ANAKART DEİŞİMİ İMEİ DEĞİŞİRMİ??

Sponsorlu Bağlantılar

lamekim

Üye
    Konu Sahibi
ANAKART DEİŞİMİ İMEİ DEĞİŞİRMİ??
s.a Arkadaşlar.
LG G3 D855 DELTA garantili.. telefonum 1 yıl kullanımdan sonramavi ekrana döndü ve birdaha açılmadı.
telefonu delta istanbuldakı servislerine gonderdim tam 42 gün oyaladılar halen onarımda,test edılıyor vs 20 iş gunu sonrası her hafta telefon ile arıyordum
onarıldı test ediliyor palavraları ile sürekli oyaladılar en son en geç 23 ocakta kargo ile gonderecegız dediler
25 ocak tarıhınde aradım gonderdınızmı dedım yok efendım 3 aşamalı test yapıyoruz son aşamadakı testi geçemedi
bize 12 gun daha zaman verin vs böyle alçak,utanmaz bir firma olamaz. en son baktım uzaktan olmuyor
istanbulda bir yakınımı servise yonlendirdim bağırma çağırma sonucu 3 saat bekleyin telefonu teslım edelım dediler,telefona 42 gün el sürülmemiş yakınım gittigi gun
telefonun arızası giderildi ve teslim ettiler. verdikleri formda ANAKART değişimi yapıldı yazıyor
Benim bildiğim anakart değişirse İMEİ numarasıda değişir. telefonun *#06# ile kontrol ettiğimde orjinal imei numarası yazıyor..

şimdi merak ettiğim ANAKART değişimi yapıldı yazıyor
acaba gerçekten değiştimi? değiştise imei neden aynı..
anakart değişmediyse kısa zamanda tekrar aynı arızayı vermesınden endişe ediyorum..

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Merhabalar öncelikle bu süreç zarfı sonunda yeni telefon için servise baskı yapacak ve yeni cep telefonunu alacaktın. Ancak şöyle diyeyim sana anakart değişiminde normalde IMEI değişikliği olsa da, servisler eski IMEI'yi yeni anakartına import edebiliyorlar.

lamekim

Üye
    Konu Sahibi
cevabınız için tesekkur ederim..
mevcut telefonu aldıgıma şükrediyorum nerde kaldı yenisi :)..
servisi arayıp imei konusunu sordum
LG marka telefonlarda imei değişmiyor dediler bana.. DELTA SERVİS pişmanlıktır..

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Biraz yasal haklarını bilmemen de sorun olmuş , 15 iş günü olduğunda eş değer geçici telefon isteme hakkın vardı , yani 25 iş günü olduğunda tamir süresi sana senin telefonun ile eş yada benzer özelliklere benzer bir telefonu tamir tamamlanana kadar vermeleri gerekiyor tabi senin de talep etmen , tabi bu süre 30 iş gününü bulursa direk sıfır cihaz vermeleri gerekiyor. 20 iş günü dolduğunda direk telefonu tamir edin yerine değişim isteyebilirdin. Bunu servise bildirdibinde olumsuz bir cevap alırsan sana servis kayıt formu vermişlerdir şikayet şu vs diye, onu ve faturanı alıp Tüketici hakem heyeti ne dilekçe hazırlayıp vermen halinde direk telefonun değişmesi için yazı göndereceklerdir . Yanlış isem düzeltin lütfen yanlış bilgi olmasın
Not: bu dediklerim garanti var ise geçerli garanti yok ise bir şey söylemem detaylı bilgi isteyen 175 i arayıp öğrenebilir