ALCATEL OT 983 root yardimi lutfen ..........

Sponsorlu Bağlantılar

mulali

Üye
    Konu Sahibi
ALCATEL OT 983 root yardimi lutfen ..........
1 ay oldu ben bu telefonu rotlayamatim arkadaslar forumlarda ne kadar root programi varsa hemen hemen hepisini uyguladim ....son care maxicep forumu okuyanlara paylasim yapanlara ustalara ve bu lanet aygiti :hmmm kullanipda rootlayabilenlere bi tanisam dedim sizce cozumu nedir ......:megafon:
yardimlarinizi ve paylasimlarinizi bekliyorum ......herkese kolay gelsin .......vesselam :tşk:

mulali

Üye
    Konu Sahibi
kimse bu konuda bisiy bilmiyormu,,,,,,,,,

hurol1

Üye
Unlockroot u denedinmi

mulali

Üye
    Konu Sahibi
Unlockroot u denedinmi
EVET KARDASUM DENEDUM NETTE ARASTIRDIM bole bisiy var fakat bunuda beceremedim
[h=1]Alcatel OT-983 rooting instructions[/h]
Here is how to root Alcatel OneTouch 983:
Download and extract it to a folder
1. Go to Settings – Applications – Development – Enable Usb Debugging
2. Install adb drivers from Driver1 or Driver2 folder, I have tested it on xp/7 32bit and it works.
3. Copy update.zip to /sdcard
4. run RebootToRecovery.cmd (or type “adb reboot recovery” from command prompt from adb directory)
5. install update.zip from recovery and then reboot to check.

It worked for me but there was a minor problem after I updated su/superuser (from PlayStore) AND then done Factory Reset (from Settings – Privacy) the superuser program was not working but it was no longer rooted.
Here is how I managed to get the root back:
After the factory reset (data wipe) I had to update the superuser using Play Store and from the updated Superuser application choose OTA survival option to get the root back.

Please note: I take no responsibility for any damage done to your phone as a result of following these steps.

turkce olmadigi icin yarim yamalak cevirdi google translate o yuzden beceremedim

- - - Eklendi - - -

birde bunu buldum rusaydi bu kadar evirebildim
KÖK
---------------------------
UYARI! TARAF NOR BU KONU VE YAZAR NE CEP HERHANGİ BİR OLASI ZARAR SORUMLU OLMAYACAKTIR. Tüm eylemler kendi sorumluluğu gerçekleştirmek!

Mesajı "Alcatel_OT-983_Root_Package.rar" altında dosyasını indirin

Dosya çeviri benim açıklamalar ve yorumlar ile (İngilizce bilmiyorum olanlar için) "Me.txt oku" olduğunu:
1) bir bilgisayara bağlayın ve sürücü (arşiv olan) yükleyin. XP x64 ile ilgili sorunlar var, Windows 7 üzerinde çalışıyor.
2) USB depolama (telefon ekranında "Kur" seçeneğine tıklayın) monte edin, hafıza kartının kök dosyayı "update.zip" hareket.
Not: sopa "kök" - bu sadece klasörleri gitmeden açtığınızda bu.
3) arşivinden sürücü "C" şirketi köküne ADB klasörü taşıyın
4) "cmd" yazmak, şirketin "Win + R" tuşuna basın. Komut istemi Vindovs.Zatem yazma (her satırın ardından Enter tuşuna basın unutmayın) açılır:

cd c: \ adb
adb reboot kurtarma

5) Telefon, rekaveri yüklü "sdcard geçerlidir: update.zip" şartlarını "ses aşağı" basarak iner edilir. Onaylamak için "Home" (ev boyalı) basın
6) {vibiraem yeniden muhtemelen ilk öğe, biz "sesini" ile yükselmeye}. GooglePlay uygulama Yetkili Kullanıcı (Süper) güncelleme (telefon) ve Rue keyfini çıkarın.

SÜRÜCÜ
---------------------------
Biz resmi sitesi Alcatel gelen akıllı telefon çalışmak için programlardan birini koydu. Sürücüler otomatik olarak yüklenecektir.

Üst Alt