Aileniz Müslüman Olmasaydı Eğer!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
caferdondu

caferdondu

Üye
    Konu Sahibi
Aileniz Müslüman Olmasaydı Eğer!!!
siz de müslüman olmayacaktınız değil mi? öyleyse bu dinden ziyade bir gelenek. bana göre hakiki müslümanlar ailesi hristiyan olmasına rağmen müslüman olan avustralyalılar, amerikalılar falandır. çünkü onlar haydi ailemden gördüm müslüman olayım bari dememişler. kolaya kaçmayıp dini öğrenip kutsal kitabı okuyup ailelerini de karşılarına alma pahasına müslüman olmuşlar. böyle insanları takdir ederim.

• Beğen
Tepkiler: Dede

Invoke

Invoke

Üye
Bir cevap: "Değil." .

• Beğen
Tepkiler: Dede ve caferdondu
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
siz de müslüman olmayacaktınız değil mi? öyleyse bu dinden ziyade bir gelenek. bana göre hakiki müslümanlar ailesi hristiyan olmasına rağmen müslüman olan avustralyalılar, amerikalılar falandır. çünkü onlar haydi ailemden gördüm müslüman olayım bari dememişler. kolaya kaçmayıp dini öğrenip kutsal kitabı okuyup ailelerini de karşılarına alma pahasına müslüman olmuşlar. böyle insanları takdir ederim.
yas kac

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, Dede, yaren_dede ve 2 diğerleri
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Öncelikle Allahu teala insana akıl vermiş ve iradesini hür kılmıştır. İnsan, irade ve aklı vasıtası ile doğruya ulaşabileceği bir donanımda yaratılmıştır. Yani seni kısıtlayan bir durum söz konusu değil, araştırırsın aklın ve mantığın doğrusunda hareket edersin, bu kadar basit. Şimdi demişsin ki "bu dinden ziyade bir gelenek" evet sana aynen katılıyorum, bu bir gelenektir. Unutma ki, insanlar varlıklarını sürdürebilmek için bir topluma ve toplumunda bazı kurallara ihtiyacı var, e bu kurallarında tamamını din, beşer ve doğal yaşam oluşturduğuna göre ve geleneğin oluşumundaki başlıca referansın da din olarak kabul görmesi, seni bir nevi bu geleneğe bağımlı kılmaktadır. Zaten etrafına baktığında; kişilerin yaşayış tarzlarından ve kazandıkları tecrübelerden dolayı başlıca kaynaklarının inanç ve itikad olduğunu görürsün.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: muhammed4949, Dede ve caferdondu
KayraBey

KayraBey

Üye
Belli ki sen Müslüman bir aileden doğup dinini değiştirmişsin :D

• Beğen
Tepkiler: caferdondu ve yaren_dede
caferdondu

caferdondu

Üye
    Konu Sahibi
Belli ki sen Müslüman bir aileden doğup dinini değiştirmişsin :D
kenks az önce de söyledim ben bütün dinlerin öğretilerine inanırım islam da bunların içinde. ondan da vazgeçmiş değilim. ben ortaya karışık yaptım. hani kuruyemişçiye girersin. biraz ondan biraz bundan dersin ya hani o hesap.

• Beğen
Tepkiler: Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
kenks az önce de söyledim ben bütün dinlerin öğretilerine inanırım islam da bunların içinde. ondan da vazgeçmiş değilim. ben ortaya karışık yaptım. hani kuruyemişçiye girersin. biraz ondan biraz bundan dersin ya hani o hesap.
Fazla banzai zarar...

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, Invoke ve caferdondu
Invoke

Invoke

Üye
kenks ne la

• Beğen
Tepkiler: Dede ve caferdondu
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Din,dil,ırk gibi konular hassas konular.Bu konularda fikir görüş beyan ederken daha dikkatli olunuz.Konunun hassasiyeti açısından
:locked:

Tekrar söylüyorum kuralları okuyunuz.

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007, muhammed4949, OttomaN TigeR ve 2 diğerleri
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt