Altındaki sert düşüş Kapalıçarşı'yı hareketlendirdi

Sponsorlu Bağlantılar

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
Altındaki sert düşüş Kapalıçarşı'yı hareketlendirdi

[h=2]Küresel piyasalarda işlem gören altının onsunun 1,283 dolara olan tarihi düşük seviyelere gerilemesiyle, altın fiyatları iç piyasada da düşüş gösterdi. Düğün sezonu öncesi yaşanan düşüşlerden yararlanmak isteyen altın yatırımcısı Kapalıçarşı'da yoğunluk oluşturdu.[/h]
Kapalıçarşı Esnafları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Saraç, fiyatlarındaki düşüşün Kapalıçarşı'da işlerin açılmasına neden olduğunu belirterek, "Altın fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 20 civarında bir düşüş, son 3-4 aya göre de yüzde 10'luk bir düşüş söz konusu. Müşterilerin alımı için çok uygun bir an. Şu an zaten düğün sezonu içindeyiz, piyasa zaten hareketli, bir de fiyatların böyle düşmesi alıcılar için ideal bir alım zamanı oluşturmakta..." dedi.

Amerikan Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımını beklenenden daha önce sonlandırabileceğini açıklamasıyla fiyatlarda büyük düşüş görüldüğüne dikkati çeken Saraç, "Dolayısıyla emtia fiyatlarının tümünde bir düşüş görülecek, likiditenin azalması dolayısıyla altın ve gümüş fiyatlarında düşüş söz konusu
oldu.

- - - Eklendi - - -

Son fiyatlar için:

Tıklayınız

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Tuh yav zarardayim :hmmm ama ilerde yukselecegini dusunuyorum tekrardan

• Beğen
Tepkiler: CABBAR
blacktalon

blacktalon

Üye
talep fiyatı artırsa da doların zirve yapması altını çektikçe çekti aşağıya bu vatanı savunan mı gezi olayında yoksa hainlik yapan mı şu gezi olayı ülkeyi 10 yıl geri soktu neredeyse bildiğin darbe oldu

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Sıcak para ile dönen ekonomiler , bir gün o paranın piyasadan çekilmesi ile sudan çıkmış balığa dönerler. E hani büyük ülke idik. A planının yanında b ve C planının yok mu diye sorması gereken topluluklar mutlaka suçu üzerine atacakları bir günah keçisi ararlar.

Ayrıca küçük devülasyonlar olurken nerede idiniz diye ben sorayım???
(Paradan 6 sıfır atıldı , paramız değer kazandı derken o arada. 200 Tl basıldı. Bu paraya değer katmaz değer kaybettirir. Anlatamadık bunu toplumun belli bir kısmına)