Duyuruyu Kapat

Altın Çilek Nedir ? - Nerede Yetiştirilir ? - Faydası

 • 17 Nisan 2011
 • 1975 Okunma
 • 0 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. altın çilek, altın çilek nedir, altın çilek nerede, altın çilek nereden alınır, altın çilek nerede yetiştirilir, altın çilek yetiştirildiği yer, altın çilek yetiştirildiği yerler, altın çilek faydası, altın çilek faydaları, altın çilek besin, altın çilek değerleri, altın çilek fiyatı, altın çilek besin değeri, altın çilek nasıl, altın çilek nasıl yenilmeli

  Son zamanların en meşhur bitkisi olan Altın Çilek' in faydaları saymak ile bitmiyor. İçerisinde bulundurduğu C, B1, B2, B3 ve Kerotengibi minarel ve vitamin açısından oldukça zengin bir besindir. Altın Çileğin idrar sökücü etkisi bulunuyor. Cildi güneşin zararlı etkilerinden ve cilt kanserinden korumaya yardımcıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır, kan dolaşımını düzenler.Altın Çileğin, acutifolia, alkekengi, angulata, angustifolia, arenicola, carpenteri gibi başlıca çeşitleri bulunmaktadır.İçerisindeki meyveyi ham olarak yiyebilirsiniz. Dekorasyon için kullanabileceğiniz gibi, meyve salatalarınıza ilave edebilir ya da reçelini yapabilirsiniz. Ayrıca çikolatayla mükemmel bir birliktelik sağlamaktadır.

  Bu meyve birçok toprak tipinde yetişmekle birlikte en önemli özelliği çorak topraklarda da verim verebilmesidir. Physalis, büyüme aşamasında suya normalden fazla gereksinim duyar. Bitki olarak çok kırılgan ve hassas bir yapıya sahiptir. Tohumlama işlemi ise çekirdekleri sayesinde yapılır.
   


  Yazan: fly cat
Yüklüyor...
Benzer Konular - Altın Çilek Nedir
  Alın kıllanması Sağlık Köşesi 12 Eylül 2013
  SENSODYNE PRONAMEL BEYAZLATICI ALDIM SİZCE İYİMİ Sağlık Köşesi 11 Eylül 2013
  Koltuk Altı Ağrısının Nedenleri Sağlık Köşesi 3 Mayıs 2013
  Kansere Karşı 10 Altın Kural Sağlık Köşesi 18 Nisan 2013
  Uyku sorunlarını ciddiye alın! Sağlık Köşesi 6 Mart 2013
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/09/2017 - 06:35