancak tüm sistem bileşenlerini aktif şekilde kullanamama ihtimali oldukça yüksek. Android işletim sisteminin sorunsuzca çalıştığı taşınabilir bilgisayarların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

9. İşletim sistemi açılıyor...

10. Android başlangıç ekranı karşımızda, Windows kullanıcıları bu anda karışık duygular hissedebilir.

11. İşte Android işletim sisteminin masaüstü!

12. Sağ tıklama menüsünden duvar kağıdı değişimi, kısayol, widget ve klasör ekleme gibi işlemler yapılabiliyor.

13. Kurulu uygulamaları buradan görebilirsiniz. Android işletim sistemini parmak bellek ile çalıştırdığınızda Android Market'ten uygulama kurmanız mümkün görünmüyor.

not:alıntıdır .Denendi çalışıyor .Aklınıza takılan bir soru varsa yazınız

• Beğen
Tepkiler: bymen07, lord_keles ve mehmet.s

-Pablo Escobar

-Pablo Escobar

Üye
    Konu Sahibi
deneyenler yorum yazsın

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
hadi yaa ben indirmistimde yukleyemedigim icin sildim :(

-Pablo Escobar

-Pablo Escobar

Üye
    Konu Sahibi
cd den yada flashtan boot ederek başlatın o açılıyor zaten

15097

15097

Üye
hic güzel değil!!!

H3LLBOY43

H3LLBOY43

Üye
:tşk:

comez

Üye
iyi günler dilerim bu win7 32 bit girişte secenekler görünmedi sadece mavi ekran sonra yüklemeye başlıyor ve takılıyor acaba x86 bende xp de calısacakmıs gibi fikir yarattı çünkü ben pardusta da port tan denedim 2008 x86 yenni bilgisayarlarda çalışmadı ve 32 yada 64 bit olanını indirdim bu damı o şekilde .sence 32 bit yada 64 olanı varmı bulamadım....2 usb fat 32 değiştirmem gerekir mi.... 3 unetbootin-windows-583 de üst menüden hangisini seçmeliyim android yok linux falan var şimdiden teşekkür ederim

RAZOR26

RAZOR26

Üye
değişik bi uygulama deneyeceğim.teşekkürler.

Üst Alt