AMD, Radeon RX 5500 Serisini Duyurdu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
AMD, Radeon RX 5500 Serisini Duyurdu
AMD, yeni 7nm RDNA mimarili ikinci ekran kartı serisi olan RX 5500 serisini resmi olarak duyurdu. AMD ilk olarak RX 5700 ve RX 5700XT modellerini duyurmuş ve 1440p çözünürlükte yüksek fps hedeflemişti. Radeon RX 5500 serisinde ise 1080p çözünürlükte iyi bir performans hedefleniyor.

AMD, yeni seriyi iki ekran kartı modeli ile duyurdu. RX 5500 masaüstü için, RX 5500M ise laptop modelleri için sunulacak. RX 5500 serisinin fiyatları hakkında bir açıklama yapılmadı.

AMD, Radeon RX 5500M ekran kartına sahip ilk modelin MSI Alpha 15 olduğunu açıkladı. AMD Ryzen 7 3750H işlemci, 1080p 144Hz FreeSync ekran ile Ekim ayı sonunda satışa sunulacak. AMD ayrıca HP, Lenovo ve Acer'ın RX 5500M'li laptop modellerini daha sonra satışa sunacağını aktardı.

Radeon RX 5500 serisi teknik özelliklerini karşılaştırmalı olarak aşağıdan görebilirsiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Mesut Aktaş

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
AMD, yeni 7nm RDNA mimarili ikinci ekran kartı serisi olan RX 5500 serisini resmi olarak duyurdu. AMD ilk olarak RX 5700 ve RX 5700XT modellerini duyurmuş ve 1440p çözünürlükte yüksek fps hedeflemişti. Radeon RX 5500 serisinde ise 1080p çözünürlükte iyi bir performans hedefleniyor.

AMD, yeni seriyi iki ekran kartı modeli ile duyurdu. RX 5500 masaüstü için, RX 5500M ise laptop modelleri için sunulacak. RX 5500 serisinin fiyatları hakkında bir açıklama yapılmadı.

AMD, Radeon RX 5500M ekran kartına sahip ilk modelin MSI Alpha 15 olduğunu açıkladı. AMD Ryzen 7 3750H işlemci, 1080p 144Hz FreeSync ekran ile Ekim ayı sonunda satışa sunulacak. AMD ayrıca HP, Lenovo ve Acer'ın RX 5500M'li laptop modellerini daha sonra satışa sunacağını aktardı.

Radeon RX 5500 serisi teknik özelliklerini karşılaştırmalı olarak aşağıdan görebilirsiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Alacaksan 256 bit olanını tercih edeceksin . Bunun nedenini bir konuda anlatmayı düşünüyorum . Bakalım ne zaman olur ?

• Beğen
Tepkiler: Buğra

MaxipmaN

Üye
epey kırpık gelecektir bu kart, 150w tdp fazla geldi. performansı nasıl olacak bakalım.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
AMD neden 4 haneye geçti anlamadım.
epey kırpık gelecektir bu kart, 150w tdp fazla geldi. performansı nasıl olacak bakalım.
Bana sorarsanız RX470 (yeni adıyla RX570) ayarında bir şey olacak gibi.
Yani günümüz şartlarında ortanın biraz aşağısı (GTX 1050 gibi)

MaxipmaN

Üye
AMD neden 4 haneye geçti anlamadım.

Bana sorarsanız RX470 (yeni adıyla RX570) ayarında bir şey olacak gibi.
Yani günümüz şartlarında ortanın biraz aşağısı (GTX 1050 gibi)
570'e yakın bir şey olur diye düşünüyorum ben de.

Üst Alt