Haber Android Çok Tehlikeli Yeni Bir Zararlı Yazılım Etkisi Altında

Sponsorlu Bağlantılar

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
Android Çok Tehlikeli Yeni Bir Zararlı Yazılım Etkisi Altında

Android için devamlı olarak güvenlik güncellemeleri yayınlanıyor olsa da halen Android’in büyük bir bölümünü tehdit eden zararlı yazılımlar zaman zaman ortaya çıkıyor. Yeni geliştirilen bir zararlı yazılım, kullanıcının izni olmadan tüm işletim sisteminin kontrolünü eline alıyor. İşin daha kötü tarafı ise henüz bu yazılımdan etkilenmeyen hiçbir ana Android sürümü bulunmuyor.

Cloak and Dagger ismi verilen bu zararlı yazılım, mağazadan indirilen bir uygulama aracılığıyla telefona bulaşıyor. Uygulamayı indiren kullanıcı ne olduğunun hiç farkında olmuyor. Uygulamayı kullanmak üzere bazı menüleri takip ediyor ve video izliyor. Bu esnada zararlı yazılım da işe koyuluyor ve cihazın yönetimini devralıyor. Kullanıcıyı masum gibi görünen butonlara dokunmaya yönelten uygulama, bu işlemlerle birlikte gerekli izinlerin hepsini almış oluyor. Arkaplanda sistem ayarlarına giren ve kendisine tüm izinleri alan uygulama sonsuz güce sahip olmuş oluyor. Android 7.1.2 ile birlikte kısmi olarak önüne geçilen zararlı yazılım halen tehlike saçmaya devam ediyor. Android kullanıcılarının çok büyük bir çoğunluğu son güncellemeleri hızlıca alamadığı için bu yazılımların uzun bir süre boyunca tehlike arz etmeye devam edeceği düşünülüyor. Söz konusu yazılımın nasıl çalıştığını gösteren örnek videoya haberin görseli üzerinden göz atabilirsiniz.

Video

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
bu zararlı yazılımlar android platform ne kadar önlem alsada degişmiyor o yüzden 6.0.1 kaldik guncelemede ne zaman gelir bilinmez.

• Beğen
Tepkiler: ibrahimbüyükdemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Bysnbad
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Iyiki s40 kullanıyorum . Virüs saldırısını geçtim Hatırlayan pek yok bile

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve ibrahimbüyükdemir
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Androidde bilmedigimiz çok virüs var hangi uygulamalar oldugunu bilmeden indiryoruz ben bir süredir uzak duruyorum magzadan

• Beğen
Tepkiler: ibrahimbüyükdemir
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Android 7.1.1 + Mayıs ayı Güvenlik Yaması :pro:

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Valla benim cihazda güvenlik yaması 1 ocakta kaldı samsungtan sogudum artık yakın zamanda iosa gecneyi düşünüyorum
Android Kullancaksan Google'in Desteklediği cihazlari Kullancaksin. Yoksa Android'in bir onemi yok. Aksi Takdirde İOS en iyisi.

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
    Konu Sahibi
Bu Android Cihazların 2 Yıl Güncelleme Desteği Var Ancak Bu Firmalar Bir Güncelleme Verip İşi Bitiriyorlar

Cadillac34

Üye
İyi ki şu an Android'li telefon kullanmıyorum. :D Şimdiki kullandığım telefon da pek güvende sayılmaz ama en azından tehlike az oluyor.

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Googlın cihazları güvenilirligi ön planda o yüzden android belli başına sıkıntılı

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve Cadillac34
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Googlın cihazlarından bahsediyor

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Üst Alt