Ağız kokusu için bitkisel tarifler

 • 11 Ekim 2012
 • 294 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ağız kokusu için bitkisel kürler
  Ağız kokusu için bitkisel yöntemler
  Ağız kokusuna bitkisel çözümler

  Ağız kokusu sadece insanın kendisini değil çevresinde bulunan insanları da rahatsız eder. Ama kimi insanlar ne yaparsa yapsın ağız kokusundan kurtulamaz. Ağzı kokusunun sebepleri çeşitlidir. Bazan bu koku bir hastalık habercisi de olabilir. Mutlaka bir doktora giderek gereken muayene ve tetkikleri yaptırın. eğer hastalık söz konusu değil ise ağız kokusundan kurtulmak için size bir kaç doğal öneride buluınacağız.

  1. Tarif :

  Malzemeler:

  Kuru Üzüm Mersin Ağacı Yaprağı Hazırlanışı: Bir su bardağı kuru üzüm ve bir tutam mersin ağacı yaprağı alınarak bir kaba konur. Macun kıvamına getirilene kadar karıştırılır ve yenir.

  2. Tarif :

  Malzemeler:

  Bal Karanfil Mesleki Tarçın Hazırlanışı: Bütün malzemelerden yarımşar su bardağı alınarak bir kaba konur. İyice ezilerek toz haline getirilir. Yeteri kadar bal eklenerek macun kıvamına geldiği zaman yenir.

  3. Tarif :

  Malzemeler:
  Bal Gül Kuruşu Hindistan Cevizi Karanfil Meyan kökü Öd Ağacı Tarçın Hazırlanışı: Bütün malzemelerden üçer tatlı kaşığı alınarak bir kaba konur. İyice ezilerek toz haline getirilir. Yeteri kadar bal eklenerek macun kıvamına geldiği zaman yenir.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 18:02