Acer Aspire 6930G | Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
keansue

keansue

Üye
    Konu Sahibi
Acer Aspire 6930G | Yardım
Acer Aspire 6930G sahibiyim T9600 işlemcisi NVidia GeForce 9600GT Ekran Kartı var.Ben Vistadan memnun değilim ve değiştirmek istiyorum sizce ne yükyeyim ve bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız teşekkür ederim :oke:

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Acer Aspire 6930G sahibiyim T9600 işlemcisi NVidia GeForce 9600GT Ekran Kartı var.Ben Vistadan memnun değilim ve değiştirmek istiyorum sizce ne yükyeyim ve bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız teşekkür ederim :oke:

Vistadan zaten çoğu kişi memnun değildir. Çıkardığı İşletim Sistemlerinin arasında yüz karası denilebilir. Benim size önerim: eğer yüksek sistem gerektirecek programlar kullanmayacaksanız veya oyunlar oynamayacaksanız, Windows 7 kurun. Fakat tam tersi bir durumda o zaman Windows XP 64 Bit veya Windows XP SP3 tavsiye ederim.

Eğer elinizde Windows XP orijinal CD'si mevcut ise öncelikle bunu BIOS'un Boot bölümünden ayarlıyorsunuz. Boot bölümünde, First Boot Device'dan CD-ROM'a öncelik vererek F10 ile ayarları kaydedip, bilgisayarınızı baştan başlatıyorsunuz ve kurulum yapıyorsunuz. BIOS'a bilgisayar açılırken ( Delete, F12 veya F10 tuşları ile giriş yapabilirsiniz. )

Vista'dan XP'ye dönmek için yapmanız gereken sadece budur. Fakat CD orijinal olmalıdır.

dufy85

dufy85

Üye
bencede xp en iyi seçim olur tabi kullandığınız programlara bağlı

keansue

keansue

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar gercekten teşekkür ederim PcMühendisi sana sorum olacak ben bilgisayardan en üst düzeyde verim almak istiyorum genelde hep oyun oynuyorum ekran ve işlemci performansları benim için çok önemli arkadaşlar windows7 ultimate 32 bit kur diyorlar benimde aklımda xp kurmak var fakat nasıl driver bulurum korkusu var yardım eder misin ?
:hmmm

----------Eklendi @ 02:02:15 ---------- Yazıldı @ 01:46:22 ----------

bencede xp en iyi seçim olur tabi kullandığınız programlara bağlı
kullandığın programlara bağlı derken ne kastediyorsun ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Windows İşletim Sistemlerine ve donanımlara ait Driverların tümü bende mevcuttur. Uyumsuz olupta İşletim Sistemi sınamasından geçmez ise o zaman İşletim Sistemine ve donanımlarınıza uygun olan Driver'ı buluruz. Onun için içinizde korku olmasın.

Performans konusuna gelirsek Windows XP İşletim Sistemi yüksek sistem gereksinimi isteyen Windows 7 İşletim Sistemlerinden daha iyi performans verir, İşlemciyi ve ekran kartını yormaz. Diğer türlü yüksek sistem gerektirecek İşletim Sistemleri donanımları en üst seviyede kullandığı için Windows SP3 kurmanızı tavsiye ederim. Ayrıca son teknoloji isteyen oyunları oynamak içinse Windows XP SP3 kurulması zorunludur. İşletim Sistemi ve donanımlar birbiriyle bağlantılıdır. Bunun için Laptop'unuza bakacak olursak Windows XP SP3 ile daha iyi performans alırsınız. Ayrıca bilgisayar sürücülerinde de gereksiz program, oyun vb. veriler bulundurmayın. C:\ ve D:\ sürücüsü ne kadar dolu olur ise bilgisayar yavaşlar.

keansue

keansue

Üye
    Konu Sahibi
Peki XP den geri dönmem nasıl olur ? Bu arada yardımın için gerçekten çok sagol :heyo:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt