Abdulhamit'in torunu son yolculuğunda

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onur Saka

Onur Saka

Üye
    Konu Sahibi

Osmanlı Padişahı 2. Abdulhamit'in torunu Osman Nami Osmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da hazır bulundu.
Yoğun güvenlik önlemleri altında düzenlenen cenaze töreninde Osmanoğlu'nun kızlarının yanı sıra bakan ve AKP yöneticilerinden de geniş bir katılım vardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanları Hayati Yazıcı, Faruk Çelik, AKP Genel Başkan yardımcısı Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdür Hüseyin Çapkın da katıldı. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Erdoğan Osmanoğlu'nun ailesine taziyelerini iletti.
Cenaze namazının ardından Osmanoğlu'nun naaşının cenaze aracına taşınmasına Başbakan Erdoğan ve bakanlar da omuz verdi. Osman Nami Osmanoğlu'nun cenazesi Çemberlitaş'ta bulunan II. Mahmut Türbesi Haziresi'nde toprağa verildi.
Osman Nami Osmanoğlu, Marmaris'te kalp yetmezliği şikayetiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra, özel ambulans helikopteriyle 10 Haziranda İstanbul'a getirilmiş, Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Yaklaşık bir buçuk aydır tedavisi süren Osmanoğlu girdiği komadan çıkamayarak 15 Temmuz'da vefat etti.

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Allah rahmet eylesin

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
Allah rahmet eylesin kötü oldum ..vefat etmeden görmek ısterdım osmanlı torununu..

Onur Saka

Onur Saka

Üye
    Konu Sahibi
Mekanı Cnnet Olsun ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...