ah şu 5800 o kadar dikkat ettim yine de başıma geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mission

mission

Üye
    Konu Sahibi
ah şu 5800 o kadar dikkat ettim yine de başıma geldi
Araştırdıktan sonra aldım alırken de kasa açıklığı var mı diye kontol ettim görünmüyordu.
ama sonra tırnağımla bastırınca orası açılıyor bir de kasadan gıcırtı sesleri geliyor çok sinir bozucu bu durumda garantiye yollamam gerekir mi???

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Benim 2 gün sonra 4. ayım olacak 5800XM ile bende de kasa açıklığı var hiçbi sorun yapmadı. İçeri toz falan da kaçmadı. Su buharının yoğun olabileceği yerlere girdim ordan çıkınca da bi problem yaratmadı. Düşünüyodum servise göndersem mi diye ama oraya gönderince de telefonun içine ediyolar. Boşver kalsın ama için rahat etmicekse gönder.

mission

mission

Üye
    Konu Sahibi
Kullanırken arada bir ses geliyor bu beni rahatsız ediyor nokia servise gidip sordum göndeririz ama sonuç alamazsın dediler. Ordaki telefonlara baktım kasadan ses falan gelmiyordu. Ben de şaşırdım ne yapacağımı ama bu telefonu kullandığım süre boyunca o sesi duymak zorunda miyim ben.

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Sonuç alırsın neden alamayasın alan çok kişi var. Sen daha yeni aldın telefonu o ses o yüzden dikkatini çekiyor. İstersen diret servise gönder ama yapılacağının %100 garantisi yok. İllaki değiştirecekler dersen Tüketici Hakları Heyetine gidersin onlara raporu sunarsın gerisini beklersin.

mission

mission

Üye
    Konu Sahibi
Sonuç alırsın neden alamayasın alan çok kişi var. Sen daha yeni aldın telefonu o ses o yüzden dikkatini çekiyor. İstersen diret servise gönder ama yapılacağının %100 garantisi yok. İllaki değiştirecekler dersen Tüketici Hakları Heyetine gidersin onlara raporu sunarsın gerisini beklersin.

Bu gün götürdüm verdim gönderdiler iki haftaya kadar alırsın dediler. Sorunu adamakıllı çözeceklerinden umudum yok ama yapacak başka birşeyim yoktu.

osmanaktag

Üye
Bu gün götürdüm verdim gönderdiler iki haftaya kadar alırsın dediler. Sorunu adamakıllı çözeceklerinden umudum yok ama yapacak başka birşeyim yoktu.

Bence garantiye vermeseydin telefonu açıcak sen satarken açılmış Diyecekler :D İnş açmadan hallolur.

mission

mission

Üye
    Konu Sahibi
Bence garantiye vermeseydin telefonu açıcak sen satarken açılmış Diyecekler :D İnş açmadan hallolur.

Düzeltsinler de açıyolarsa açsınlar zaten aldığım tel 4 - 5 yıl kullanırım ben.

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Herkez bu kasa açıklığından bahsediyor :hmmm 5230 da da böyle bi sorun yaşayan varmı ? benim telefonumda herhangi sorun çıkmadı bugüne kadar

alicem123

alicem123

Üye
Herkez bu kasa açıklığından bahsediyor :hmmm 5230 da da böyle bi sorun yaşayan varmı ? benim telefonumda herhangi sorun çıkmadı bugüne kadar

Kasa acıklıgı 5800 ın 3G kamerası yuzunden oluyor vidayı yanlıs yere monta ettıklerınden kasada acıklık oluyor. 5230 da Görntülü görüsme olmadıgıdnan dolayı böyle sorunlar onda yaşanmamakta.

mustafa

mustafa

Üye
keşke tüketici haklarına verseydin. en azından yenisini alırdın en kötü ihtimalle. ben verdim şu an yenisi gelecek bekliyorum...

Mustafa1300

Mustafa1300

Üye
ne garantisinden bahsediyorsun yeni telefonu gönderirssen garantiye hergün sorun çıkartır sonra demedi deme

byilmazZ

byilmazZ

Üye
Garanti o kadar güvenilir değil. Ama en iyisi Tüketici Haklarına rapor vermek onlar daha çok ilgileniyorlar böyle sorunlarla :oke:

mission

mission

Üye
    Konu Sahibi
keşke tüketici haklarına verseydin. en azından yenisini alırdın en kötü ihtimalle. ben verdim şu an yenisi gelecek bekliyorum...

Senin konunu okudum sen tek örneksin zaten. Sorun öyle birşey ki sorun demek de olmuyor ama kullanıcıyı çok rahatsız ediyor.O sesi önemsemeyip kullananlar da var. Garantiden döndükten sonra tüketici haklarına başvuru yapayım eğer düzelmemişse. Telefonu alalı on gün oldu.

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Ya rahat ol servisten sonuç çıkmazsa tüketici haklarına gidersin zaten çok kafaya takılcak birşey değil. Servisten gelince problemli hale gelirse telefon yine şikayet et. Hatta telefonu aldığında otur en az 10 dakika aldığın yerde incele telefonu serviste kötü bişi olmuş mu diye. 2 Hafta beklersin demesi de yalan sakın inanma :D Doğrudan Nokia'a verseydin (Garanti nereyi kapsıyorsa yada) 1 haftada alırdın eğer TeknoSA üstünden verdiysen 30 İş gününe kadar uzama durumun var. Ben sormuştum bana böyle demişlerdi orada. 2 Haftada da gelebilir 3 Haftada da hatta 3 gün sonra bile gelebilir hiç belli olmaz.

mission

mission

Üye
    Konu Sahibi
turkcell bayisi içerisinde bulunan nokia servise verdim. teleservice yazıyor kağıtta heralde tüm arızalı telefonlar teleservice e gidiyor. Neyse bu iş benim kafamı çok yord. Artık uğraşmıycam yeter ne yapıyolarsa yapsınlar ben vazgeçtim o telefondan.

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Bi kullanmaya başla görücez o vazgeçtimi :D

death993

Üye
bendede aynı sorun vardı izmir kvk ya veridm ertesi gün 0 kapakla geri aldım kapağını değiştirmişler

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye
inş isdediğigiz sonucu alırsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt