81300, Barış Manço, Moda...

Sponsorlu Bağlantılar

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
81300, Barış Manço, Moda...
Çoğumuz hala hatırlar belki, 90'lı yılların başından sonuna TRT'de yayınlanan 7'den 77'ye programının adresi "81300 Barış Manço Moda"...
Bilmem siz de mektup yazanlardan mısınız ona, 5-6 yaşlarınızdayken :)

Sakız Hanım ve Mahur Bey... Dinlerken sadece şarkının sözleri yüzünden gözlerimi yaşartabilen tek parçaydı herhalde...

Bende yeri başkadır Barış Manço'nun... Bugün Moda'daki evini ziyaret ettim... Tabii hemen MaxiCep için bir kaç fotoğraf çektim :)

Sevenleri sevgilerini, isimlerini kazımışlar plakasına...

Garajının önü. Evi gördüğünüzde ilk karşılaştığınız manzara...

Bahçe kapısı...

Dönence! Bir hayranı tarafından duvarına yazılmış... (Sağda altta)

Kurtalan Ekspres'ten...

Uzaklarda biryerlerde
Türküler söyleniyor

Duyuyorum,görüyorum,biliyorum
Dönence,dönence
Gün dünende dönence.

Gerçekten duyuyor mudur acaba şu anda hayranlarının hala dilinden düşmeyen türküleri...

Evin kapısı...

Özellikle 90'lı yıllarda minicik ellerin kağıtlara döktüğü saf duyguların varış yeriydi burası! Kelimeleri toparlamaya zorlanan henüz 4 yıllık ağızdan dökülen sözcüklerin anneler tarafından yazılıp, gönderildiği yer...

Şimdilerde bu adres bomboş... Ne yazık ki ödenmeyecek bir borcun kefili olmuştu... Evi müzeye dönüştürülemedi... Şu anda yanılmıyorsam Halk Bankası'nın...

omayra

Üye
Ardında ciddi bir borç ile gitti. Ailesi çok zor durumda bildiğim kadarıyla. Sanırım Sulhi Aksüt ile ortak giriştiği bir iş nedeniyle borçlanmış. Hayat ne garip... Onca servet bir anda küle dönebilir, ömür dediğin bir anda bitebilir... Benim dediğin elinden kayıp gidebilir.

Güzel yerde yaşıyormuş zamanında.

researcher

Üye
- Bana her konuda ama her konuda yazabilirsiniz..adresimi biliyorusunuz..Barıs manco ,moda 81300 İstanbul....Barıs manco , moda 81300 İstanbul...Haftaya yeniden karası karsıya gelmek dilegiyle (Bu sırada parmaklar ileri geri gelir) hoscakalın....

hoscakal... :(

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Offff.Offf.Ne Diyim Tam Olarak Bilmiyorum Ama 1 Şubattı Ölüm Tarihi Galiba...99 Yılında Ölmüştü....Daha 11 yaşındaydım Öldüğünde..Barış Mançosuz Geçen Tam 9 Yıl..Her Hafta Pazar Günü Programını Kaçırmadan İzlerdim...Keşke Bir Gün Bende Çıksam Oraya Diye Dua Ederdim Hep...Oku Bakalım AYI:),Arkadaşım Eşşek,EL Salla Parçaları Aklımda yer Etmiştir...Birde Bi Parçası Vardı Bir Sürü Sanatçıyla Çekmişti Herkes Bir Söz Söylüyordu Parçada Oda Çok Hoşuma Gidiyordu:)...BARIŞ MANÇO'nun Hayatımdaki Yeri Büyük Gerçekten...Offff.Offf.Ne Diyim Tam Olarak Bilmiyorum Ama 1 Şubattı Ölüm Tarihi Galiba...99 Yılında Ölmüştü....Daha 11 yaşındaydım Öldüğünde..Barış Mançosuz Geçen Tam 9 Yıl..:(:(

elmyra

Üye
böyle bir sanatcı gelmez sanırım bir daha bu dünyaya. O öldüğünde japonlar bile ağlamıstı sadece bizim değil dünyanın sanatcısıydı.ama en az bizler kadar japonarda sahiplenmişti onu

resimlerini görünce içim bir tuhaf ol ölse bile beynimde hala yaşayan ölmeyen sanatcılardan biri :agla:agla:agla

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Katkılarınız ve yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar...

Benim de kalbimde yaşattığım, çok özlediğim, çok aradığım sanatçılardan biri... Onun gibisinin geleceğini zannetmiyorum..

alperkunes

alperkunes

Üye
gelmesinin imkanı yok o mükemmel bir insandıı resimlerini gördüm gözlerim doldu
proğramlarını hiç kaçırmadım
nur içinde yatsın

tuba.dmn

Üye
çok sewiyodum ya şarkılarına kendisine hayrandım hala hayranım :agla
nur içinde yatsınm:agla

dreamboys69

dreamboys69

Üye
çocukların vazgeçilmeziydi,pazar günleri kahvaltıda onu izlerdik...
hatırladıgım bir programda minik çocuga soruyordu beyaz peynir ne renk olur diye:)

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Evi Çok Güzel Yanı Sıra Manço Gibisi Gelmez.

Ömer Farukk

Ömer Farukk

Üye
Bende cok severdim Rahmetli Bariş Manço'yu. o vefat ettiginde aglamıştım...Programını da kaçırmazdım hiç... Allah rahmet etsin...

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Ölümüne Çok Üzülmüştüm..
Gerçekten O'nun Gibisi Bir Daha Dünyaya Gelmez..
Tüm Albümlerini Hâlâ Bıkmadan Usanmadan Dinlerim..
O Vefat Ettiğinde Japonya 1 Dakika Saygı Duruşunda Beklemişti Yanılmıyorsam..

Mekânın Cennet Olsun.. Çünkü Sen Oraya Layıksın.. :(

excelance333

excelance333

Üye
pazar akşamları bi programı vardı hiç ama hiç kaçırmazdım tam 9 sene geçti 9 hiç kaçırmadığım programı 9 senedir izliyemiyorum
:agla

POWER

POWER

Üye
BArış abi seni ne kadar özlediğimizi bir bilsen :(
Erken gittin be abi...

sahin_muhammed

sahin_muhammed

Üye
guzel paylasımm

Praetor

Praetor