Android için olmazsa olmaz 20 uygulama!

 • 5 Ekim 2012
 • 3321 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Akıllı telefonlar son 4 5 yıldır hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başladı, özellikle içinde bulunduğumuz bu yılda öyle büyük gelişmeler yaşandı ki telefonların fiyatları dizüstü bilgisayarların fiyatlarını ezdi geçti.

  Tabi mobil dünya bu kadar geniş olunca yeni bir akıllı telefon almak isteyen kullanıcıların tercih dönemi oldukça sıkıntılı geçiyor. Atlatılan bu dönemde son zamanların en çok kullanılan işletim sistemi Androidseçildiyse, bu haberimiz tam sizlere göre.

  Yeni başlayan Android kullanıcılarımız için olmazsa olmaz tam 22 tane uygulamadan kısaca bahsedeceğiz. Uygulamaların hemen hemen hepsi Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir durumdadır. İlk uygulamamız Youtube olacak;


  Youtube

  Dünyanın 1 numaralı video paylaşım platformu YouTube, Android cihazlar için geliştirdiği uygulamasını güncelledi. Bu uygulamayı kullanarak YouTube üzerinde yer alan videolara kolayca erişebilirsiniz. Uygulamayıburadan indirebilirsiniz.


  < Resmi açmak için tıklayın >  Google Maps

  Google Maps, Android işletim sistemini kullanan mobil ürünler için tasarlanmış harikulade bir harita uygulaması. Haritalandırma konusunda başarılı bir 3 boyutlu görüntü sunan uygulama ile konum bilgisi alabilir; dünya üzerinde bulunan bir yere ait detaylı bir görüntü elde edebilirsiniz. Uygulamayı buradan yükleyebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >  Dolphin Browser™ HD

  Android cihazınızda kullanabileceğiniz gelişmiş bir web tarayıcısı.


  Popüler mobil internet tarayıcılarından biri olan Dolphin Browser™ HD, kendi alanında en çok tercih edilen uygulamalar arasında. Web sayfalarını sekme olarak gösterebilme, multitouch özelliği ve sosyal ağentegrasyonu gibi işlevleri başarıyla sunan bu mobil tarayıcı, ekranı iki bölüm olarak kullanabilmenize de fırsat veriyor. Uygulamayı buradan yükleyebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >
  Facebook

  Tüm dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook'un resmi Android uygulaması. Android işletim sistemli cihazlar için hazırlanan bu resmi Facebook uygulamasında, mobil cihazınızla bağlandığınız Facebook'dan daha fazla verim alabilirsiniz.

  Facebook'un bu mobile uygulaması ile, fotoğraf ve durum güncellemelerinizi yönetebilir, video izleyebilir, listenizdeki arkadaşlarınızın etkinliklerinden haberdar olabilir ve onlarla mesajlaşabilirsiniz. Uygulamayı buradanindirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Barcode Scanner

  Bu uygulama ile başta Uygulamalar olmak üzere, Adres Defteri ve Sık Kullanılan verilerinizi zahmetsizce mobil cihazlarınıza aktarabilirsiniz.

  Barkod Scanner ile QR kodu adı verilen özel barkodları cihazınıza okutabilir, cihazınıza veri aktarımı konusunda kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz. Adres Defteri, Uygulamalar ve Sık Kullanılanlar gibi veriler, bu Uygulama kullanılarak rahatlıkla telefonunuza aktarılabilir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.  < Resmi açmak için tıklayın >


  Advanced Task Killer

  Bu uygulama, arka planda çalışıp cihazınızın performansını düşüren uygulamaları sonlandırmanızı sağlıyor. Advanced Task Killer yani kısa adıyla ATK, arka planda çalışıp sisteminize yük olan uygulamaları sonlandırarak gereksiz uygulamaların çalışmasını engeller. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Adobe Photoshop Express  Dünyanın en popüler grafik ve fotoğraf düzenleme yazılımı, Adobe Photoshop artık telefonunuzda! Tüm dünyada 1 numara olarak kabul edilen grafik ve resim düzenleme yazılımı Adobe Photoshop'u artık cep telefonunuzda da kullanabilirsiniz.. Bu uygulama sayesinde, fotoğraflarınıza efekt verebileceğiniz gibi, renkleriyle oynama, kesme vs. gibi temel işlemleri yapabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Bump
  Telefonlarınızı birbirine tokuşturun ve sınırsız paylaşıma başlayın! Bump, iki telefon arasında fotoğraf, uygulama, rehber ve dosyalarınızı paylaşabileceğiniz harika bir uygulama. Dosya paylaşımını başlatmak için öncelikle paylaşım yapacağınız iki cihazda da Bump uygulaması yüklü olmalıdır. Kısa bir kayıt işleminin ardından artık paylaşıma hazırsınız! Buradan indirebilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Tiny Flashlight + LED

  Android cihazınızı el feneri olarak kullanmak istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz! Tiny Flashlight + LED, şu anda kullanılmakta olan en popüler "el feneri" uygulaması. Karanlık anlarda ortamı aydınlatmak için cep telefonlarımızı kullanmak hepimizin sıklıkla başvurduğu bir yöntem. Buradan indirebilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Amazon Mobile


  Amazon Mobile uygulaması ile sayısız ürün arasında arama yapabilir ve satın alabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >


  WİFİ Finder

  Bu uygulamayla, çevrenizdeki kablosuz internet erişim noktalarını (Wi-Fi) bulabilir ve ücretsiz olanlarından faydalanabilirsiniz!

  Artık günümüzde her yerde kablosuz internet bağlanısına (Wi-Fi) ulaşmak mümkün. Bu harika uygulama ile, çevrenizde bulunan kablosuz ağları tarayabilir ve ücretsiz olanları öğrenebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  SoundHound  Dinleyipte adını bilmediğiniz şarkıları kolayca öğrenmek ister misiniz?

  Bir şarkı dinlersiniz şarkı çok hoşunuza gider ancak bir türlü şarkının adı aklınıza gelmez. Ya da başka bir yerde bir şarkı çalar, o şarkı hoşunuza gider ancak şarkının adını bir türlü öğrenemezsiniz. SoundHound uygulaması sayesinde dinleyip de adını bilmediğiniz şarkıları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  IM+
  Tüm anında mesajlaşma platformlarına tek uygulama ile erişebilirsiniz!

  Windows Live Messenger, Skype chat, AIM, Yahoo! Messenger, ICQ ve Jabber gibi anında mesajlaşma platformlarına tek merkezden erişebilmenizi sağlayan IM+ uygulaması, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen en popüler Android uygulamalarından biri. Son derece şık bir arayüze sahip olan bu başarılı uygulama, dilediğiniz platformda arkadaşlarınızla mesajlaşabilmenizi sağladığı gibi grup sohbet imkanı da sunuyor.Buradan indirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Adobe Flash Player
  Android cihazlarda, flash içeriklerini sorunsuz olarak görüntüleyebilmek için yüklemeniz gereken bir uygulama.

  Adobe Flash Player, Android cihaz kullanıcılarının, flash içerikli web sayfalarında sorunsuz bir web deneyimi yaşamalarını sağlayan olmazsa olmaz bir eklentidir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.  < Resmi açmak için tıklayın >


  Google Goggles
  Fotoğrafını çektiğiniz herhangi bir nesne hakkında size bilgiler sunan oldukça yararlı bir uygulama. Google'ın bir başka yararlı uygulaması Google Goggles, fotoğrafını çektiğiniz herhangi bir nesne hakkında size bilgiler veren oldukça faydalı bir uygulama.

  Görüntü tarama teknolojisini kullanarak başarılı sonuçlar çıkaran bu uygulama, fotoğrafını çektiğiniz ve o an, o nesneyle ilgili aklınıza gelmeyen bir çok detayı hatırlamanıza ve öğrenmenize yardımcı olacaktır. Buradanindirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  PocketCloud Remote RDP / VNC  Android cihazınızla bilgisayarınızı uzaktan kolayca kontrol edebilirsiniz! PocketCloud Remote uygulaması ile Windows yada Mac işletim sistemine sahip bilgisayarınızı Android cihazınız ekranından kolaycak kontrol edebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz.


  < Resmi açmak için tıklayın >


  Evernote

  Not tutmak ihtiyaç anında fevkalade önemli bir özelliktir ve bu özelliği barındıran uygulamalar mobil dünyada oldukça azdır. Evernote, bu açığı gidermekle kalmıyor, oldukça profesyonel işlevlerle tüm not tutma ve kayıt etme ihtiyacını karşılayabiliyor.
  Ekran görüntüsü, resim kaydı, ses kaydı ve not kaydı özellikleriyle başlayan işlevlere sahip olan Evernote hemen her mobil üründe bulunması gereken uygulamardan biri. Buradan indirebilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >


  AirDroid  Android cihazınızı bilgisayarınızdan yönetebileceğiniz harika bir uygulama. Android cihazınızı bilgisayarınızın internet tarayıcısından yönetebileceğiniz muhteşem bir uygulama.

  AirDroid, bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeden WiFi bağlantısıyla Android cihazınıza bağlanabileceğiniz çok başarılı ve pratik bir uygulama. Öncelikle yapmanız gereken şey, uygulamayı yükledikten sonra size verilen adresi internet tarayıcınıza yazarak açmak ve daha sonra şifreyi de girdikten sonra Android cihazınıza bağlanmak. Buradan indirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Dropbox

  Cihazınızdaki fotoğraf, video ve dokümanlara dilediğiniz yerden erişin!

  Dropbox servisi temel olarak size internet üzerinde dosyalarınızı saklayabileceğiniz bir alan sunuyor. Android cihazınızda yer alan video, fotoğraf ve dokümanlarınızı bu online ortama aktararak her yerden erişebilir duruma getirebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  WhatsApp Messenger  WhatsApp Messenger uygulaması, aynı uygulamayı kullanan diğer mobil cihazlarla iletişim kurmanızı sağlayan, komple bir haberleşme uygulamasıdır.

  Android işletim sistemi için hazırlanan bu uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra, aynı uygulamayı kullanan diğer tüm arkadaşlarınızla haberleşebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz!

  < Resmi açmak için tıklayın >

   


  Yazan: MoonLife01
 2. bana uymuyo ama tesekkurler:)
   
 3. güzel çalışma kardeş eline sağlık
   
 4. teşekkürler kardeşim çok başarılı
   
 5. yarın incelicem teşekkürler
   
 6. Bu uygulamalari gio desteklermi??
   
 7. Photoshop dışında hepsini destekler diye düşünüyorum
   
 8. kaynak?
   
 9. gio ile 603 arasinda takili kaldim.
  Gionun artisi android isletim sistemi ve 150tl daha ucuz olmasi!!
  603 artisi saglam ve kolay kullanim olmasi!!
  Sizce hangisi?
  :hmmm
   
 10. cep telefonu genel yerine android konusuna tasinsa daha iyi degil mi?

  - - - Eklendi - - -

  tabiki 603
   
 11. Sen her konunun altına kaynak? yazmaktan bıkmıyormusun canım kardeşim.

  Bunun kaynagını ne yapcaksın cok merak ediyorum.

  kaynak benım bu arada.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 02:25