Adıyaman teknik ve endüstri meslek lisesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak

Üye
    Konu Sahibi
Adıyaman teknik ve endüstri meslek lisesi
OKULUMUZUN TARİHÇESİ
Okulumuz 1965-1966 Öğretim yılında şu anki Adıyaman Belediyesi'nin karşısında bulunan ve şimdi Demokrasi Parkı olan yerde Eğitim ve Öğretime başlamıştır.İlk olarak Tesviye ve Ağaç İşleri Bölümleri olmak üzere iki bölümle Eğitim ve Öğretime başlamıştır.

1966-1967 Öğretim yılında Metal İşleri Bölümü faaliyete geçmiştir.1970-1971 yılında okul Eğitim ve Öğretime şu an hizmet verdiği binada bu üç bölümle devam etmiştir..1980-1981 Öğretim yılında Elektrik Bölümü açılmış olup,okulun bodrum katındaki yemekhane,teneffüshane ve sığınak kısımları onarılıp,düzenlenerek Atölye ve Laboratuar olarak kullanılmıştır. 1981 -1982 Öğretim yılında Yapı Ressamlığı Bölümü hizmete açılmıştır ve ikinci kattaki bir kısım sınıfımız tanzim edilerek Atölye olarak kullanılmıştır.

1984 yılında Teknik Lise Makine Bölümü açılmış ve 1990-1991 yılında Teknik Lise Bilgisayar Bölümü olarak öğretime devam etmiştir.1988-1989 Öğretim yılında Elektronik Bölümü açılmıştır.Bunu müteakip Elektrik ve Elektronik Bölümlerimiz Dünya Bankası tarafından gerekli malzemelerle donatılmıştır.1990-1991 öğretim yılında okulumuz bünyesinde Çıraklık Eğitim Merkezi açılmış ve 2003 yılı Şubat ayında okulumuz bünyesinden ayrılmıştır. Okulumuzda 100 çalışkan ve muhtaç öğrenciye öğle yemeği verilmektedir.Okulumuz 3. sınıf öğrencileri Atölye derslerini İşletmelerde sürdürmektedir.

(ALINTI)

Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
Güzelmiş :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...