Haber Android 8.0 Oreo ne zaman çıkacak ve dağıtılacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Android 8.0 Oreo ne zaman çıkacak ve dağıtılacak?
Google büyük bir merakla beklenilen Android 8.0 Oreo işletim sisteminin yayınlanma takvimini duyurdu. Android 8.0 Oreo ne zaman çıkacak sorusunun cevabı bu haberimizde.

Akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlarda en çok tercih edilen isim olarak karşımıza çıkan Androidişletim sistemi, yeni sürümü Android 8.0 Oreo ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Henüz test aşamasında olan ancak ilerleyen dönemlerde final sürümüyle eski Android'li cihazlara güncelleme olarak sunulacak olan işletim sistemi, ilk etapta Google Pixel ile Nexus cihazları için yayınlanacak.

Bu iki cihaz için güncelleme tarihleri yayınlanırken, takvim şöyle belirlendi

• Android O geliştirici ön izlemesi alfa 21 Mart 2017
  • Android O geliştirici ön izlemesi beta 17 Mayıs 2017
  • Android O resmi SDK ve nihai API'ler 8 Haziran 2017
  • Android O geliştirici son betası Temmuz ayınının ortası
  • Android O final sürümü Ağustos ayının birinci yada ikinci haftası

Bu güncelleme takviminde Google Pixel ve Nexus haricindeki diğer cihazların ne zaman güncelleme alacağı tarihi görmek oldukça zor gibi duruyor. Çünkü Android 8.0 Oreo işletim sistemi Ağustos ayında yayınlanmış olsa da, üreticiler bu işletim sistemiyle uzun bir süre cep telefonlarını test ettikten sonra güncellemenin yayınlanmasına izin veriyor.

Bu da en az 3 ile 5 ay içerisinde gerçekleştirilip, işletim sistemiyle uyum sağlayan cihazlar için yayınlanıyor.
Android 8.0 Oreo ne zaman çıkacak ve dağıtılacak?

Üst Alt