Alman Basını Türkiye Maçına Odaklandı..


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
Alman basını, Euro 2008'de yarı finalde yarın akşam oynanacak Almanya-Türkiye maçıyla ilgili haber ve yorumlara geniş şekilde yer vermeye devam ederken, karşılaşmanın çok çekişmeli geçeceğini savundu.Berliner Kurier gazetesi birinci sayfadan, ''Berlin, futbol savaşı öncesinde titriyor'' başlığıyla verdiği haberde, Almanya'nın Türkiye'ye karşı oynayacağı karşılaşmanın ''yılın maçı'' olduğunu ve Berlin'de yaşayan yaklaşık 200 bin Türkün karşılaşma öncesi coştuklarını belirterek, Türklerin Avrupa Şampiyonası finaline çıkma rüyasının gerçekleşmesini umduklarını ifade etti.

Başkentte yaşayan Türklerin görüşlerine yer verilen haberde, ''Gerçekten takımlarının finale çıkacağına inanıyorlar. 'Almanya da bizim vatanımız olmasına rağmen biz Almanları yeneceğiz, çünkü biz daha iyiyiz' diyorlar'' denildi.

''Futbol savaşının'' barış içinde geçmesi gerektiği kaydedilen haberde, Berlin polisine diğer eyaletlerden gelen polislerin güvenliği sağlamak için yardımcı olacakları bildirildi.

''Terim'e artık sadece dua etmek yardımcı olur'' başlığıyla verilen diğer bir haberde de ''Sihirbaz Terim yarın hangi tavşanı şapkadan çıkartacak?'' ifadesine yer verilerek, Servet, Tümer ve Emre Belözoğlu'nun sağlık ekibi tarafından maça yetiştirilmeye çalışıldığı belirtildi.

FALKO GÖTZ: TÜRKLER ÇOK HIRSLI
''Falko Götz bize Türk futbol kalbini açıklıyor'' başlığı altında yayınlanan diğer bir haberde ise Galatasaray'ın eski oyuncusu Götz'ün, Türk oyuncuların ülkeleri ve halkları için bir şeyler yapma konusunda hırsları bulunduğunu söylediğini aktardı.

Türk oyuncuların başarılarının bir diğer nedeninin de futbolcuların vatanlarıyla özdeşleşmeleri olduğunu, bunu Batı Avrupa'daki insanların anlayamayacağını ifade eden Götz, ''Türkler kendi aralarındaki rekabeti unutuyorlar. Galatasaray ya da Fenerbahçe taraftarı olmak, bu günlerde bunlar bir rol oynamıyor'' dedi. Türk milli takımının yaşlıları ve gençleri aynı şekilde coşturduğunu belirten Götz, bu konuda kadınların da erkeklerden aşağı kalmadıklarını kaydetti.

Türk futbolcuların yarın birer kahraman olabileceklerini ifade eden Götz, ''Türkiye yarın, kim sahada olursa olsun yarı finalde yeteneğini gösterecek'' görüşünü aktardı.

''BAŞARININ FATİH'İ''
Bild gazetesi de ''Şimdi Avrupa Şampiyonası favorisiyiz'' başlığıyla eski tanınmış futbolcu Günter Netzer'in maçla ilgili görüşlerini aktardı.

Netzer, Türk milli takımına büyük hayranlık duyduğunu belirterek, Almanya'nın Türkiye'yi yenebilmesi için çok profesyonelce oynaması gerektiğini söyledi.

''Başarının Fatih'i'' başlığıyla verilen diğer bir haberde de milli takım teknik direktörü Fatih Terim tanıtıldı.

Terim'in uzlaşmacı olmayan ve saldırgan yönetim tarzından dolayı ''İmparator'' lakabıyla anıldığı, Adana Demirspor, Galatasaray ve milli takımda daha önce libero olarak oynayan Terim'in, medyayla sürekli tartışma içinde olduğu, ancak Terim'in bunu, oyuncularını motive etmek için kullandığı belirtildi.

Terim'in ''Hiçbir zaman pes etmeyen takıma sahip olduğum için mutluyum. Çünkü ben yenilmeyi sevmiyorum. Eşimle tavla oynarken bile kazanmak isterim. Her zaman'' şeklindeki ifadelerine yer verilen haberde, Fatih Terim'in eşi Fulya Terim'e önemli kararlarda da danıştığı ifade edildi.

Fatih Terim'in bir baba gibi davrandığını, tecrübelerinden faydalandıklarını ve kendisinden çok şey öğrendiklerini belirten Hamit Altıntop, ''Bizim başarımız onun başarısıdır. Biz finale çıkacağımıza kesinlikle inanıyoruz. Almanya'dan korkmamıza gerek yok'' dedi.

Gazetenin diğer bir haberinde de Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün Harun Arslan adında bir Türk danışmanı olduğu kaydedildi.

Gazetede ayrıca, Almanya-Türkiye maçını yönetecek İsviçreli hakem Massimo Busacca'nın bugüne kadar Alman milli takımına uğurlu geldiği ifade edildi.

Babası Türk, annesi Alman olan BSC Hertha Berlin'in eski oyuncusu Malik Fathi de gazeteye yaptığı açıklamada, Türklerin moralinin çok yüksek olduğunu, ancak Almanya'nın favori gösterildiğini belirtti.

''1-9-1 TAKTİĞİ''
Berlin'de yayınlanan ''B.Z'' gazetesi de Terim'in gizli bir taktik ile oynayacağı şeklinde bir haber vererek, ''Terim: 1-9-1 taktiğiyle oynayacağım'' başlığını kullandı.

Götz de gazeteye yaptığı açıklamada, Türk oyuncuların her birinin analizini yaptı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt