Ağaçseven Mahallesinde Önümüze Yabani Domuz Düştü! 05.10.2020

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Ağaçseven Mahallesinde Önümüze Yabani Domuz Düştü! 05.10.2020
Başta Köpek Sandım Fakat Yolu Ortaladığında Fark Ettim ki Değilmiş. :) Erken Fark Etseydim Ufak Bir Tıklardım da Çaylıktan Yukarıya Çıktı Gitti.Bir Ara Araçtan Aşağiya İndim Bana Dönmüş Bakıyordu.Sonra Baktım Son Surat Gitti :)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: korkusuz__, MAERKEK ve PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Best Of Ağaçseven the Hınzır Show :ohannes:

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hayvanları her türlü severim. Doğal dengeyi sağladıktan sonra sana bana bulaşmaz . Köylüler bostanı yedi bitirdi diye şikayet ederler. Dağ başına bostan ekmeyi , en azından tohum atmayı akıl etmezler. Domuzlar bu dünyanın çöpcüleri ne bulurlarsa yiyor. Domuzun aşırı çoğalmasını engelleyecek başka hayvan getirecen tamam. Olay doğal dengeyi sağlayabilmek sağlarken de insan faktörünü dahil etmek.

• Beğen
  • Düşünceli
Tepkiler: DarkredBlue61 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
@MAERKEK
Yaban domuzu çok tehlikeli bir hayvandır, ne kadar tehlikeli olduğunu anlatamam. Tabiki zevk, hobi ve spor gibi kavramlar adı altında hayvan katliamına karşıyım. Avcılık yaban hayatı demektir, yaban hayatında yaşarkende avlanman gerekebilir ama doğru zamanda ve karnını doyuracak kadar.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
@MAERKEK
Yaban domuzu çok tehlikeli bir hayvandır, ne kadar tehlikeli olduğunu anlatamam. Tabiki zevk, hobi ve spor gibi kavramlar adı altında hayvan katliamına karşıyım. Avcılık yaban hayatı demektir, yaban hayatında yaşarkende avlanman gerekebilir ama doğru zamanda ve karnını doyuracak kadar.
Hayvanları her türlü severim. Doğal dengeyi sağladıktan sonra sana bana bulaşmaz . Köylüler bostanı yedi bitirdi diye şikayet ederler. Dağ başına bostan ekmeyi , en azından tohum atmayı akıl etmezler. Domuzlar bu dünyanın çöpcüleri ne bulurlarsa yiyor. Domuzun aşırı çoğalmasını engelleyecek başka hayvan getirecen tamam. Olay doğal dengeyi sağlayabilmek sağlarken de insan faktörünü dahil etmek.
Eskisi Gibi Köylerde Ekin vs Ekilmiyor Artık.Belki İnanmayacaksınız Fakat İnek Boyunda Yabanı Domuz Bile Olabiliyor Bazen.O Yüzden En Azından Büyüklerini Al Aşa Etmek Gerek Çünkü İnsan İle Karşi Karşiya Gelirse Sıkıntı.Hele Saat Daha Akşam 6 da Yollarda Geziyorsa Bu Hayvan Sıkıntı :D

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Belki İnanmayacaksınız Fakat İnek Boyunda Yabanı Domuz Bile Olabiliyor Bazen
Azılı olanlar çok tehlikeli. Sağlam bir silah ve fişek yoksa çatışmaya hiç girmeden sessizce sıvışmaya bakacan :korktum:yakalarsa adamı biçer:destere:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Azılı olanlar çok tehlikeli. Sağlam bir silah ve fişek yoksa çatışmaya hiç girmeden sessizce sıvışmaya bakacan :korktum:yakalarsa adamı biçer:destere:
Fişek Olsa Ne :D Mermi Zor Geçiyor Derisinden Vursan Bile Belirli Bir Süre Canlı Kalabalir O Süre Zarfında Üzerine Gelirse Aman Tanrım Dersin :D

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Fişek Olsa Ne :D Mermi Zor Geçiyor Derisinden Vursan Bile Belirli Bir Süre Canlı Kalabalir O Süre Zarfında Üzerine Gelirse Aman Tanrım Dersin :D
Sağlam silah ve fişek dedik, normal bir tek kurşun av fişeği derisinin zor deler 5 cm civarı kalın yağ tabası var, mermiyi bile sektirir :D
En iyisi mecbur kalmadıkça hiç bulaşmamak.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Sağlam silah ve fişek dedik, normal bir tek kurşun av fişeği derisinin zor deler 5 cm civarı kalın yağ tabası var, mermiyi bile sektirir :D
En iyisi mecbur kalmadıkça hiç bulaşmamak.
Burda Öyle Olmuyor İşte :D Yeri Geliyor Ayı İle Karşi Karşiya Geliyorsun :D

Bak Mesela Bu Bizim Köylü Adam Mal Beklerken Ayı 2 Tanesine Saldırmıştı Sanırım Gecemi Ne Tabancayla İle Vurmuş ve Olay Oldu Neymiş Vurmuş Etmiş Halbuki 14 Tane Mermiyi Boşaltmiş Sanırım Hayvana.Ayı Üzerime Gelecek ve Ben Öylece Bakacağim?
Bazen Memleketimde Haklıyı Bir Başlık İle Haksız Yapmaya Çok Sevenler Var

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Bizim Köylü Adam Mal Beklerken Ayı 2 Tanesine Saldırmıştı Sanırım Gecemi Ne Tabancayla İle Vurmuş ve Olay Oldu Neymiş Vurmuş Etmiş Halbuki 14 Tane Mermiyi Boşaltmiş Sanırım Hayvana.Ayı Üzerime Gelecek ve Ben Öylece Bakacağim?
Bazen Memleketimde Haklıyı Bir Başlık İle Haksız Yapmaya Çok Sevenler Var
14 lü ile ayı, domuz... vurdum, diyenlere he he deyip geçecen. Av için uygun olmayan, durdurucu gücü düşük silahlarla hayvana zulüm edilmemeli.
Hayvan da sonuçta haklı olarak kendisini, neslini ve mıntıkasını koruyor onuda anlamak lazım, öldürmek en son seçenek olmalı.
Bak adam ne güzel ayılarla test yapıyor. Anzer balı diyor başka bişey demiyor :)

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
14 lü ile ayı, domuz... vurdum, diyenlere he he deyip geçecen. Av için uygun olmayan, durdurucu gücü düşük silahlarla hayvana zulüm edilmemeli.
Hayvan da sonuçta haklı olarak kendisini, neslini ve mıntıkasını koruyor onuda anlamak lazım, öldürmek en son seçenek olmalı.
Bak adam ne güzel ayılarla test yapıyor. Anzer balı diyor başka bişey demiyor :)
Yani Hayvanı Öldürüp 2 Vursa Ne Olacak Onuda Anlamiş Değilim Çünkü Gruru Yok Bişeyi Yok Nolacak Sanki.Bak Dayı Bile Arkasına Bakarak Konuşuyor :D

• Beğen
  • Kızdım
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Diyorum ya , yabancılar kaplanla aslanla yatıp kalkıyor. Nasıl evcilleştirdin nasıl anlaştın. Bunun temelinde aslında sevgi yatıyor. Bizim insanlar hayvanlar olmasınnn , böcekler çok korkunç . Serdar Kılıç izlemek lazım. Doğayla iç içe yaşamayı öğrenebilmek lazım. Bu sayede uzak kaldığımız nice değerleri öğreniriz.

Köye gidiyorum , çoban köpeği falan denk gelir diye ödümüz kopuyor.

• Sevdim
Tepkiler: PALA.
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Diyorum ya , yabancılar kaplanla aslanla yatıp kalkıyor. Nasıl evcilleştirdin nasıl anlaştın. Bunun temelinde aslında sevgi yatıyor. Bizim insanlar hayvanlar olmasınnn , böcekler çok korkunç . Serdar Kılıç izlemek lazım. Doğayla iç içe yaşamayı öğrenebilmek lazım. Bu sayede uzak kaldığımız nice değerleri öğreniriz.

Köye gidiyorum , çoban köpeği falan denk gelir diye ödümüz kopuyor.
O Dayıda Hepten Kayışı Koparmiş Gecenin Bir Körü Dişarda Kalmak Sıkıntı Boş Gezmemek Gerek.Hadi Gezdin Uyumak Biraz Sıkıntı Aç Hayvanların Ne Yapacaği Belli Olmaz.Özellikle İlk Bahar ve Son Bahar Sıkıntılı Mevsimler Karınlarını Doyurmak İçin Herşeyi YAparlar :D

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
O Dayıda Hepten Kayışı Koparmiş Gecenin Bir Körü Dişarda Kalmak Sıkıntı Boş Gezmemek Gerek.
Dayıda mangal gibi yürek var, hayvan sevigisi var. Ayıdır ne yapsa yeridir tabiki bu yüzden dayı boş gezmiyor.
2.25 de gördüğün gibi emanet
Mesaj birleştirildi:

Yani Hayvanı Öldürüp 2 Vursa Ne Olacak Onuda Anlamiş Değilim Çünkü Gruru Yok Bişeyi Yok Nolacak Sanki.Bak Dayı Bile Arkasına Bakarak Konuşuyor :D
Ne desem boş, tekrar anlatacak bişey yok. Hayvanda insanda içgüdüsel olarak kendini korumak zorunda, onunda bir hayatı var.

Bu arada dayı Allah rahmet eylesin 7 ay önce vefat etti. Gördüğün gibi dünya kimseye kalmıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen