Haber 840 TL'ye iPhone 6S üretmeyi başardı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
840 TL'ye iPhone 6S üretmeyi başardı
Ünlü gezgin Scotty Allen, Çin'in Shenzen kentindeki cep telefonu pazarından elde ettiği parçaları bir araya getirerek ülkemizde 3 bin TL'ye yakın fiyat etiketiyle satılan cihazı 840 TL'ye üretti.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bir iPhone meraklısı olup dünya seyahatine çıkan Scotty Allen'in son durağı Çin oldu. Bu seyahata çıkarken yanına 4 bin dolar alan Allen, Çin seyahati için 1000 dolarlık bütçe ayırırken bu bütçenin kendisine yetmeyeceği nedeniyle bir iPhone satın almadı.

Daha sonra ne yapacağını düşünmeye başlayan Scotty Allen, kendi iPhone'unu kendi üretmeye karar verirken bunun içinse Çin'de satın alınan geri dönüştürülmüş parçalara başvurdu. Bu parçaları tedarik etmek adına Çin'in Shenzen kentindeki cep telefonu parçaları pazarına giden gezgin başına gelen her şeyi videoya kaydetti.

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Scotty Allen; '' Buraya gelmeden önce birlikte Çin'deki Shenzen kentinde bulunan cep telefonu parçaları pazarını takip ederdim. Bir süre büyük bir hayranlık ile bu pazarı izledikten sonra, orada neler döndüğünü anlamak istedim. Daha sonra burada bulunan geri dönüştürülmüş parçalardan bir iPhone yapıp yapamayacağımı merak ettim ve karar verdim ve yola çıktım.

Bu doğrultuda Shenzen'deki telefon pazarından iPhone parçalarını toplamaya başlarken, ekran, pil, arka gövde, ana kart işlemci, sensörler ve kamera gibi diğer tüm bileşenleri satın aldım. Aldığım parçalarla yeni bir iPhone 6S inşa ederken, tek gerçekleştiremediğim detay ise Touch ID tuşunu burada cihaza entegre etmek oldu.'' dedi.

Bu yöntemle aldığı parçalara 231 dolar harcayan Scotty Allen, yeni iPhone 6S'ini sadece 840 Türk Lirasına mal etmiş oldu.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387, bilisimler, ___kaptan___ ve 1 kişi daha

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Güzel :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
adam bildiğin iphone toplamış :D burada iyi iş görür ha :D yedek parçaya vergi falan işliyor mu bilen varmı

• Beğen
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
İyi bisey basarmış kafa çalışıyor demekki :D

• Beğen

MaxipmaN

Üye
güncelleme de alır mı ki :ehe

• Beğen
lazye

lazye

Üye
adama helal olsun :) haber için :tşk:

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Bugün başka bir haber daha çıktı

Nexus 5X de 2gb ram bulunuyor elemanın biri çin de teknik serviste çalışıyormuş Cihaza 4gb ram entegre etmiş.
Ram anakartın üzerindeymiş adam ramleri harici bir şekilde anakarta lehimlemiş :ehe

• Beğen
Tepkiler: Bysnbad
lazye

lazye

Üye
Bugün başka bir haber daha çıktı

Nexus 5X de 2gb ram bulunuyor elemanın biri çin de teknik serviste çalışıyormuş Cihaza 4gb ram entegre etmiş.
Ram anakartın üzerindeymiş adam ramleri harici bir şekilde anakarta lehimlemiş :ehe
ooo tam bomba :ehe:kıskıs:

• Beğen

Üst Alt