Aklımdan Tuttuğum Sayıyı Kim Bilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Aklımdan Tuttuğum Sayıyı Kim Bilecek.
Aklımdan 6 basamaklı bir sayı tuttum.
1-)En az iki , en çok üç rakam aynı.(her sayıdan en az 2 en çok 3 tane var)
2-)Son üç rakam ilk üç rakamdan 11 fazla.(abcdef def , abc den 11 fazla)
3-)En az 2 asal ve 2 çift sayı var.(asal sayılar :2,3,5,7 ¤ çift sayılar 0 2 4 6 8 )
4-)Hiçbir rakam diğerinin ne karesi ne de diğer ikisinin toplamı farkı değil (bir rakam diğer iki rakamın toplamı yada farkı şeklinde yazılmıyor'en önemli ipucu)

Gece gece uykum kaçtı böyle bir soru düşündüğüm için.
Lütfen herkes bir kere cevap versin ve başkasının vermiş olduğu cevabı vermesin.
Cevap dışı mesaj yazmayın lütfen ! ! !
Abcdef yazdığım için kafanız karışmasın çünkü her sayıdan en az 2 tane var

Son düzenleme:

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
773830

Fenomenon

Fenomenon

Üye
534545 bir tek bu sağlıyor ama 1. şıktaki en az 2 rakam aynı derken ne demek istedin anlamadım

Invoke

Invoke

Üye
Anlam düşük olmuş iki anlam çıkarılabilir oradan:
1. Aynı rakamdan en 2 en fazla 3 tane olacak. Örnek olarak yazdığın sayı sağlamaz. 534545'de 3 tane 5 tamam uygun. 2 tane 4 tamam o da uygun ama bir tane 3 var bu da bozar. Eğer böyleyse şöyle olmak zorunda ya xxyyzz olacak ya da xxxyyy olacak. Tabi sıralı olmak zorunda değil.

2. En az iki rakam en fazla 3 rakam yani şöyle olsa gerek: Mesela yine 534545'de 3 tane 5 en fazla 3 rakam aynı ama yine aynı olan iki tane de 4 var bozuyor, siz de 5 aynı rakam var. 5'inin birbiriyle aynı olmasına gerek yok. Buna göre de şöyle olmalı: xxabcd veya xxxabc. Tabi yine sıralı olmak zorunda değil.İlk yazan arkadaş da 2.madde'den direk gidiyor.

Ben cevabı bulmaya düşünmedim. Cidden böyle bir soru var mı? Varsa düşünürüz ama kendin uydurduysan yanlış yapmış olmayasın sakın? Ya da millet uğraşsın diye sallamış da olabilirsin. =P

zombaka

zombaka

Üye
11111

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
maddeler açıklandı ! Güncelgeçen bir testte karşıma çıktı ortaöğretim testi öyle bakıyordum sıklari vardı testin asal ve çift sayılar hakkında bilgi istiyor ışte 4 basamaklıydi ona benzer sormak istedim

007wolverine

007wolverine

Üye
232331

007wolverine

007wolverine

Üye
nasil yani boyle mi 112233

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
evet zaten ilk madde bunu söylüyor bir ipucu daha xxyyzz yada xxxyyy bunun seçimini alttaki madeler veriyor

Fenomenon

Fenomenon

Üye
o zaman imkansız. cevap yok
son 3 rakam ilk 3 rakamdan 11 fazla olması için x12x23 gibi olması lazım. yani burda x'ler aynı sayı oluyor. 2'den 2 tane var ama 3 ve 1'den 1er tane var. x 1 ise 3 tek kalır. 3 olursa 1 tek kalır.889900 biraz sağlıyor ama asal sayı yok

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
o zaman imkansız. cevap yok
son 3 rakam ilk 3 rakamdan 11 fazla olması için x12x23 gibi olması lazım. yani burda x'ler aynı sayı oluyor. 2'den 2 tane var ama 3 ve 1'den 1er tane var. x 1 ise 3 tek kalır. 3 olursa 1 tek kalır.889900 biraz sağlıyor ama asal sayı yok
1 asal sayı değil ki en az 2 asal ve 2 çift sayı var neyse cevabı vereyim 255266
her rakamdan iki tane var
iki asal sayı var 2-5
iki çift sayı var 2-6
266-255 = 11
2+5=7
6-2=4 bakın sağlamıyor :)

TeknoÖmer

TeknoÖmer

Üye
3310 :D

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2502601
Fenomenon

Fenomenon

Üye
ben o şekilde düşünmemiştim :)
ben x12x23 derken şunu demek istedim 12 olursa 23 olur, 45 olursa 56 olur, 78 olursa 89 olur şeklinde, yani çıkarınca 11 fark kalması için.
senin yazdığın şekilde daha fazla cevap bulunabilir.
mesela 266277
2-7 asal sayı
2-6 çift sayı
toplamları veya farkları birbirine eşit değil.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
evet birden fazla cevabı var mantığı çözmek önemliydi zaten demekki çözemedi kimse neyse sağolun zaman ayırdığınız için

Üst Alt