Uygulama Android Cihaza BackTrack İşletim Sistemi kurma Geniş Anlatım [RESİMLİ]

Sponsorlu Bağlantılar

m.i.t

m.i.t

Üye
    Konu Sahibi
Android Cihaza BackTrack İşletim Sistemi kurma Geniş Anlatım [RESİMLİ]
Selamun Aleykum ,
Bilindiği üzere , Mobil işletim sistemleri , masa üstü ve diz üstü devrini bitirmek üzere :) Bizlerde buna ayak uydurarak PC deki alışkanlıklarımızı Mobil cihazlara aktarıyoruz .
Bu Konuda , Sıfırdan Android cihaza Backtrack kurulumunu , hemde basit bir şekilde anlatıyorum . Bu kadar detaylı anlatım Türkçe olarak sanırım bir İLK .
Şimdi Adım Adım kuruluma Geçelim :
Önemli :
Cihazınızın Rootlu Olması Gerekiyor
1 ghz işlemciye sahip olması gerekiyor
en az 512 ram e sahip olması gerekiyor
(Bu Kurulum Htc One X Üzerinde Gösterilmiştir . )
Bize lazım olan Uygulamalar :
1 )
2)
3)
İlk Olarak : ’u play storedan indirelim . İndirme işlemi bittikten sonra :
1 ) Complete Linux Uygulamasını Açalım

-----
2) Uygulamada install guides e tıklıyoruz .

-----
3) Backtrack İnstall diyoruz

-----
4) Download Backtrack Image ( Burada btnin işletim sistemini indiriyoruz yaklaşık 1,4 gb falan

-----
5) Buradan ister torrent olarak ( android torrent uygulaması ile ) , isterseniz direct link olarak iki seçenek sunuyor . İstediğinizden indirebilirsiniz ( Tavsiyem uTorrentten indirmenizdir )

-----
6) Evet BackTrackimizi indirdiğinizi varsayarak , Complete Linux uygulamasında Launch kısmına tıklıyoruz ve Orada dilediğiniz isimi vererek kaydediyorsunuz . Ben CW olarak kaydedip .img dosyasının indiği yeri olarak /download/backtrack.img olarak gösterdim . Siz .zipten çıkardıktan sonrada /Download klasörüne atabilirsiniz . Start Linux e basarak kuruluma geçebiliriz .

-----
7) Start Linuxe bastıktan sonra bizi Terminal Emulatore yönlendirecektir . Burada (y/n) olan tüm sorgulamalara y olarak cevap verip devam edin . ( Vnc server için bu gerekli )

-----
8) Burada kırmızıyla işaretlediğim yerde : cihazınızın ekran boyutlarını yazın . Ben 1280x720 yaptım

-----
9)buraya kadar Kurulum işlemimiz tamamlandı . Şimdi Vnc üzerinden Backtrack Masaüstümüzü görelim :)
10) Giriş Ayaları ve Vnc girişi için : export U S E R = r o o t komutunu girelim

-----
11) Vnc için root kullanıcısı oluşturdugumuza göre sıra : vnc şifresinde .
Vnc şifresi için : v n cp a s s w d Komutunu Girelim

-----
12 ) Burada gizli karakterler mevcuttur . Siz 6 haneli bir şifre belirleyin o yazacaktır . Ve (y/n) şeklinde onaylıyormusunuz diye soracaktır (y) deyip yine şifreniz girdikten sonra işlem tamamlanacaktır .

-----
13) Buradakine (y) deyip 6 haneli şifreyi tekrar girin.

-----
14) burada ise vnc serverda görünecek ekran boyutunu ayarlamamız lazım . Bunu ayarlamamız için komutumuz : t i g h t v n c s e r v e r - g e o m e t r y 1280 x 720

-----
15) artık New X Desktopumuz hazır .

-----
16) Şimdi indirmiş olduğumuz Android Vnc yi açıyoruz .

-----
17) Kurulumu localhosta yaptıgımız için localhost vnc girişlerini yapmamız lazım .
Nick : cw ( siz kendinize göre optimize edin )
Password : 123456 (kurulumda v n c p a s s w d kısmında belirlediğimiz şifre ( kendinize göre ayarlayın )
Adress : l o c a l h o s t
Port : 5901 / 5900 ( ikisinden birini deneyebilirsiniz
Hemen Altında da 24 bit ekran çözünürlüğünü seçin .

18) ve karşınızda . / x t s a r t u p X Desktop BackTrack 5 ARM version :)

Hayırlı Uğurlu olsun .
Bir sonraki konuda görüşmek üzere
Beni izlediğiniz için Teşekkürler .
m.i.t
@_yonetici

• Beğen
Tepkiler: wolf_34 ve kutayfun

Heroata

Heroata

Üye
Zarari varmi

m.i.t

m.i.t

Üye
    Konu Sahibi
hayır , sanal pc üzerine kurulacağı için yok .

Ali58_58

Ali58_58

Üye
teşekkürler ama zyıf donanımlı telfonlar kaldırırmı?

m.i.t

m.i.t

Üye
    Konu Sahibi
En az 512 rami olan cihazlar kaldırabilir

ahmet.220

Üye
slm arkadaşlar sizden bi konuda yardım isteyecektim backtrack kurdum tele herşey ayarladım monitor muduna falan aldım ağ taratıyorum ama reaver indirdim heralde tam olacak butun araçları inmedi reaverde [warning failed to associate with] hatası veriyor bu hatayı nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz bana arkadaşlar

gece_bjk

Üye
Merhaba kolay gelsin s3 mini kurdum sd karta terminal pcdeki komutlari aynen yazabiliyomuyuz.hata veriyo kodlarda ne yapmaliyim tskler

Üst Alt