Ah Canaydın Ah

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
Ah Canaydın Ah
Sefaköy skandalı :vur:

Transferde rakiplerine göre geri kalan Galatasaray, taraftarını memnun edemezken, bir darbe de Sefaköy projesinde yedi

Seyrantepe’yi alma planları yapan Galatasaray yönetimi, elinde bulunan arazisini de kaybetti.
Sarı-Kırmızılılar, 17 bin dolarlık yıllık kirayı ödemeyince, Sefaköy’deki 78 dönümlük arsadan oldu :'(

Galatasaray’da “olmaz bu kadarı da” dedirtecek bir olay daha yaşandı. Sarı-Kırmızılı camiada dikkatler, bir seneyi aşkındır Seyrantepe Arazisi’ne odaklanmışken, başka bir araziden kötü haber geldi. Sarı Kırmızılı Kulüb’ün, İstanbul’un en önemli rant merkezlerinden bir tanesi olan Sefaköy’deki 78 dönümlük arazisinin kira bedelini ödememesi dolayısıyla Küçükçekmece Belediyesi sınırlarındaki arsaya İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü’nün iki ay önce el koyduğu öğrenildi. Yıllık kiranın 17 bin dolar civarında olduğu ve yıllardır ödenmediği belirtilirken, Başkan Özhan Canaydın’ın konuyla ilgili olarak yöneticilere çok kızgın olduğu ifade edildi.

İhmal çok büyük
Galatasaray’ın böyle küçük bir miktarı Milli Emlak Müdürlüğü’ne bilerek ödememesinin söz konusu olmadığı ve konuyla ilgilenen profesyonellerin ihmali olduğu iddia edilirken, Sarı Kırmızılılar’ın araziyi geri almak üzere mahkemeye başvurduğu fakat olumlu sonuç çıkmasının zor olduğu öğrenildi. Ulaştığımız ve konu hakkında bilgi aldığımız bazı yetkililer ‘geri alma’nın imkansız olduğunu açıkladılar. Faruk Süren Başkanlığı döneminde Mehmet Cansun tarafından kulübe kazandırılan Yeşilköy Atatürk Havalimanı’na komşu ve değerinin çok yüksek olduğu belirtilen arazide ‘arıcılık’ yapan işçilere arsayla ilgili yönelttiğimiz sorular ise bir anlamda yine cevapsız kaldı. İşçiler, “Buranın Galatasaray’a ait olduğunu söylüyorlar ama bugüne kadar kulüpten hiçbir ilgili şahıs göremedik. Yıllardır bu arsa böyle duruyor. Sadece bir tabela var. Küçükçekmece Belediyesi elinde kalan ağaçları buraya dikti. Şimdiye kadar başka bir faaliyet göremedik. Biz de burada arıcılık yapıyoruz” diye konuştular. Sefaköy’deki, “Bu arazi Galatasaray Kulübü’nün arsasıdır” ibaresinin bulunduğu panonun da önümüzdeki günlerde kaldırılacağı ifade edildi.

Planlar suya düştü
Bir dönem Mehmet Cansun Başkanlığındaki yönetimin, sportif amaçla kullanım izinli olan bu araziyi büyük bir “Marketler zinciri”ne kiralayıp yıllık 1 milyon Euro’yu aşan bir kar elde etmek üzere olduğu, fakat planın Özhan Canaydın’ın başkanlık yarışını kazanmasıyla suya düştüğü iddia edildi. Sarı-Kırmızılı camiada olayı bilenlerin büyük şok yaşadığı ve sustukları da öğrenilirken Ribery ve Seyrantepe çıkmazlarındaki Galatasaray Yönetimi’nin bu durumun da kamuoyu tarafından bilinmesinin ardından gelecek eleştirileri nasıl kaldıracağı merak konusu oldu. Öte yandan olayın ortaya çıkmasıyla konuda ihmali bulunan yöneticinin istifasının isteneceği iddia edildi. :artı:
 


raikkonen_1

Üye
abi yönetim kesin uyuyo.
 

aliekmel

Üye
galatasaray ne böyle ya
 

CooL'n'Quiet

Üye
bu parasızlıkta bide figo ve piresin peşine düştüler
 

oteb

Üye
Arkadaşlar, okuduğum habere göre Galatasaray İstanbul'un en önemli rant merkezlerinden Sefaköy'deki 78 dönümlük araziyi, yıllık kira bedeli olan 17000 doları ödemediği için İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü'ne kaptırmış.

Kaptı kaçtıdan en çok çeken Galatasaraydır herhalde... :ah:
 

AntiTuk

Üye
allahaşkına biri bana bu yönetimin uyumaktan başka ne yaptığını açıklasın :vur:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

India
Cevap
4
Görüntüleme
343
SHS
India
Cevap
6
Görüntüleme
444


Üst Alt