Afyonkarahisar'da korkutan yangın

Sponsorlu Bağlantılar

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Afyonkarahisar'da korkutan yangın
'ın İlçesi'nde Şaban Savaş'a ait tek katlı ahşap evde çıkan ın yandaki binalara da sıçraması sonucu 7 ev kullanılmaz hale geldi.
Büyük Mahalle'de Sefer Sokak'ta saat 21.00 sıralarında Şaban Savaş'a ait tek katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler bütün binayı sardı. Yangını fark edenler itfaiyeye ihbarda bulunurken, evde yaşları 6 ile 13 arasında değişen 4 çocuk mahsur kaldı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ KURTARDI
Aynı sokakta oturan Bayat İlçe Milli Müdür Vekili Veli Köksoy, camdan içeri girip evdeki çocukları kurtardı. Yangına ilk müdahale Bayat Belediyesi Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı. Alevlerin önce bitişikteki ahır ve samanlığa daha sonra diğer bir ahşap eve sıçraması üzerine çevre ilçelerden takviye ekip istendi. Yangına, Afyonkarahisar, Gömü, İsçehisar, Emirdağ itfaiyeleri, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, su tankerleri ve iş makineleri müdahale etti. Müdahaleler sırasında bazı vatandaşlar eşyalarını kurtarmak için seferber oldu.
2 SAAT SONRA SÖNDÜRÜLEBİLDİ
Bayat'ta korkuya neden olan yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışmaları sonunda kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında, Şaban Savaş ile akrabaları İsmail Savaş, Hayri Duru, Sadettin Savaş, Emin Savaş ve Ceylan Savaş'a ait 7 ev, 1 ahır, 1 samanlık, 1 dükkan yanarak kullanılmaz hale geldi. Can kaybının olmadığı yangında, 1 itfaiye görevlisi ve 2 vatandaş dumandan etkilendi. Sağlık ekiplerinin olay yerinde müdahale ettiği 3 kişi, daha sonra hastaneye sevk edildi.

BÜYÜK BİR FACİA ATLATTIK
Bayat Abdullah Ertekin, "Büyük bir facia yaşadık. Yangında 7 ev yandı. Allaha Şükrü Can kaybı yok, sadece maddi hasar var. Çevre belediyelerden ve orman ekiplerinin müdahalesi sayesinde yangın söndürüldü" dedi
 

Benzer Konular

ANIL
Cevap
0
Görüntüleme
396
ANIL
mürteza16
Cevap
1
Görüntüleme
551
hasan3472ty
doctorrr
Cevap
0
Görüntüleme
306
doctorrr
komando04
Cevap
0
Görüntüleme
372
komando04
doctorrr
Cevap
0
Görüntüleme
431
doctorrr


Üst Alt