Android cpu kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Android cpu kullanımı
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Geliştirici seçeneklerindeki 'cpu kullanımını göster' ayarını aktif edince sağ üstte gelen istatistikleri nasıl okuyacağız? En üstteki sayılar ve kırmızı yeşil mavi barlar neyi gösteriyor?

Ekli dosyalar

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Onun yerine görev yöneticisinden de bakabilirsin samsung da gösteriyor

• Beğen
Tepkiler: Uhops

MaxipmaN

Üye
Cool tool uygulamasinı kur arkana yaslan. Root olmadan da sol ustte bilgileri veriyordu benim hatirladığim. Telefonu biraz yavaslatabilir. Ek olarak google play hizmeti calistirdiğindan 50 60mb ram kullanabilir ama bunlar sunduklarinin yaninda bir sey değil.

• Beğen
Tepkiler: Uhops
Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Ben alternatif istemiyorum, elimde olanın ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. ☺️

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
snapdroid

snapdroid

Üye
Bende anlamadım. Mesajım bulunsun belki işime yarar
Az buçuk listeyi inceleyince:
Ben o listenin baştan sona kadar ekranı kapladığı gördüm. Bazen kullanmadığım halde "com.cpuid.cpuz" programının adı geçiyordu.
Google ın işlemleri ve com.google.gms gibi şeyler yazıyordu. Üstteki renkli boru hakkında fikrim yok ama yazılar galiba arka planda çalışmaları anlı gösteriyor.
Bide o renkli çubuk dan 3 ayrı renkte vardı. Galiba her çekirdeğin çalışma statiği felan la alakalı.
Benim tel 4 çekirdek ve 3 boru var. Sende kaç çekirdek olduğunu yazsana telefonun

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Bende anlamadım. Mesajım bulunsun belki işime yarar
Az buçuk listeyi inceleyince:
Ben o listenin baştan sona kadar ekranı kapladığı gördüm. Bazen kullanmadığım halde "com.cpuid.cpuz" programının adı geçiyordu.
Google ın işlemleri ve com.google.gms gibi şeyler yazıyordu. Üstteki renkli boru hakkında fikrim yok ama yazılar galiba arka planda çalışmaları anlı gösteriyor.
Bide o renkli çubuk dan 3 ayrı renkte vardı. Galiba her çekirdeğin çalışma statiği felan la alakalı.
Benim tel 4 çekirdek ve 3 boru var. Sende kaç çekirdek olduğunu yazsana telefonun

Sd615 4 çekirdek ama sayılar çekirdekleri göstermiyor.
Yabancı sitelerde değişik şeyler yazıyor.
''The top red bar shows overall CPU usage, and the green bar underneath it shows the CPU time spent in compositing the screen."

"Green is time in userspace, red is time in the kernel, blue is io interrupt time." - Dianne Hackborn
Burada sayıları anlatmış ama ingilizcem yetmedi.

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Up. ☺️

Üst Alt