"Agile Messenger" programında bağlanamama sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
"Agile Messenger" programında bağlanamama sorunu
Arkadaşlar öncelikle agile messenger, bir internet (gprs ) protokolüdür yani sizlerin telefonunuza yüklediginiz wap ayarları ile çalışmaz . Yada diğer yüklediğiniz ayarlar ile.

Bu program için sadece gprs hizmetine baglanmanızı sağlayan ayar kurmanız gerekiyor.
Bunu şöyle yapıyoruz..

Menü>Araçlar>Ayarlar>Bağlantı>Erişim Noktaları
Kısmından:
Seçenekler>Yeni>Varsayılan ayarlar

komutunu vererek yeni bağlantı olusturmaya başlıyoruz.

Daha sonra karşımıza çıkan formda, sadece, en üstte ve en altlarda olan 2 boşluğu dolduracagiz. Bunlar :

Bağlantı Adı: msn yazın örnek olarak ..
Kullanıcı Adı & şifre ve diğer tüm ayarlar boş ta ki ;
Erişim Noktası Adı yazısı çıkana kadar

Erişim Noktası Adı: internet yapıp, bağlantıyı yine diger parametreleri ellemeden kaydedin.

-----------------
En son olarak, agile messenger programını açıp, bağlanacaginiz servisleri seçin ve altta Kullanılacak Bağlantı Kısmı vardır, orada bu yeni olusturdugunuz bağlantı, yani : msn (örnekti yukarıdaki ) adlı bağlantıyı seçip, bağlan dememiz yeterli .. Artık bağlanmış olmamız gerekmekte..

Not:Hala bağlanamıyor musunuz?
Bunun 3 nedeni olabilir ;
1- telefonunuza uygun agile messenger versionu kurmamanız
2- gprs dolaşımına hattınız açık değil,donduruluk veya o an bulundugunuz bölgede gprs sinyali yok(teknik yada kapsama alanı kaynaklı)
3- telefonunuzada bir sorun var ( çok az ihtimaldir )

*Telefonunuza uygun agile messenger versionu
http://www.maxicep.com/forums/index.php?showtopic=3035
linkinden temin edebilirsiniz ( s60 versionu, 6600-7610 versionu, 6260 versionu, SX1 versionu.. Açıklamalarında mevcut )

Kolay gelsin..
MaxiCep

sunseeker

Üye
agile bağlanmak için superonline gprs ayarlarını bilen var mı acill yardım

pisikopat_5

Üye
sagol cok super oldu
ıslem tmam artık her yerde msn e gıre bılcem :D

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Originally posted by sunseeker+Mar 24 2005, 11:35 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(sunseeker &#064; Mar 24 2005, 11:35 PM)</div><div class='quotemain'>agile bağlanmak için superonline gprs ayarlarını bilen var mı acill yardım
[post=21050]Quoted post[/post]​
[/b]

Onu superonline müşteri hizmetlerinden yada turkcell bilir, onlardan ögrenmeniz gerekiyor, ama bu ayarlarlar da turkcell çalışıyor superonline da çalışacaktır umuyorum..

<!--QuoteBegin-pisikopat_5
@Mar 28 2005, 06:34 PM
sagol cok super oldu
ıslem tmam artık her yerde msn e gıre bılcem :D
[post=21873]Quoted post[/post]​
[/quote]
:box:

jetboy46

Üye
tesekkurler super bisey sağolun sağolun sağolun herkese tavsiye ederim

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
;;)

a21a

a21a

Emekli Yönetici
agile messenger bir kez yüklendikten sonra bağlanmak isteyince yeni versiyonu çıkmış ise kendini güncelliyor. ICQ VE YAHOO ya giriyor msn ile bağlantı yapamıyor (yani kendi fikrim yüzlerce denedim olmadı)

BeJeKe

Üye
ya arkadaşım ben daha deneyemedim önceden girememiştim o da bağlantı ayarları yüzündendi herlde......bunn ücretlendirmesi nası çok merk eddiorum çünkü gprs çok yakıyo yawww elektiriğiydi,suyuydu,teknolojisiydi :help: :help: :help: :help:

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Alışveriş verisine göre ücretlendirir.
60 KB / 1 Kontor olarak ..

meta1002

Üye
Tek kelimeyle olayı çözücü bir bilgi. Daha once denemediğim yol kalmadı ama burayı okuduktan sonra msne direk bağlanabildim. Çok teşekkür ederim arkadaşım :)

Ücretlendirmede (avea için) fazla korkmayın arkadaşlar ben 1 saat durdum baya yazıştık 3lü grup halinde 3 kontorum gitti.

ilker

Üye
arkadaş dooru dior son versiyon olduğu halde sorun veriorrrr

desperado62

Üye
Originally posted by ilker@Sep 23 2005, 04:50 PM
arkadaş dooru dior son versiyon olduğu halde sorun veriorrrr
[post=175126]Quoted post[/post]​
nega bende messenger bulunuyo.baglaniyorum ama daha önce hiç kullanmadigim icin nasil mesaj yollayacagimi bilmiyorum.bana yardimci olabilir misin???

semati

semati

Üye
arkadaşlar..agile messenger süper bir program ben 1 yıldır 6260 a kurdum..sorunsuz çalışıyor..eğer bağlanamama sorunu yaşarsanız..(bu benim başıma geldi) uluslararası dolaşıma kapatın telefonunuzu...

BeyAzSeyTaN

Üye
Sanırım artık ücretli oldu agilenin son sürümünü ve bu ayarları yapmama rağmen girmedi. İnternete giriyor ama agile bağlanmıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt