7 tane Yeni Fıkra

• 25 Ekim 2010
  • 537 Okunma
  • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sahil kasabasındaki meyhaneye giren tek bacağı, tek kolu ve tek gözü olmayan kara korsan müşterilerin derhal dikkatini çekmiş. Tahta bacağını ileri doğru uzatıp kanca kolunu yanındaki iskemleye dayadıktan sonra içkisini yudumlayan korsana meyhanedekiler biraz hoşbeşten sonra
    merakla sormuşlar:

"Bacağını nerede kaybettin...?"

"çokşiddetli bir deniz savaşında, çarpışma sırasında."

"Ya kolunu?''

"Düelloda."

"Peki ya gözüne ne oldu?"

"Martı pisledi."

"Martı pislemesi gözü kör eder mi?"

"Martı pislediği gün koluma kancayı yeni taktırmıştım da." :kop:

xxxxxxxxxxxxxx

Adama sormuşlar :
    -Kaç gün oruç tuttun?
    -Hastalığım nedeniyle, ancak bir gün tutabildim!
    Aynı soruyu, orada bulunan Bektaşiye sorunca, hiç istifini bozmadan yanıt vermiş :
    -Bu arkadaş benden bir gün fazla tutmuş.. :vur

xxxxxxxxxxxxxx

Adam karısına ”Karıcığım işler biraz kötü gidiyor,biz çok para harciyoruz..Sen yemek yapmasini ögrensende mutfakta çalışan aşçının işine son versek…” Kadin hemen cevaplamiş:” sen sevişmeyi öğrende ilk once makam şöförünü kovalım istersen :aha:

xxxxxxxxxxxxxx

Adamın biri bayağı günah işlemiş.Bir papaza günah çıkartmaya gitmiş. “Papaz efendi ben çok günah işledim. Mesela dün komşunun küçük kızı geldi. Yağmur yağdı şimşek çaktı ben bir günah işledim.” “Allah affeder oğlum”.. “Önceki gün de büyük kızı geldi. Yağmur yağdı şimşek çaktı ben bir günah işledim.” “Allah affeder oğlum”.. “Daha önceki gün de komşumun karısı geldi. Yağmur yağdı şimşek çaktı ben bir günah işledim.” Tamam oğlum Allah affeder affeder de, sen yavaş yavaş gitsen. Hava da bozmaya başladı zaten. :allalla:

xxxxxxxxxxxxxx

Papaz ,iki metre ilerisinde duran zangoça sormuş .
    - ''Gizli gizli sen mi içiyorsun kutsal şarabı?'' Zangoçta derin bir sessizlik...İyice köpürmüş
    - Papaz: ''Sana soruyorum be adam!Duymuyormusun beni?
    -''Hayır burdan hiçbir şey duyulmuyor efendim''
    - "Olacak şey mi! İki adım öteden beni duymuyorsun ..'' Zangoç bıyık altından gülmüş,
    - '' İsterseniz yer değiştirelim anlarsınız...'' Yer değiştirmişler.Bu kez zangoç seslenmiş
    -''Kilise içinde toplanan bağışları kim zimmetine geçiriyor?' Papaz kendi kendine söylenmiş.
    -''Hakikaten yahu! Buradan hiç bir şey duyulmuyor.'' :aha:

xxxxxxxxxxxxxx

Avukat hırsızlıkla suçlanan müvekkilini yaratıcı bir savunma ile hapisten kurtarmak istemektedir. Avukat Yargıca hitaben;
    - "Müvekkilim, arabanın camından içeri sadece kolunu sokup çantayı almıştır. Müvekkilimin kolu, muvekkilimin bizzat kendisi değildir. Sadece bir kol tarafından işlenen bir suç icin niye bütün bir kişiyi cezalandırıyorsunuz." der...
    Yargıç , gülümseyerek;
    - "Peki o zaman aynı mantıkla gidiyorum ve müvekkilinizin kolunu 1 yıl hapse mahküm ediyorum. Müvekkiliniz isterse ona eşlik edebilir." der...
    Müvekkil gülümser. Avukatın yardımıyla müvekkilin takma kolunu çıkartırlar ve dönüp giderler...

xxxxxxxxxxxxxx

4 üniversite öğrencisi, uyanamadıkları icin matematik finaline geç kalırlar. Okula gidince de hocaya arabalarının lastiğinin patladığını, bu yüzden geciktiklerini sınava girmek istediklerini söylerler..

Hoca önce bunlara inanmaz ama, öğrencilerinin yalvarmalarına dayanamayarak, onları 3 gün sonra sınav yapacağını söyler.

Sınav günü gelince hoca, 4 öğrencinin hepsini boş bir salonun ayrı ayrı
    köşelerine oturtur.

Sınav geçme sistemi şöyledir:
    100 üzerinden 50 puan alan herkes
    sınavı geçebilir..

Hocanın hazırladığı sınavda kağıdın ön sayfasında da 10'ar puanlık 4 tane basit matematik sorusu vardır.
    Bunları kolayca çözerler.

Arka sayfada ise 60 puanlık 1 tek soru vardır: "Hangi lastik patladı?":kop:

alıntı olarak düzenledim önceden verilmişşe özür biraz strese iyi gelir beğenirsiniz umarım

bi teşekkürü çok görmeyin

Yazan: Reşwan
    Necmati ve endometozon bunu beğendi.
  2. zuhahaha... :)

3. hepsi süper :D :kop:

4. saol beğenmenize sevindim

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/09/2018 - 10:57