Duyuruyu Kapat

Android İşletim Sistemi Nedir ? Ne İşe Yarar ? Hangi Telefonlarda Kullanılır ? [ Cevabı ]

 • 10 Şubat 2011
 • 40756 Okunma
 • 4 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. 2007 yılında Google 30′dan fazla yazılım ve donanım şirketiyle toplanıp açık kaynak kodlu bir işletim sistemi oluşturmayı hedeflediklerini açıkladı.Herkesin özgürce kullanabileceği bir işletim sistemi Android. Asıl amaç cep telefonlarını en az bilgisayarlar kadar kullanışlı ve internet konusunda yetenekli yapabilmek.Halen satışta olan android işletim sistemi yüklü mobil cihazların yüksek teknolojiye sahip olmaları ve işletim sistemleri kullanıcı tarafından değiştirilebilir olması önemli özelliklerinden. Microsoft Mobile işletim sistemine alternatif olarak çıkarılmış olduğu için cihaz üreticilerini ikilemde bırakan proje daha sonra kesin kararlar alınarak T-Mobile ve Tayvanlı üretici HTC tarafından ilk Android işletim sistemine sahip telefon üretildi.
  Yeni teknolojilerin ve rahatlıkla uygulanabildiği işletim sistemi; dokunmatik ekranlarla uyumlu olarak çalışmaktadır.Bu işletim sistemi yazılımcılar ve donanımcılar için de büyük rahatlık sağlayacak.Zira yazılımcılar istedikleri cihazı alıp ona göre istedikleri programı yazabilecek, donanımcılar ise işletim sistemine uygun cihazı rahatlıkla üretebilecek.
   


  Yazan: Dogus Pertez
 2. Bence Android in En Guzel Yanı Rom Versiyon Guncelleme.
  Gerçi Her Telefonda Mümkünmüdür Bilmiyorum ama ...
  Bundan 2 Yıl Evvel Android 1.5 ile Çıkan Samsung i7500 yani Glaxy suan 2.2 Romu var.
  Yani sabrederseniz değiyor.
   
 3. rom değişmek için telefonun hangi özelliklerine bakmak lazım...
   
 4. özellıkle alakası yok. Telefonun Androidse modeline uygun romu internete yaz bulursun. Örn:huawei u8110 rom
   
 5. sadece androidde değil htc hd2 windows işletim sistemine sahip ancak ubuntu ve android işletim sitstemi yüklene biliyor... ...:))
   
Yüklüyor...
18/10/2017 - 03:11