Android işletim sistemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
Android işletim sistemi
Arkadaşlar ben bir şey merak ettimde ama kesin biligis olan cevap verirse sevinirim android'in sistem ihtiyaçları neler acaba 2.3 ve 2.2 olursa daha iyi tabi

----------Eklendi @ 13:00:06 ---------- Yazıldı @ 11:50:02 ----------

kimse bir şey bilmiyor mu bu konu da yaaa

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
En az 600 mhz işlemci gerektiriyor. 2.2 ve 2.3 için ise yanılmıyorsam 600 mhz yeterli değil en az 800 mhz işlemci gerekiyor.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
hmm ama wave e android yüklemişler ama cihaz ana ekran geçişlerinde takılıyor sanki

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
O ya videodan ötürü sana öyle gelmiş olabilir ya da yüksek ihtimalle işletim sistemini port etme sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Neticede Wave'in kendi işletim sistemi Bada. Android'i 800 mhz hızında Java işletim sistemli Samsung Jet'e de yüklediler ama 3g bluetooth gibi bazı özellikler kullanım dışı oluyordu. Çünkü Galaxy fit ve Galaxy Gio'da 600 mhz'lik hız var ama tıkır tıkır çalışıyor sistem. 600 mhz'in altında Android kullanan görmedim.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
peki ace ve gio da 2.3 mü var yoksa 2.2 mi

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Galaxy Ace'de ve Galaxy Gio'da Android 2.2 vardır.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
batman peki işletim sistemi portlamadan anlarmısın

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Malesef bu konuda hiç bir bilgim yok.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
peki bulabiliceğim bir yer biliyormusunuz?

silver021

silver021

Üye
Portlama isleminde telefonu kitleyip yakabilirsin uruloki :) sanirsam waveine android düsünüosun ? ancak bu islem cok riskli.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
peki biliyormusun nasıl yapıldığını mantığını ve kendi wave'im için değil arkadaşda var kullanmıyor ve kendi N8 imde de deneyibilirm

silver021

silver021

Üye
Arkadasim pek arastirmadim ancak bu adamlar profösyonel çalisior. telefonun çekirdek sistemden silinip tekrardan üzerine android programi atilarak yapiliyor. çekirdekten silmek en önemli sorun. çünkü bunun korumasini kirmak çok zor. lakin htc modelinde hd2 de adam kolaylikla windows mobiledan androide geçebilior. ya acikcasi uzun mesele. hic deneme dahi yaziktir n8 inide yakabilirsin.

AYNA

AYNA

Üye
n8 de böyle birşey olsa bile sorun çıkarmazmı hdmı ya da usb on the go özelliğinde felan?

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Kesinlikle çıkarır kamerası dahil çoğu özelliği devre dışı kalır.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
evet onunda farkındayım çoğu özellik nakavt olur

mciliv

Üye
reedPAD'de 2.2 çalışıyor, firma 2.3'ü tavsiye etmedi...3.0'ı bekleyin diyorlar...işlemci uygun mu diye sorduğumda hızı değil de (bunda 1GHZ Hummingbird var); ayrıca grafik kartı olmasının önemini söylediler...o zaman 3.0 oluyormuş..şimdilik memnunum ama 3.0'ı da merakla beklemiyorum desem yalan olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt