Akışkanlar Mekaniği

Sponsorlu Bağlantılar

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
Akışkanlar Mekaniği
Arkadaşlar eminim aramızda makine mühendisi olan yada okuyan arkadaşlar vardır .Proje ödevi olarak 1 tane soru var çözemedim.Konuyu yanlış yere açmış olabilirim yada hiç açılmamış bişey olabilir.Sadece yardım edebilecek arkadaş varsa sevinirim

Yönetici tarafından düzenlendi:

2495243

2495243

Kapalı Hesap
Eve gidince bir sorayim abime odtude bakalım

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah ustam inşallah yapar akşamı bekliyorum :)

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
Sağlık olsun ustam :)

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

BornToKill

BornToKill

Üye
Yunus A. Çengelin kitabında benzer bir örnek vardı ona bakarak çözmeyi denedinmi?

Sayfa 360 da örnek 8.8 yerel kayıplar konusunda kitabın yoksa söyle örneğin resmini çekip atabilirim.Şimdi uğraşırdımda termonamiğe gidicem :)

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
Yunus A. Çengelin kitabında benzer bir örnek vardı ona bakarak çözmeyi denedinmi?

Sayfa 360 da örnek 8.8 yerel kayıplar konusunda kitabın yoksa söyle örneğin resmini çekip atabilirim.Şimdi uğraşırdımda termonamiğe gidicem :)
kitaplara baktım ama malesef bulamamıştım.kitap bende yok kütüphaneden bakmıştım.mümkünü varsa çekip gönderirsen çok sevinirim.ben bişeylr yapmıştım ama sonuca ulaşamadım.sorudaki bazı değerleri hiç kullanamadım.yardımcı olabilirsen çok sevinirim :)

BornToKill

BornToKill

Üye
buna bi bak yardimci olur belki

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
buna bi bak yardimci olur belki
hocam çok teşekkür ederim.bu soru bernolliyi yazıyosun direk çıkıyor işte ama benim soruda gage basıncı boru uzunlukları falan var bide 90 derecelik iki dirsek var ama K ları vermemiş ihmal edicez desekte pompa için gerekli gücü bulamıyorum.pompanın verimini nerde kullanacağız falan hiç anlamadım yani

BornToKill

BornToKill

Üye
Bernuolli kullanamassin burda enerji denkleminden gitmen lazim, boruda sadece yükseklik verilmis potansiyel enerjide kullanicaksin onu denklemde, gage ne onu ilk defa duyuyorum açıkcası

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
Bernuolli kullanamassin burda enerji denkleminden gitmen lazim, boruda sadece yükseklik verilmis potansiyel enerjide kullanicaksin onu denklemde, gage ne onu ilk defa duyuyorum açıkcası
hocam valla soruda geçiyor bende bilmiyorum gage iç basıncı diye .sonuç olarak yapamadım .en azından yapabildiğiniz kadar yapıp resmini yollayabilirseniz çok sevinirim

BornToKill

BornToKill

Üye
Soruda ihmal edin dememiş ise ihmal etmemen gerek dirsek ve o vananın k larını bulman lazim dur sana 90 derece dirsek k larınıda gönderiyim ama vanayı bilmiyorum

BornToKill

BornToKill

Üye

BornToKill

BornToKill

Üye
A ve B arasında enerji denklemi yapıcaksın B deki basınca o iç basıncı yazıcaksın

BornToKill

BornToKill

Üye
Simdi maça bakiyorum ne zamana lazim sana çözum yarin falan ugrasabilirim

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
yarın sabah 8.30dan 11.30a kadar akışkan dersim var hocam işte o ara teslim edilecek

BornToKill

BornToKill

Üye
Dostum açıkcası ben bu konuları daha görmedim sadece yol gösterebilmek için fikir verdim daha enerji denklemini yeni gördük buna vizkozite kayıpları ,dirsek ve vana kayıplarının nasıl katıldığını bilmiyorum

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
    Konu Sahibi
bende enerjiyi bilmiyorum hocam işte.sanırım soru baya karışık neyse hocam teşekkürler yardımlar için :)

Üst Alt