Windows 10 Adobe Flash Player

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Adobe Flash Player

Microsoft, Adobe Flash Player’ı kaldırmak için güncelleme sürecini başlattı​

Adobe Flash’ın Internet Explorer 11 ve Microsoft Edge için desteğinin sona erdiğini ve yeni Microsoft Edge’in Ocak 2021’e kadar kaldırmasıyla şirketin bu yılın sonunda resmi olarak yayından kaldırması bekleniyor.

Windows üreticisi; Aralık 2020’den sonra artık Microsoft’tan Microsoft Edge Legacy ve Internet Explorer 11 için geçerli olan Adobe Flash Player için Güvenlik güncellemesi’ni almayacaksınız, dedi. Ocak 2021’den itibaren Adobe Flash Player varsayılan olarak devre dışı bırakılacak ve Haziran 2020’de yayınlanan KB4561600 güncellemesinden daha eski tüm sürümler engellenecek. Microsoft web sitelerinde barındırılan Adobe Flash Player ile ilgili indirilebilir kaynaklar artık kullanılamayacak dedi ve cümlelerini tamamladı.

Bu destek süresi sona ermeden önce şirket, Adobe Flash Player’ı kaldıran KB4577586 güncellemeyi piyasaya sürdü. Şirket, müşterilerin ortamlarını Adobe Flash Player’ın kaldırılmasıyla oluşabilecek herhangi bir etkiye karşı test etmelerine ve doğrulamalarına yardımcı olmak için desteğin sona ermesinden önce bu kaldırma güncellemesini yayınlıyoruz, diyerek belirtti.

Adobe Flash Player için başka bir güvenlik güncellemesi yayınlanırsa, bu kaldırma güncellemesini alan müşterilere güvenlik güncellemesi sunulmaya devam edilecektir.
Bu manuel sürümden sonra Microsoft, bu güncellemeyi isteğe bağlı bir güncelleme olarak Windows Update aracılığıyla kullanıma sunacaktır. Daha sonra, gelecek yılın yazında şirket bir Kümülatif Güncelleme yoluyla Adobe Flash Player’ın davranışını özel olarak yöneten tüm API’leri, grup ilkelerini ve kullanıcı arayüzlerini kaldırmayı planlıyor.

Microsoft, 2020’nin sonuna kadar Adobe Player güvenlik güncellemeleri sunmaya, işletim sistemi ve tarayıcı uyumluluğunu korumaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

B4577586 numaralı Adobe Flash Player’ın kaldırılmasına yönelik güncellemeye aşağıdaki sürümlerden ulaşabilirsiniz;

• Windows 10, sürüm 1909, tüm sürümler
  • Windows 10, sürüm 1903, tüm sürümler
  • Windows Server 2019, tüm sürümler
  • Windows 10, sürüm 1809, tüm sürümler
  • Windows Server sürüm 1809
  • Windows 10, sürüm 1803, tüm sürümler
  • Windows Server sürüm 1803
  • Windows 10, sürüm 1709, tüm sürümler
  • Windows Server 1709 sürümü
  • Windows 10, sürüm 1703, tüm sürümler
  • Windows Server 2016
  • Windows 10, 1607 sürümü, tüm sürümler
  • Windows 10

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve BLasTeaR

PALA.

PALA.

Üye
1607 den beri yüklemeden sonra kaldırıyorum, çok gereksiz artık, açık bile teşkil edebilmekte.

derya1978

Üye
1607 den beri yüklemeden sonra kaldırıyorum, çok gereksiz artık, açık bile teşkil edebilmekte.

merhaba sinan yüksel hocam nasılınız

windows 7 kullanıyorum adobe flash player bende yüklü aşağıdaki uyarı geliyor 31 aralık 2020 de son erecek diye kaldırınız diye kaldırısam sorun olmaz değilmi video izlerken bilgisayarda

bende 3 tane yüklü hepsini kaldırayımmı bilgisayardan
adobe flash player 32 activex
adobe flash player 32 npapı
adobe flash player 32 ppapı

Adobe Flash Player'i kullandığınız için teşekkür ederiz. 31 Aralık itibariyle Flash Player'e destek vermeyi kesiyoruz. Sisteminizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için, Flash Player içeriğini acilen kaldırmanızı tavsiye ediyoruz."

Son düzenleme:
PALA.

PALA.

Üye
@derya1978 Teşekkür ederim, sağolun siz nasılsınız, umarım iyisinizdir.

Adobe flash player gerekli değil. Günümüzdeki internet tarayıcıları artık flash eklentisine ihtiyaç duymuyor.
Hepsini kaldır gitsin. Ben neredeyse 5-6 senedir hiç yüklemiyorum, çünkü ihtiyaç yok, sadece internetten flash oyunları oynarsan gerekli ama bu flash uygulamaları sistemde fazlaca açığa sebep olup kullanıcıların güvenliğini tehlikeye sokmakta bu sebeple sonu geldi, tamamen kaldırmanız gerekir.
Ayrıca günümüz internet siteleri hazırlanırken güncel tarayıcıların çalıştırabileceği şekilde düzenleniyor. Güncel firefox ve chrome kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
@derya1978 Teşekkür ederim, sağolun siz nasılsınız, umarım iyisinizdir.

Adobe flash player gerekli değil. Günümüzdeki internet tarayıcıları artık flash eklentisine ihtiyaç duymuyor.
Hepsini kaldır gitsin. Ben neredeyse 5-6 senedir hiç yüklemiyorum, çünkü ihtiyaç yok, sadece internetten flash oyunları oynarsan gerekli ama bu flash uygulamaları sistemde fazlaca açığa sebep olup kullanıcıların güvenliğini tehlikeye sokmakta bu sebeple sonu geldi, tamamen kaldırmanız gerekir.
Ayrıca günümüz internet siteleri hazırlanırken güncel tarayıcıların çalıştırabileceği şekilde düzenleniyor. Güncel firefox ve chrome kullanabilirsiniz.

yandex browser kullanıyorum ben

hepsini kaldıracağım bugün

PALA.

PALA.

Üye
yandex browser kullanıyorum ben

hepsini kaldıracağım bugün
Diğer mevzuyada cevap olarak yazmış bulunayım. Sizin durumunuzda yapılacak en iyi şey tüm verilerinizi yedekleyip format atmak.
Normalde windows 10 tavsiye ederim ama bazı kullanıcılar sorun yaşayabiliyor, istediğiniz bir işletim sistemini bilgisayarcıya gidip yükletin.
Aslında bunu siz de yapabilirsiniz ama burada şunu yapın, bunu yapın derken bir sorun çıkarsa siz madur olursunuz, bizse mesuliyet alamayız.

Zor bir işlem değil. Taşınabilir bir diske tüm verileri yedekleyip, ardından format atabilirsiniz. Deneyip memnun kaldığınızı kullanın...

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Adobe flash player desteği bitmiş. Ağlamak istiyorum. Mynet okey oynayamacağım.

• Kahkaha
Tepkiler: PALA.

derya1978

Üye
Diğer mevzuyada cevap olarak yazmış bulunayım. Sizin durumunuzda yapılacak en iyi şey tüm verilerinizi yedekleyip format atmak.
Normalde windows 10 tavsiye ederim ama bazı kullanıcılar sorun yaşayabiliyor, istediğiniz bir işletim sistemini bilgisayarcıya gidip yükletin.
Aslında bunu siz de yapabilirsiniz ama burada şunu yapın, bunu yapın derken bir sorun çıkarsa siz madur olursunuz, bizse mesuliyet alamayız.

Zor bir işlem değil. Taşınabilir bir diske tüm verileri yedekleyip, ardından format atabilirsiniz. Deneyip memnun kaldığınızı kullanın...

hocam win7 kendim format atabiliyorum elimde cd ve usb leri var

çok eksi bilgisayar artık ssd taktırsam bilgisayarcıya ne dersin hızlanır mı

sabah açıyorum bilgisayarı 5 dk sonra ancak işlem yapıyorum

bilgisayardaki tüm adobe flash plaeyer siliyorum artık sorun olmaz deme youtubeden video izlemekte sitelerde gezmekte

PALA.

PALA.

Üye
hocam win7 kendim format atabiliyorum elimde cd ve usb leri var
Şimdi tamam, siz bilgi vermezseniz biz nereden bilelim sizin durumunuzu :)
Yedeklemenizi yapın ve windows 10 u yükleyip deneyin. Memnun kalmazsanız tekrar format atıp windows 7 ye dönersiniz.
Maksat bir gözlem yapıp sınamış olun. Windows İSO dosyasını D sürücüsüne atıp, işlemi başlatmak fazla bir zorluğu yok.
çok eksi bilgisayar artık ssd taktırsam bilgisayarcıya ne dersin hızlanır mı

sabah açıyorum bilgisayarı 5 dk sonra ancak işlem yapıyorum
Sata 2 hızında çalışır yani hızda biraz düşme olur ama erişim hızınız çok artacaktır. Bence taktırıp masraf yapmayın. Onun yerine temiz bir windows 10 yükleyin, eski laptoplarda bile ortalama 15-25 saniyede kullanıma hazır oluyor. İsterseniz orjinal İSO dosyası linki verebiliriz.
bilgisayardaki tüm adobe flash plaeyer siliyorum artık sorun olmaz deme youtubeden video izlemekte sitelerde gezmekte
Hiçbişey olmaz kaldırın. Ayrıca bu konuyu buradan devam ettirmeyelim, içerik konudan farklı özelden yazabilirsiniz yada yeni konu açabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve derya1978
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Adobe, yaşam süresinin sonuna yaklaşan Flash Player için son resmi güncellemeyi yayınladı. Şirket 2020 yılı sonunda efsanevi yazılımın fişini çekecek. Adobe resmi web sitesi aracılığıyla şu duyuruyu yaptı:
"Bugün, Çin dışındaki tüm bölgeler için en son Flash Player güncellemesini duyuruyoruz. Bu vesileyle son yirmi yılda Flash Player kullanan ve harika içerikler üreten tüm müşterilerimize ve geliştiricilerimize teşekkür etmek istiyoruz.
Flash'ın animasyon, etkileşim, ses ve video genelinde web içeriğinin geliştirilmesinde çok önemli bir role sahip olmasından dolayı gururluyuz. Bir sonraki dijital deneyimler çağına öncülük etmekten heyecan duyuyoruz."

31 Aralık 2020'de veda edecek​

Flash Player desteği 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. 12 Ocak 2021 itibarıyla tarayıcılarda Flash içeriği engellenmeye başlayacak. Adobe, kullanıcıların bilgisayarlarını güvende tutmak için Flash Player'ı kendilerinin kaldırmalarını tavsiye etmişti.

Üst Alt