Acil Yardım Lütfen ???

Sponsorlu Bağlantılar

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Acil Yardım Lütfen ???
Arkadaşlar benim pc malesef hata denetiminin 2 nolu aşamasını gerçekleştiremiyor ve bir müddet sonrada hata denetimi tamamlanamadı diyor. XP home kullanıyorum ve C/özellikler/araçlar/şimdi denetle/dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt i işaretleyim xp yeniden başlarken 2 nolu aşamada %0 ı tamamlandı deyip öylece bekliyor ve xp açılmıyor. Bunun nedeni ne ve nasıl kurtulacağım bu durumdan :help:

DefectoR

Sana ihtimalleri söyleyecem, eğer makinanda hatalı bir kesim var ise ( bozuk bir sistem dosyası, rootunda açılan bi dosya ve program vb... ) gibi bir dosyayı silmiş ise xp nin açılmamasına sebep olabilir. Bu işi Güvenli Kip te yaparmısın.

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Originally posted by DefectoR@Aug 30 2005, 04:10 PM
Sana ihtimalleri söyleyecem, eğer makinanda hatalı bir kesim var ise ( bozuk bir sistem dosyası, rootunda açılan bi dosya ve program vb... ) gibi bir dosyayı silmiş ise xp nin açılmamasına sebep olabilir. Bu işi Güvenli Kip te yaparmısın.
[post=149413]Quoted post[/post]​
Güvenli kipte nasıl açacağım biraz anlatırmısın ?

DefectoR

bilgisayar açılırken ( xp logolu menü çıkmadan önce ) 2 sn de bir f8 tuşuna bas bi liste çıkacak karşına ordan güvenli mod u seç, xp güvenli modda açılacak normal windows ama görüntüsü fln büyük gelecek sana yanıltmasın seni... ordan kaldır...

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Originally posted by DefectoR@Aug 30 2005, 08:32 PM
bilgisayar açılırken ( xp logolu menü çıkmadan önce ) 2 sn de bir f8 tuşuna bas bi liste çıkacak karşına ordan güvenli mod u seç, xp güvenli modda açılacak normal windows ama görüntüsü fln büyük gelecek sana yanıltmasın seni... ordan kaldır...
[post=149872]Quoted post[/post]​
Dediğini yaptım ama neyi kaldıracağımı anlamadım. Masaüstüne geçiş yapıyorum ama neyi kaldıracağım :help:

ibonline

ibonline

Üye
ben şimdi arkadaşımızı iyi anlamadım abi sen birleştirmemi yapıyorsunda olmuyor
eğer sorun birleştirme yaparken cıkıyorsa donanımsal da olabilir örnek sector arzaları gibi
denetlemeyi güvenli kipte yap diski birleştirmeye calıs eğer oda olmazsa sistemi geri yükle misal 10 gün öncesi gibi ;;)

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Originally posted by ibonline@Aug 30 2005, 11:22 PM
ben şimdi arkadaşımızı iyi anlamadım abi sen birleştirmemi yapıyorsunda olmuyor
eğer sorun birleştirme yaparken cıkıyorsa donanımsal da olabilir örnek sector arzaları gibi
denetlemeyi güvenli kipte yap diski birleştirmeye calıs eğer oda olmazsa sistemi geri yükle misal 10 gün öncesi gibi ;;)
[post=150096]Quoted post[/post]​
Güvenli modla çalıştırdım ama hata denetimi 2. aşamada gene gerçekleşmiyor. Yani laptop hata denetimi yapamıyor :help:

teenwolfx

Üye
bence kurtarma konsolunu kullanıp sistem dosyalarını bi yenile belki işe yarar.

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Originally posted by teenwolfx@Aug 31 2005, 07:46 PM
bence kurtarma konsolunu kullanıp sistem dosyalarını bi yenile belki işe yarar.
[post=150773]Quoted post[/post]​
Pardon :wacko: Kurtarma konsolu ne oluyor :wacko: :wacko: :wacko:

Üst Alt