Açlıkla Mücadele Oyunu


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
XMEN_43

XMEN_43

Üye
    Konu Sahibi
Açlıkla Mücadele Oyunu


Oyun dünyası artık sadece çocukları eğlendirmeyi değil aynı zamanda da eğitmeğitmeyi de planlanıyor. Birleşmiş Milletler yakında çocukları açlık ve gıda yardımı konularında eğitmek için Sim City benzeri bir bilgisayar oyunu çıkartıyor. Dünya Gıda Programı’nın (WFP) Food Force (gıda güc) adlı oyunuyla çocuklar açlıkla nasıl mücadele edileceğini öğrenecekler. Oyunun PC ve Mac versiyonları bu yılın sonunda ABD’de piyasaya sürülecek. Oyun hayali bir ülkede kuraklık ve iç savaş yüzünden çıkan krizi anlatan kısa bir tanıtım filmi ile başlıyor. Harrison’a göre bunlar zaten açlığın başlıca iki nedeni. Daha sonra oyuncuların WFP’den bir ekip rehberliğinde bir dizi görevi tamamlaması gerekiyor. Görevler arasında havadan yere yiyecek paketleri bırakmak ve yiyecek yardımı kullanarak Sim City’deki gibi ülkenin ekonomisini düzeltmek de var.

Hedef kitlesi 13 yaş üstü olarak belirlennen Food Force oyununu oynayan çocuklar oyunun web sitesinde puanlarını dünyanın diğer bölgelerindeki çocukların puanlarıyla karşılaştırabilecek. Food Force merkezi Roma’da bulunan Deepend adlı bilgisayar tasarım stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Oyunun tasarımcısı Mike Harrison "Oyun Tomb Raider’la WFP’nin verdiği ders arası bir şey" olduğunu açıkladı. Oyun CD’si ücretsiz dağıtılacak olan Food Force’u internetten de indirmek mümkün olacak. WFP oyunu okullara dağıtmayı da planlıyor. Oyun ilk önce ABD’de daha sonra da diğer ülkelerde piyasaya sürülücek.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt