Acer Aspire 5100 usb flas diski okumuyor. Kullanıcıları ve bilgisi olan lütfen yardım etsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
Acer Aspire 5100 usb flas diski okumuyor. Kullanıcıları ve bilgisi olan lütfen yardım etsin.
mrb arkdaşlar başlıkta belirttiğim gibi Acer Aspire 5100 usb flas diski okumuyor masa üdtü bilgisayarıma takıyorumm okuyorr iine dosya felan atıyorum laptopta çıkarılabilirdisk yazıyorr ve içi bomboş... laptop bios güncel yeni formatlıı virüs yok herşeyi tam takır laoptoun arka usb sine takınca bilinmeyen aygıttt diyorr yana takınaca çıkarılablir disk.. ismini alıyoırr.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Eğer Bilgisayarım/Özellikler/Donanım/Aygıt yöneticisi kısmında USB, bilinmeyen aygıt olarak ünlem işareti ile kendini gösteriyorsa Driver kurulmamış demektir. Bundan ayrı olarak farklı USB girişleri var ise USB aygıtınızı buna takarak tekrar deneyin ve özellikle USB aygıtınızı biçimlendirin. Biçimlendirmeden önce önemli verileriniz var ise bunları yedekleyin.

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
flas bellegin ne gibi bir drıveri olabilir ki. ? win7 yükledim olmadı yinee.. buu usb sorunundan kurtulamadım

Konu güncell Cevap... PLS.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
flas bellegin ne gibi bir drıveri olabilir ki. ? win7 yükledim olmadı yinee.. buu usb sorunundan kurtulamadım

Konu güncell Cevap... PLS.

Ne demek Flash Belleğin ne gibi Driver'ı olabilir? Her USB 2.0 noktası ile bağlantı içinde olan aygıtların tümünde Driver CD'si vardır ve kurularak tanıtılması gerekir. Windows XP SP2, otomatik olarak USB 2.0 bağlantılarını tanıdığı için bunda Driver kurmaya gerek yoktur. Fakat Windows Vista ve Windows 7'de Driver kurmak zorunludur. Ayrıca ani İşletim Sistemi değişiminden dolayı Anakartın ve BIOS'un'da kafasını karıştırırsınız. Ayrıca Aygıt yöneticisinden, evrensel seri yolu denetleyicilerinden "USB" kök Hubları kontrol edin ve sorun Donanımsal kaynaklı değildir. Anakart Driver CD'si mevcut ise bunda gerekli olan USB sürücüleri mevcuttur. Bunu kurun ve tekrar deneyin.

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
çokk bakındımm ama usb driverini felan bulamdımm ben ayrıca web cam'i de kuramdımm kendii sitesinden indirmeme rağmenn :S neysee yazıların içn tskkler.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
çokk bakındımm ama usb driverini felan bulamdımm ben ayrıca web cam'i de kuramdımm kendii sitesinden indirmeme rağmenn :S neysee yazıların içn tskkler.

Bu tamamen İşletim Sistemi ile alakalıdır. Eğer indirdiğiniz Driver İşletim Sisteminize uyumsuz ise bu işlev görmeyecektir. Anakartınızın ve Webcam'inizin markasını, eksiksiz bir şekilde buraya yazın.

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
ya ben bu bilgisayarı gittigidiyordan aldım . geldiğinde usb çalışıyormu diye bakmadım ama bilgisayarıma girince kamera gözüküyordu. format attıkdan snra böyle olduu ama 3-4 farklı xp kurdum düzelmedi win7 kurdum olmadı. biosu güncelledim gene olmadı usb diski arka tarafa taktıgımda bilinmeyen aygıtt uayrusını alıyorum işte usb lerden birinin çalışmadıgından dolayı vsv vs gidiyor.

ankartın modelini bilmiyorum Acer Aspire 5100 BL51 kamerada marka yazmıyor. programı acer orbitcam.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
ya ben bu bilgisayarı gittigidiyordan aldım . geldiğinde usb çalışıyormu diye bakmadım ama bilgisayarıma girince kamera gözüküyordu. format attıkdan snra böyle olduu ama 3-4 farklı xp kurdum düzelmedi win7 kurdum olmadı. biosu güncelledim gene olmadı usb diski arka tarafa taktıgımda bilinmeyen aygıtt uayrusını alıyorum işte usb lerden birinin çalışmadıgından dolayı vsv vs gidiyor.

ankartın modelini bilmiyorum Acer Aspire 5100 BL51 kamerada marka yazmıyor. programı acer orbitcam.

Everest Ultimate programını temin ederek Anakartınızın modeline bakın. Ayrıca acil satılık ilanlarında ki Laptopların arızası olabiliyor. Öyle görünüyor ki ikinci el bir Laptop aldınız. Ayrıca Laptopta birden fazla USB 2.0 girişi mevcut mu? Eğer mevcut ise bu portlara takarak deneyin. Ayrıca USB Portuna güç gitmiyor da olabilir. Bu yüzden dediğim gibi fazladan USB Portu mevcut ise buna takarak tekrar deneyin.

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
Everest Ultimate programını temin ederek Anakartınızın modeline bakın. Ayrıca acil satılık ilanlarında ki Laptopların arızası olabiliyor. Öyle görünüyor ki ikinci el bir Laptop aldınız. Ayrıca Laptopta birden fazla USB 2.0 girişi mevcut mu? Eğer mevcut ise bu portlara takarak deneyin. Ayrıca USB Portuna güç gitmiyor da olabilir. Bu yüzden dediğim gibi fazladan USB Portu mevcut ise buna takarak tekrar deneyin.

Everest Ultimate programını yükledim Anakartın modeline baktıgımda acer aspire 5100 diyor bitek. anakart kimligi yok. firma adı acer. 3 tane usb girisim var 2 si 2.0 biri 1.0 1.0 taktıgımda çıkarlabilir dissk olarak görüyor 2.0 taktıgımda bilinmeyen aygııt olarak okuyor.

birde bişey farkettim 2.0 lardan birisi çalışmıyorr galibaa mosun isıgı bile yanmıyor.. flasıda oraya takıyordum bilinmeyen aygıtı o usb girişi veriyor 1.0 ile diğer 2.0 çıkarılabilir disk olarak gozukuyor.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Everest Ultimate programını yükledim Anakartın modeline baktıgımda acer aspire 5100 diyor bitek. anakart kimligi yok. firma adı acer. 3 tane usb girisim var 2 si 2.0 biri 1.0 1.0 taktıgımda çıkarlabilir dissk olarak görüyor 2.0 taktıgımda bilinmeyen aygııt olarak okuyor.

birde bişey farkettim 2.0 lardan birisi çalışmıyorr galibaa mosun isıgı bile yanmıyor.. flasıda oraya takıyordum bilinmeyen aygıtı o usb girişi veriyor 1.0 ile diğer 2.0 çıkarılabilir disk olarak gozukuyor.

2.0 sıfırlardan biri çalışmıyor ise o zaman bu Port bozuk demektir. Mouse'un ışığının da yanmaması USB Portunun arızalı olduğunu gösteriyor.

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
bu durumda ne yapabilirim ? pekii

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
çözüm yokmuu bu durumaa ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
çözüm yokmuu bu durumaa ?

Son çözüm yolu olarak Laptopun kasasını açabilirseniz, Anakart üzerinde ki USB 2.0 portunun kablolarını kontrol edin. Bu portun kablo sayısı sekiz'dir ve doğal olarak sekiz uçtan oluşur. Eğer bu kablolardan bir tanesi çıkmış ise USB Portu da işlev görmez.

ThE VeNoM

ThE VeNoM

Üye
    Konu Sahibi
peki bunu bilgisayarcıyaa götürüp baktırmak lazımm yazdığın cevaplar için tsk ederim..

Not : Avtatar güzelmiş :d:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt