Acayip Bir Durum ; Hatsız Telefona SMS..?

Sponsorlu Bağlantılar

merlin19

merlin19

Üye
    Konu Sahibi
Acayip Bir Durum ; Hatsız Telefona SMS..?
Arkadaşlar Malum Yeni Bir Lumia 930 aldım ve Kullandığım 920 de Durmakta işin Garibi Tüm Özel belgelerim Banka Girişlerim v.s hepsi Lumia 920 de Bugün Akbank uygulaması nı 930 a kurdum şifremi unuttuğum için şifre talep ettim Hem 920 ye ( içinde sim kart yok ) Hemde 930 a aynı şifre sms si geldi biraz apalladım sonra denizbankın uygulamasını kurdum 930 a neyse onda da internetten girip kart limit artırımı talep ettim neyse cevap geldi yine apalladım aynı anda Hem 920 ye içinde sim kart yok hemde 930 a sms geldi :D

Şimdi sanırım ya Telefonun Mac adresi kayıtlı büyük ihtimal başka ihtimal vermiyorum onun sayesinde her iki cihazda alıyor yada hem 930 da hemde 920 de aynı Microsoft hesabım aktif :D Ücretli uygulamalarım vardır indirmek için 920 deki hesabı 930 a da açtım sanırım ondan :D yaşayan varmı bu olayı hiç..?

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Aynı microsoft hesabını kullandığın içindir.

merlin19

merlin19

Üye
    Konu Sahibi
Valla bende ondan kıllandım ama bir ara 920 çakacam formatı yedek yüklemicem temiz kurulum yapacam başka ms hesabımla bakalım o zamanda deneyecem o zaman anlarız :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
kısa mesajları yedekleme ayarı ile ilgili olabilir mi acaba?? :allalla:
kısa mesajları yedeklemeyi kapalı yapıp tekrar sms almayı deneyin bakalım :)

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Rainesto
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Enteresan..

ykd96

ykd96

Üye
Eğer o ayardan dolayı oluyorsa insanın içine fesatlık sokmuyor değil :)

ugurmaxi

ugurmaxi

Üye
merhaba 920 satmayı düşünüyor musunuz :D

• Beğen
Tepkiler: merlin19
serinaga

serinaga

Üye
Olay gayet basit, SMS yedeklemeniz açık, mesaj önce Sim kart takılı olan telefonunuza geliyor, akabinde SMS yedekleniyor Microsoft hesabınıza, ve aynı hesapla kurulu olan telefonunuz senkronize olup, aynı SMS gelmiş gibi görünüyor ... Bazen telefona Soft Reset attığınızda okuduğunuz SMS'ler yeniden gelmiş gibi görünüyor, halbuki o SMS'ler operatörden değil, Microsoft hesabınızdan geliyor ...

turancen

turancen

Üye
300 tl Temiz lumia 920 var :D isteyen elden istanbul anadolu yakası ve gebze tarafından verilebilir :D konuyu biraz karıştırdım ama inşallah mesajım silinmez

emz

emz

Üye
Internet baglantibi kapat ve mesajlarda.ayarlardan yedegi kapat. Aninda esitliyor. Ondan 920 de isimler sasece bas harf olarak var ;)

merlin19

merlin19

Üye
    Konu Sahibi
aynı olayı denedim yedek kapalı net kapalı malesef yine aynısı geldi bu işte var bir çopanoğlu

Üst Alt