android cihazlar joiku hot spotu göremiyor arkadaşlar ona ne yapacağız?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hackedbygobel

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

acil yardım ya. Bi bilen var mi. Telefon n95. Bütün cihazlara okutuyorum. Ama android joiku yu görmüyor. Başka hot spot programları var mi alternatif falan..

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Kardesiim senin telefonunda sorun yok tamamen androidtenkaynaklanıyor. Desteklediği bir wifi türü değil çünkü

hackedbygobel

Üye
    Konu Sahibi
yani program ile falan ilgisi yok öyle mi? Peki onu nasıl desteklenebilir hale getirebiliriz kardeş, yapabileceklerimiz neler.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Kendi telefonun ile yapabileceğin birşey yok. Androidinde sisteminden kaynaklanıyor. Her turlu wifi desteklemiyor. Fakat androide bununla ilgili çekilebilecek bir ayar var mı bilmiyorum

hackedbygobel

Üye
    Konu Sahibi
tamam teşekkürler. Arkadaşlar bilgisi olan var mi, root ile falan bi şekilde bunu halledebilir miyiz. Bi de şunu sorucam. Pc suit programını tablet destekler mi acaba. Ordan girebilirim internete diye düşünüyorum kablo ile.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Yok kablo ile internete bağlayamazsın tableti mümkün değil. Root ve rom gibi şeylerlede yapılmı hiçbir fikrim yok

hackedbygobel

Üye
    Konu Sahibi
bi şekilde wifi sorununu çözmek lazım yani, peki. Teşekkürler. Bi fikri, bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim arkadaşlar. Cidden çok isime yarar.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Rica edrrim android bölümüne açarsan tablet ile ilgili daha çok yrdımcı olurlar. S60v5 te android ile ilgili yardım alabileceğini sanmıyorm.

hackedbygobel

Üye
    Konu Sahibi
:D tamam, haklısın.

serinaga

serinaga

Üye
Maalesef kardeş android ad-hoc desteklenmez. Joikuspot ad-hoc yayın yapar. Bende çok uğraştım ama maalesef bir çözümü yok.

- - - Eklendi - - -

Ancak sana önerim tp-link marka mobil modem-router ile telin internetini paylaştırabilirsin.

hackedbygobel

Üye
    Konu Sahibi
tam anlamadım biraz açarsan sevinirim. Öneri için teşekkürler.

travolta53

Üye
bende n95 anısını android tablete çalıştım olmadı.

hackedbygobel

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yapılacak acaba. Muhakkak vardır bi yöntem

çokkötüü

çokkötüü

Üye
arkadaşım joikuspot ad-hoc sistemiyle wifi kullanıyor. Malesef fabrika çıkışlı android tabletler yada telefonlar bu bağlantıyı görmüyor.
Bunun görünebirlik yapmak için tabletinizi root yapmak ve sistem dosyalarını değiştirebilecek dosya yönetiçisine sahip olmak.
Root etmek için tavsiyem z4root isimli yazılım. Tabletinizi kolayca root edebilirsiniz. Sistemde gezinmek için Root Explorer ideal. Bu iki yazılım için apk dosyasını internetten bulmak size kalmış.
Daha sonra bu linkten

Gerekli dosyayı çekiyoruz. Daha sonra bu dosyayı tablete atıyoruz. Tableti alıp Root Explorer acıyoruz.(Bundan sonraki aşamalarda erişim izninin olmadığına dair herhangi bir uyarı gelirse tepedeki küçük Mount R/W tuşuna basmalısınız, işiniz bitince yine R/O yaparsınız.)

Orada system/bin klasörüne giriyoruz, ne olur ne olmaz diye oradaki wpa_supplicant’ın (muhtemelen 180kb civarı olan) bir yedeğini alıyoruz ve sonra da linkten indirdiğimiz wpa_supplicant’ı (elbette zipten çıkararak) onun yerine koyuyoruz.

Mantığını kavradıysanız aslında çok basit bir sistem dosyası takası yapıyoruz.

Bu işlemden sonra, kablosuz ağlar listesinde ad-hoc bağlantılar (yanında bir asteriks * işaretiyle) artık görünür olacak.

Son olarak: IP adresi alınıyor yazıp kalıyorsa, kablosuz ağlar penceresindeyken tabletin menü tuşuna basıp oradan Gelişmiş’i seçerek Statik IP kullan’a tik koymanız yani işaretlemeniz gerekiyor.

Tebrikler. Wi-fi’siz, 3G modemsiz internetin keyfini çıkarın.
Bu yazılanlar başka bir internet sitesinden alıntıdır. Denemenizi tavsiye ediyorum.İnşallah kullanışlı olur. Deneyen ve olumlu yada olumsuz sonuç alan olursa burada bizlerle paylaşsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt