7Zip + Windows 10 Teması (Winrar Alternatifi)

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
7Zip + Windows 10 Teması (Winrar Alternatifi)
Winrarın sürekli satın al demesinde sıkıldığım ve crackli yazılım kullanmak istemediğim için 7Zip indirmiştim. Ama arayüzü çok kötü olduğu için tema arayışına girdim. Deviantart.com sitesine yönlendiren linkler çıktı fakat vpn değiştirmeden girilmiyordu. Neyse biraz uğraştan sonra istediğim gibi Windows 10 ile uyumlu bir tema ayarlayabildim ve burada paylaşmak istedim :)

Dosya ikonları;
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Araç çubuğu ikonları;

İlk önce sisteminize uygun 7Zipi kurun.
Sonra ekteki dosyayı indirip zipden çıkartın.
7Zip Themer klasöründeki 7zTM.exe yi çalıştırın.(.Net3.5 GEREKTİRİR.)
Dil ve çıkan uyarılara tamam dedikten sonra alttaki ekran gelecek.

Burada önce Toolbar Themes sekmesinde Windows 10 u seçin ve Activate Theme diyin. Sonrada Filetype Themes sekmesine geçip Windows 10 u seçin ve tekrar Activate Theme diyin. İşlem tamam :)
Araç çubuğu ikonlarını büyütmek için 7-Zip File Manager dan Görüntüle> Araç Çubukları> Büyük Düğmeleri seçin.
Araçlar>Seçenekler den 7Ziple açılacak dosya uzantılarını seçip dosyalara sağ tıkladığınızda gelen 7Zip menüsünü düzenleyebilirsiniz.
Sağ tık-Yeni menüsüne sıkıştırılmış klasör eklemek içinde zip dosyasındaki diğer klasörde bulunan *.reg dosyalarını kullanabilirsiniz.(Kendim hazırladım.)

Ekli dosyalar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bilmiyorum Winrar Dan Başkası Olmuyor Bence En İyi O Gibi Dosyaları Bozulabiliyor Ama Yedekde Tutmak Lazım Onada Yapacak Bişey YOk

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyorum Winrar Dan Başkası Olmuyor Bence En İyi O Gibi Dosyaları Bozulabiliyor Ama Yedekde Tutmak Lazım Onada Yapacak Bişey YOk
bayadır kullanıyorum bir sorun göremedim :) yinede sen bilirsin tabi bi müddet ikisini birlikte kullan eğer 7zip her işini görürse winrarı silersin

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
bayadır kullanıyorum bir sorun göremedim :) yinede sen bilirsin tabi bi müddet ikisini birlikte kullan eğer 7zip her işini görürse winrarı silersin
Bir Ara Winzip Kullandım Baya Ama Oda Sıkıntı Arkadaş Geç Tepki Veriyor Filan Bununda Farkı Olacağını Sanmıyorum Ama Denemeyede Şey Yapamıyorum Dosyaları Riske Atamam Winrarda Toplu Şifreli Dosyaları Çıkartabiliyor Bundada Varmi?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Bir Ara Winzip Kullandım Baya Ama Oda Sıkıntı Arkadaş Geç Tepki Veriyor Filan Bununda Farkı Olacağını Sanmıyorum Ama Denemeyede Şey Yapamıyorum Dosyaları Riske Atamam Winrarda Toplu Şifreli Dosyaları Çıkartabiliyor Bundada Varmi?
denemedim bahsettiğin şekilde bir dosya varsa kopyasını alıp deneyebilirsin

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61