7.5 metre sıçrayan robot asker

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi


Video çalışmıyor...

ABD ordusu için 7,5 metre yüksekliğindeki engeli aşabilen robot asker geliştirildi. Araç, engeli aşmak istediğinde pistonla çalışan bacağından faydalanıyor, engelin ötesine sıçrıyor. İşte o deneme:

Amerikan ordusu için geliştirilen bir robot, 7,5 metre yüksekliğindeki engelleri aşabileceğini gösterdi.
ABD silahlı kuvvetlerinin araştırma ve geliştirme bölümü tarafından sağlanan mali kaynakla özel şirketlerce geliştirilen robot, normalde dört tekerleğini kullanıyor.
Precision Urban Hopper adlı araç, duvar, çit veya siper gibi bir engeli aşmak istediğinde pistonla çalışan "bacağından" faydalanıyor, engelin ötesine sıçrıyor.
Ayakkabı kutusu büyüklüğünde ve GPS ile yön bulan yarı otonom robotun, askerler ve özel kuvvetlere özellikle şehir çatışmaları sırasında büyük yarar sağlayabileceği ve kayıpları azaltabileceği belirtiliyor.
Robotun Amerikan ordusunda 2010 yılının sonlarında "göreve başlaması" bekleniyor.
 
Laz¥

Laz¥

Üye
çocuk oyuncagına benziyor
 
anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Amerika Savunma gücüne çok önem veriyor
 
Salihyet

Salihyet

Üye
asker diyince, bende güzel bişey sandım:)
 
oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
bu 7.5 metre sıçrıyorsa bizimde en az 10 metre duvar yapmamız lazım :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt